هدر موبایل
1397/01/25 11:17:20
سرویس فرهنگی
میرزاده:

فرصت قانونی برای اجرای حذف کنکور امسال به پایان می‌رسد/ حذف کنکور 98 الزامی است

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید فرصت قانونی برای اجرای حذف کنکور امسال به پایان می‌رسد؛ بنابراین حذف کنکور ۹۸ الزامی است.
فرصت قانونی برای اجرای حذف کنکور امسال به پایان می‌رسد/ حذف کنکور 98 الزامی است سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید فرصت قانونی برای اجرای حذف کنکور امسال به پایان می‌رسد؛ بنابراین حذف کنکور 98 الزامی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201801108743668003.jpg فرصت,قانونی,برای,اجرای,حذف,کنکور,امسال,به,پایان,می‌رسد/,حذف,کنکور,98,الزامی,است Icana

میرحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه یکی از موضوعات مهمی که در سال 1397 اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پیگیر اجرای آن هستند، حذف کامل کنکور است، گفت: در حال حاضر و بر اساس گزارش‌ ارائه شده از سوی وزیر علوم زیرساخت‌های برای اجرای قانون حذف کنکور آماده نیست و این قانون برای کنکور امسال اجرایی نخواهد شد.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما به عنوان نمایندگان مردم در مجلس اعتقاد داریم که این قانون باید سریع‌تر و تا پیش از پایان مهلت قانونی آن اجرا شود، افزود: در عین حال فرصت قانونی برای اجرای این قانون امسال به پایان می‌رسد و سال آینده دولت مکلف به اجرای آن خواهد بود.

توافق وزارتخانه‌های آموزش و علوم مبنی بر اینکه فعلا قانون حذف کنکور به شکل کامل اجرایی نشود

وی ادامه داد: وزارت علوم کمیته‌ای مشترک با کارشناسان وزارت آموزش و پرورش تشکیل داده و دو وزارتخانه به این نتیجه رسیده‌اند که با توجه به زیرساخت‌های موجود فعلا قانون حذف کنکور به شکل کامل اجرایی نشود.

میرزاده مهم‌ترین موضوع در عدم اجرای قانون حذف کنکور را آماده نبودن زیرساخت‌ها برای برگزاری امتحان نهایی همزمان و قابل استناد دانست و افزود: ضرورت دارد که امتحانات نهایی در سه سال پایانی دبیرستان به گونه‌ای که سازمان سنجش در برگزاری آزمون‌هایش عمل می‌کند، قابل استناد و دقیق باشد تا بتوان برای گزینش دانشجو نیز به این آزمون‌ها اتکا کرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: قطعا این زیرساخت‌ها باید تا یک‌سال آینده آماده و تدوین شود تا قانون حذف کنکور در سال پایانی خود اجرا شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet