هدر موبایل
1397/01/25 18:19:00
سرویس فرهنگی
کوچکی‌نژاد:

نظام رتبه‌بندی بدون ارائه لایحه به مجلس امکان اجرایی شدن ندارد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه سیاست‌گذاری‌ها و منابع مالی نظام رتبه‌بندی مشخص نیست، تصریح کرد: نظام رتبه‌بندی بدون ارائه لایحه به مجلس امکان اجرایی شدن ندارد.
نظام رتبه‌بندی بدون ارائه لایحه به مجلس امکان اجرایی شدن ندارد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه سیاست‌گذاری‌ها و منابع مالی نظام رتبه‌بندی مشخص نیست، تصریح کرد: نظام رتبه‌بندی بدون ارائه لایحه به مجلس امکان اجرایی شدن ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803108745509303.jpg نظام,رتبه‌بندی,بدون,ارائه,لایحه,به,مجلس,امکان,اجرایی,شدن,ندارد Icana

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان منوط به تصویب و تایید مجلس است، گفت: رتبه‌بندی معلمان در سند تحول بنیادین و ماده 63 قانون برنامه ششم به وضوح آمده است که بر مبنای آن دولت باید لایحه نظام رتبه‌بندی را هرچه سریع‌تر به مجلس بیاورد تا تبدیل به قانون شود و تا زمانی که لایحه آن به مجلس ارسال و تصویب نشود این رتبه‌بندی امکان اجرایی شدن ندارد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسئولان مربوطه در حالی می‌خواهند رتبه‌بندی را از مهرماه آغاز کنند که هنوز مبنا، سیاست‌گذاری‌ها و منابع مالی آن مشخص نیست به همین دلیل باید روند قانونی آن طی شود.

وی با اشاره به صحبت‌های معاونان وزیر آموزش و پرورش مبنی بر اینکه برای اجرای نظام رتبه‌بندی در سال 97 در مرحله نخست 6هزارمیلیارد تومان و در مراحل بعد به 3 و 8 هزار میلیارد تومان نیاز است، گفت: چنین اظهارنظری را قبول ندارم؛ کسی نمی‌داند رتبه‌بندی به چه میزان بودجه نیاز دارد چراکه این امر به مرور صورت می‌گیرد، درواقع ممکن است یک معلم سه سال آینده ارتقاء رتبه گرفته و به حقوقش اضافه شود در نتیجه نمی‌توان بودجه آن را پیش بینی کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاثیرات مثبتی که اجرایی شدن این طرح در سیستم آموزشی کشور دارد، تاکید کرد: اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان نه تنها می‌تواند وضعیت معیشتی معلمان را بهبود بخشد بلکه در کیفیت آموزشی نیز اثرگذار است چراکه باعث ارتقا کیفیت علمی معلمان می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، همچنین طبق ماده 63 قانون برنامه ششم توسعه دولت مکلف است به تهیه نظام رتبه‌بندی معلمان و استقرار نظام پرداخت‌ها براساس تخصص با شایستگی‌ها و عملکرد رقابتی مبتنی بر نظام رتبه‌بندی معلمان و مهندسی نیروی انسانی براساس سندتحول و نقشه جامع علمی کشور با تصویب مجلس در قالب بودجه سنواتی اقدام کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet