هدر موبایل
1397/01/23 08:14:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اینستاملت:

گلایه مطهری از تسلیم شدن شورای شهر و شهردار مستعفی پایتخت در برابر فشارها/ آیا بحران کم آبی کشور را به سهمیه بندی آب رسانده است/ مناظره اینستاگرامی نمایندگان؛ رصد و شنود تلگرام، آری یا خیر؟

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
گلایه مطهری از تسلیم شدن شورای شهر و شهردار مستعفی پایتخت در برابر فشارها/ آیا بحران کم آبی کشور را به سهمیه بندی آب رسانده است/ مناظره اینستاگرامی نمایندگان؛ رصد و شنود تلگرام، آری یا خیر؟ اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612106429775457.jpg گلایه,مطهری,از,تسلیم,شدن,شورای,شهر,و,شهردار,مستعفی,پایتخت,در,برابر,فشارها/,آیا,بحران,کم,آبی,کشور,را,به,سهمیه,بندی,آب,رسانده,است/,مناظره,اینستاگرامی,نمایندگان؛,رصد,و,شنود,تلگرام،,آری,یا,خیر؟ Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

علی مطهری نایب رئیس مجلس شوراى اسلامى، در جدیدترین پست اینستاگرامی خود نوشت: ماجرای برکناری آقای نجفی از شهرداری تهران موجب وهن جمهوری اسلامی شد. بخشی از حاکمیت جمهوری اسلامی که از ابتدا مخالف تصدی این پست توسط آقای نجفی بود با اهرم‌های قدرتی که در دست داشت ایشان را مجبور به استعفا کرد و وقتی شورای شهر تهران با استعفای او مخالفت کرد شورا را تهدید کرد و سرانجام شورا و آقای نجفی هم به بهانه بیماری که در بسیاری از مردان بالای ۵۰ سال وجود دارد و مشغول کار خود هستند، تسلیم این فشارها شدند.
حاکمیت دوگانه در کشور ما کاملا مشهود است.مردم به شورایی به نام شورای شهر رای می‌دهند و از جای دیگر دستور می‌رسد که فلانی برای شهرداری تهران نباید انتخاب شود، اگر رای بدهید شش ماه بیشتر دوام نمی آورد و بعد به گونه‌ای عمل می‌کنند که همین اتفاق بیفتد.
قوه قضاییه به جای آنکه پرونده‌هایی را که آقای نجفی به او ارجاع کرد رسیدگی کند، درصدد برکناری این مرد پاکدست و خدوم بر می‌آید و به بهانه برنامه چند دختر زیر 9 سال در روز زن، شهردار محترم تهران را در حالی که خواب بوده است با بی‌احترامی بازداشت می‌کند. همین قضیه کافی است که بفهمیم چرا مبارزه با فساد در کشور ما به نتیجه نمی‌رسد. تا زمانی که قوه قضاییه از استقلال کافی برخوردار نباشد بسیاری از مشکلات ما پابرجا خواهد بود.
دادستان کل کشور باید به مردم توضیح بدهد که موضوع مخالفت شورای شهر تهران با استعفای شهردار تهران چه ارتباطی با او داشته که شورای شهر را تهدید می‌کند و دستور می‌دهد که شهردار باید دوباره استعفا بدهد و شورا هم با آن موافقت کند. آیا دنیا به نظام حکومتی ما نمی‌خندد؟ دخالت قوا و نهادها و سازمان‌ها در کار یکدیگر در کشور ما که هیچ کس قانع به اختیارات خود نیست معضل بزرگی است. قطعا شورای شهر تهران حق شکایت از دادستان کل را دارد و امید است که اقدام کند تا از اختناق و بی‌اعتنایی به رای مردم جلوگیری شود. شورای شهر تهران و آقای نجفی امتحان خوبی پس ندادند، باید مقاومت می‌کردند تا مانع استمرار حاکمیت دوگانه در کشور و نادیده گرفتن رای مردم می‌شدند.

 

 

بهروز نعمتی سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامى، در صفحه خود در اینستاگرام نوشت: 

جلسه غیرعلنی امروز مجلس  با حضور وزرای جهاد کشاورزی و نیرو برگزار شد. گزارش های قابل قبولی به ویژه از سوی مرکز پژوهش های مجلس در خصوص مشکلات آب ارائه شد. گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس از روند 20 سال اخیر در خصوص حوزه آب بود.

در ادامه مقرر شد کمیته‌ای در دولت به ریاست معاون اول رئیس جمهور برای "پیگیری مشکلات آب" تشکیل شود، مرکز پژوهش‌های مجلس نیز در کنار این کمیته اقدامات لازم را در خصوص رفع مشکلات آب انجام داده و دو کمیسیون کشاورزی و انرژی نیز به این کمیته کمک خواهند کرد.  درنظر گرفته شد  تهیه آمایش آب در دستور کار این کمیته قرار گیرد زیرا مشکلات جدی در این خصوص وجود داشته و واقعیت موضوع این است که به لحاظ شرایط آبی تفاوتی بین مناطق پربارش و کم بارش وجود ندارد؛ بنابراین قرار شد آمایشی صورت گرفته و همچنین مقرر گردید با رفع این مشکل دغدغه کشاورزان نیز مورد توجه قرار گیرد. 
وزارت جهاد کشاورزی و نیرو مکلف شدند دغدغه مشکلات بخش کشاورزی در این موضوع را برطرف کنند. همچنین در بخش صنعت نیز مقرر شد تمهیدات لازم برای صنایع آب بر در نظر گرفته شود و اگر قرار است صنایع جدیدی ایجاد شود باید در مناطق پرآب پیگیری‌های لازم در این خصوص صورت گیرد.

درخصوص آب شرب نیز این کمیته وظیفه دارد وضعیت آب شرب کشور را تنظیم کرده البته در کنار این موضوع بحث بهینه‌سازی و فرهنگ‌سازی نیز اهمیت بسزایی دارد. هر چند که مسئله‌ای به نام سهمیه‌بندی در موضوع آب وجود نداشته و در بحث ساماندهی قرار شد اقدامات لازم توسط این کمیته انجام شود.  در مناطق پرآب مشکلات مشابه مناطق کم آب و فلاتی وجود دارد، بطوری که هیچ آمار و رقمی در خصوص میزان شهرهای کم آب کشور در جلسه امروز مطرح نشد. همچنین مسئله بهره برداری بهینه از منابع آبی نیز موضوع بسیار مهمی است زیرا مدیریت لازم در بحث تنظیم و توزیع آب در کشور وجود ندارد بنابراین این موضوع به طور حتم در دستور کمیته قرار گرفته است از سوی دیگر وزارت جهاد کشاورزی و کمیته مورد نظر موظف هستند در بحث آبخیزداری با توجه به اعتبارات در نظر گرفته شده در بودجه و برنامه ششم توسعه اقدامات لازم را انجام دهند.  گله‌مندی‌هایی مبنی بر اینکه جلسات کمیته عالی آب و کمیته عالی انرژی به میزان کافی برگزار نمی‌شود، وجود دارد. همچنین در بحث فرهنگ‌سازی و مصرف بهینه آب نیز مسئولان باید تدابیر لازم را انجام داده و مردم نیز باید به دولت در این زمینه کمک کنند تا بتوان مشکلات مورد نظر را حل کرد.

 

 

وی در پستی دیگر با انتشار ویدیویی از تشکیل کمیته‌ای در دولت برای حل معضل آب با حضور کمیسیون‌های کشاورزی، انرژی و مرکز پژوهش‌های مجلس گفت.

 

 

علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و اشترینان و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در صفحه شخصی اش از گفتگوی خود با تارجا کرونیری، مدیراجرایی راهبردی اروپا در امور خلع سلاح هسته ای نوشت.

بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به تصمیمات اخیر رییس جمهور آمریکا در نقض تعهدات برجام و خروج از این توافق از سوی این کشور گفت: در صورت خروج کنگره آمریکا از توافق برجام، جمهوری اسلامی ایران انگیزه‌ای برای ادامه راه نخواهد داشت و جهان خواهد فهمید که توانمندی جمهوری اسلامی ایران برای حرکت در این مسیر بیش از توانمندی قبل از توافق است.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران علاوه بر پایبندی به معاهده ان‌پی‌تی دارای پشتوانه فتوای مقام معظم رهبری در عدم استفاده از سلاح‌های هسته‌ای است، تصریح کرد: اصل مخالفت جمهوری اسلامی ایران با بمب هسته‌ای اصلی پایدار و خط قرمز پررنگ ماست.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: قطار فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران در چهارچوب توافق متوقف نگشته است و همه شرایط در جمهوری اسلامی ایران برای حرکتی پرشتاب در زمینه فعالیت‌های هسته ای منهای بمب اتمی، مهیا است.

بروجردی در رابطه با تحولات اخیر در منطقه، یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران قویا از تمامیت ارضی کشورهای منطقه از جمله سوریه و عراق حمایت کرده اما تصمیمات رییس جمهور آمریکا بخشی از بحران‌های امروز را شکل داده است. جمهوری اسلامی ایران هیچگاه از بروز هرگونه جنگ و خونریزی حمایت نکرده و طرفدار جدی صلح در منطقه و جهان بوده است.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در پایان با اشاره به نقش اروپا نسبت به موضوع برجام، گفت: انتظار از اروپا، اروپای توانمند در مقابل زیاده خواهی‌ها و هنجارشکنی‌ها نسبت به توافق بین‌المللی برجام است.

 

 

وی در پستی دیگر مطرح کرد: جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین بدون حمایت آمریکا محقق نمی‌شود.  رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح دارد که جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین بدون حمایت آمریکا محقق نمی‌شود چرا که این کشور اجازه محکومیت این رژیم در شورای امنیت سازمان ملل را نداد. علاءالدین بروجردی در گفت‌‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برخورد خشونت آمیز سربازان صهیونیست با شرکت کنندگان در راهپیمایی فلسطینیان در نوار غزه و کشته شدن چند نفر از آنها، اظهار داشت: برخورد با تظاهرکنندگان، تجسم جنایت رژیم صهیونیستی است و ضدیت آن‌ها با مردم مظلوم فلسطین و جهان اسلام را نشان می‌دهد. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به کشتار مردم مظلوم فلسطین، بیان کرد: بخش مهمی از این صورتحساب را باید به پای آمریکا نوشت، زیرا آمریکا حتی اجازه محکومیت رژیم صهیونیستی در شورای امنیت سازمان ملل را نداد. وی افزود: این شرایط نشان می‌دهد که اگر حمایت‌های آمریکا نباشد، جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین محقق نمی‌شود. بروجردی گفت: در این شرایطی که کشتار گسترده و جنایت عظیمی علیه مردم فلسطین صورت می‌گیرد، مذاکره هیچ مفهومی ندارد.

 

 

بروجردی همچنین ویدیویی از مراسم روز ملی پاکستان شامگاه سه شنبه با حضور رحمانی فضلی وزیر کشور، منتشر کرد.

 

 

نماینده بروجرد در ادامه شهادت امام کاظم (ع) را تسلیت گفت.

 

 

فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک در مجلس شوراى اسلامى و رئیس کمیسیون انرژى مجلس، در اینستاگرام شخصی اش تصویری از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای؛ پیش از آغاز دیدار نوروزی مسئولان کشور با ایشان به اشتراک گذاشت.

 

 

پروانه سلحشوری رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، در واکنش به اظهارات اخیر محمدعلی پورمختار، نماینده مجلس که گفته بود «اینکه اطلاعات یا اطلاعات سپاه این پیام رسان را رصد کند بهتر است یا موساد و سیا؟» اظهار داشت: صحبت های ایشان را قبول ندارم. به طور کلی چنین فرضی به «سلب اعتماد» برمی گردد. یعنی اینکه مردم به خاطر همین شنودها اعتماد ندارند و ایشان هم می گوید بله ما شنود می کنیم. دست اندرکاران تلگرام بارها گفته اند به هیچ عنوان اطلاعات کاربران در اختیار کسی قرار نمی گیرد و کاربران به خاطر اطمینانی که دارند از آن استفاده می کنند؛ این در حالی است که وقتی ما این حرف ها را می زنیم یعنی اینکه بله ما این کار را انجام می دهیم. این باعث می شود همه تایید کنند که پس حق داشتیم که اعتماد نداشتیم. چون تلگرام اعلام کرده هرگز شنود نمی شود اطلاعاتش در اختیار کسی قرار نمی گیرد و امنیت آن تامین است اما ما که چنین حرفی را می زنیم یعنی خودمان گفته ایم امنیت را تامین نمی کنیم.

 

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، در صفحه خود در اینستاگرام با اشاره به جلسه  فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش گفت: در این دیدار نمایندگان مجلس به بیان نقطه نظرات و مسائل مختلف ملی و منطقه ای در حوزه آموزش و پرورش پرداختند و وزیر نیز به این سوالات پاسخ داد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بخشی از اظهارات بطحایی در این جلسه عنوان کرد: وزارت آموزش و پرورش درخواست همکاری بیش از پیش از نمایندگان مجلس داشت تا با همفکری یکدیگر بتوانند بر مشکلات این حوزه فائق آیند.

وی ادامه داد: بطحایی عنوان کرد که رنجشی از نمایندگان به علت انتقادات ندارد چرا که معتقد است نمایندگان مردم در خط مقدم مواجهه با مشکلات جامعه قرار دارند بنابرین طرح انتقادات و مشکلات در جلسات حضوری برای آموزش و پرورش کارگشا خواهد بود و به تعیین مسیر صحیح تعلیم و تربیت کمک می کند.

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه با اشاره به وضعیت و مشکلات عدیده آموزش و پرورش بیان داشت: اگر وضعیت فعلی ادامه یابد 30 سال بعد وزرای وقت با همین مشکلات مواجه خواهند بود پس برای رفع مشکلات موجود نظام تعلیم و تربیت باید دست به تحول و اصلاح ساختار زد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اظهارات وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: این تغییرات قطعا با مقاومت هایی روبرو می شود از این رو از نمایندگان انتظار می رود برای انجام تحول در نظام تعلیم و تربیت در کنار آموزش و پرورش باشند و بیش از پیش در این زمینه تلاش کنند.

وی در ادامه با اشاره به سخنان خود در این جلسه بیان داشت: فضای عالی و سازنده ای که میان آموزش و پرورش و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایجاد شده باعث قدردانی است و خرسندیم که فردی سکان هدایت این وزارتخانه را بر عهده دارد که با تمام وجود درد و رنج نظام تعلیم و تربیت را درک کرده است.

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد: فراکسیون مستقلین ولایی از حذف آزمون در دوره ابتدایی حمایت می کند چرا که معتقد است وزیر آموزش و پرورش با اصلاح ساختار موجود استرس را در بین دانش آموزان کاهش و به خانواده ها خدمت می کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه با بیان اینکه مجلس تمام تلاش خود را برای پرداخت مطالبات فرهنگیان به کار می گیرد و تا رفع این مشکل در کنار آموزش و پرورش خواهد بود، اظهار داشت: همچنین کاهش تنوع مدارس امری ضروری است و در مجلس شورای اسلامی برای اجرای کامل طرح رتبه بندی و همچنین ایمن سازی و استاندارد سازی مدارس بیش از پیش تلاش خواهیم کرد.

 

 

غلامرضا کاتب نماینده مردم شهرستان های گرمسار، آرادان و ایوانکی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، با انتشار پستی به انعکاس سخنان رهبر انقلاب در دیدار جمعی از مسئولین نظام پرداخت.

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از مسئولان و مدیران نظام با تبریک اعیاد و ماه رجب، این ایام مبارک را فرصت‌هایی برجسته برای عبادت و توسل خواندند و افزودند: کلید حل مشکلات، «دعا، یاد خدا و اصلاح دل‌ها» است و ماه رجب عید کسانی است که قصد اصلاح قلوب خود را دارند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأکید بر لزوم ایستادگی مسئولان بر اهداف اسلام و جمهوری اسلامی، گفتند: «تقوا» و «اجتناب از گناه، خیانت و دنیاطلبی» که عامل ایستادگی، و برای مسئولان از اوجب واجبات است، در گرو تقویت ارتباط با خداست.
ایشان با یادآوری روحیه انقلابی و خدمتگزارانه حاکم بر مدیران کشور در دهه ۶۰، خطاب به مسئولان خاطرنشان کردند: آیا آن احساسات و رفتارهای تحسین‌برانگیز را به یاد دارید؟ آیا آن بی‌اعتنایی به مال دنیا و اهتمام به خدمت را به‌یاد دارید؟ اشکال کار این است که گاهی آن ارزشها فراموش می‌شود. 
رهبر انقلاب اسلامی راه جلوگیری از مبتلا شدن به غفلت و سقوط تدریجی را مراقبه خواندند و افزودند: همه ما مسئولان در جمهوری اسلامی احتیاج به تعمیر قلب خود داریم زیرا جمهوری اسلامی بر اساس اهداف و آرمان‌های مهمی همچون توحید و شریعت الهی، عدالت، آزادی و استقلال بوجود آمده و با حکومت‌های متعارف در دنیا متفاوت است.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنانشان با تأکید بر لزوم ساماندهی فضای کسب و کار به‌عنوان زیربنای اقتصاد کشور، افزودند: انجام این کار جزو وظایف ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی است و آن ستاد نیز پیگیر حل مشکلات است اما باید کار با نیرو و انگیزه جوانانه دنبال و پیگیری شود. ایشان همچنین با ابراز خرسندی از تبدیل شدن مطالبه ایجاد پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی داخلی به مطالبه ای عمومی، گفتند: مسئولان باید امنیت و حریم داخلی مردم و کشور را حفظ کنند. تعرض به امنیت و حریم داخلی مردم «حرام شرعی» است و نباید انجام شود.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: متصدیان کار در دستگاههای دولتی و قضایی مراقبت کنند تا حریم داخلی زندگی مردم و اسرار آنها محفوظ بماند.

 

 

وی همچنین تصویری از جلسه شورای عالی اشتغال به اشراک گذاشت.

 

 

امیر خجسته  رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز تعجب از عدم برخورد و مسدود کردن سایت های شرط بندی مطرح کرد: بسیار عجیب است در مملکت اسلامی سایت های اشاعه قمار همانند قارچ در حال فراگیر شدن هستند و به نظر می رسد هیچ عزمی برای برخورد با این پدیده ی شوم وجود ندارد.افراد با فعالیت در این سایت ها می توانند ظرف مدت چند روز همه ی سرمایه ی خود را #نابود کنند یا صاحب میلیون ها تومان سرمایه ی بادآورده شوند، این یکی از مصادیق بارز پولشویی است.
امیر خجسته در ادامه افزود: علی رغم اینکه در قوانین ما هر گونه فعالیت محوریت قمار اعم از شرکت، اشاعه و تبلیغ جرم تلقی می گردد اما سایت های شرط بندی به راحتی و با استفاده از کارت های بانکی اقدام به فعالیت مالی می کنند و این مسئله بیانگر عدم وجود سیستمی ناظر بر پولشویی است.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم برخورد فوری و قاطعانه با فعالین این حوزه تصریح کرد : وزیر ارتباطات باید پاسخگو باشد که اگر توان برخود با اینچنین سایت ها وجود ندارد ؟ که قطعا ما شاهد وجود یک حفره ی امنیتی و فساد آلود در سیستم فضای مجازی کشور هستیم اما اگر قدرت برخورد وجود دارد پس چرا تا به امروز شاهد اقدام موثری نبوده ایم و این سایت ها علاوه بر افزایش تعداد، مخاطبین و سرمایه های بیشتری را جذب می کنند. چگونه ممکن است افرادی در طول روز از حساب هایی با مبدا یکسان مبالغ حاصل از قمار را دریافت نمایند و نتوان پیگیری نمود. نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن هشدار به کاربران سایت های شرط بندی، سرمایه های بدست آمده از این سایت ها را همانند آفت توصیف کرد و گفت:مردم علی الخصوص #جوانان خیال نکنند به راحتی و بدون هیچ سرمایه ای می توانند در مدت کوتاهی صاحب میلیون ها تومان شوند، سرمایه حاصله از این کار همانند آفت علاوه بر ایراد ضرر و خروج سرمایه ملی موجب خسران شخص خواهد شد و این نوع فعالیت در همه ی فرهنگ ها عملی تقبیح شده است. مسئولین فرهنگی لازم است در خصوص نحوه برخورد با فضای مجازی برنامه های کارآمد ارائه نمایند تا جوانان در برخورد با این نوع پدیده ها هوشیارانه برخورد نمایند.

 

 

وی در پستی دیگر  با اشاره ورود هزاران کانتیر کالای قاچاق از گمرک بدون پرداخت عوارض اظهار داشت: قوه قضائیه باید با قدرت ورود پیدا کند زیرا حمایت از تولید داخلی با بستن مرزها به روی کالاهای غیرضروری امکان‌پذیر است. 
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سال گذشته 40 نماینده عوامل ضعف اقتصادی کشور را بررسی کردند که پس از کار کارشناسی مشخص شد که عامل اصلی آسیب به اقتصاد کشور، ورود کالای قاچاق بوده و مباحثی چون حمایت از تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری در چند سال گذشته بارها بر آن تأکید کرده‌اند، همه با این مسئله ارتباط مستقیم دارد.
وی با اشاره به تشکیل مافیای قاچاق در گمرک افزود: این شبکه در داخل و خارج از کشور با یکدیگر هماهنگ بوده و کالای قاچاق را از راه زمینی، هوایی و دریایی وارد کشور می‌کنند. 
امیر خجسته تصریح کرد: امروز هر کالایی که ظرفیت تولید آن در کشور وجود دارد از سوزن گرفته تا هواپیما از خارج وارد می‌شود و این توطئه‌ای از طرف دشمنان است. 
نماینده مردم همدان و فامنین تأکید کرد: این کار، سناریوی آمریکا و ایادی مزدور و همراه با آن است تا کشور ایران دچار بحران اقتصادی و وابستگی کامل به سایر کشورها شده و از نظر اقتصادی فلج شود که نمونه آن، ضعیف شدن کشاورزی و تعطیلی کارخانه‌ها است. 
رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس بیان کرد: مافیای قاچاق قدرت‌مندانه در حال تلاش بوده و کالاها را از همه گمرک‌ها و مبادی رسمی وارد کشور می‌کند که فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی سال گذشته این موضوع را مطرح کرد، اما باوجود پیگیری جدی و درخواست از مجلس برای ورود به این موضوع، پاسخی دریافت نکردیم. 
امیر خجسته اعلام کرد: بنا بر آمار و اطلاعات دقیق برخی از متخصصان گمرک، هزاران کانتیتر کالای قاچاق بدون پرداخت عوارض یا با عوارض اندک از مبادی رسمی وارد شده که اگر به موقع کنترل نشود، کشور نابود می‌شود.
نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشورمطرح کرد: متأسفانه پوشاک و لباس مورد نیاز مردم از چین و ترکیه وارد کشور می‌شود که موجب بیکاری 360 هزار نفر شده و سکوت دستگاه‌های نظارتی در برابر این مسئله قابل توجیه نیست. 

 

 

خجسته همچنین عنوان کرد:  هجمه نمایندگان به رییس بانک مرکزی القای حس مردم نسبت به اتفاقات اخیر بود.
خواسته نمایندگان این بود که بجای رییس بانک مرکزی ، آقای رییس جمهور به مجلس بیاید تا تصمیم متقضی گرفته شود.
امیر خجسته در خصوص هجمه های صورت گرفته به رییس بانک مرکزی در مجلس گفت : حرکتی که امروز از سوی نمایندگان صورت گرفت، القای حس مردم نسبت به رییس بانک مرکزی بود که همه چیز را رها کرده و به بازی گرفته است.
امیر خجسته با ذکر این مطلب که نباید مردم حس کنند کسی صدایشان را نمیشنود و دغدغه آنها را ندارد گفت : اگر حس مردم در نمایندگان آنها متبلور نشود مطمن باشید مردم حرصشان را در خیابان نشان می دهند.
نماینده مردم همدان تصریح کرد : خواسته ما این بود که اقای سیف پایین بیایند و بجایش آقای رییس جمهور به مجلس آمده تا تصمیم متقضی گرفته شود. ما حامی دولت هستیم و از دولت حمایت می کنیم اما اگر بخواهد اینگونه آشفتگی در بازار ارز باشد که نمی توانیم تحمل کنیم . ما در عملکرد بانک مرکزی خاصیت و کارآمدی نمی بینیم.

 

 

محمدعلی وکیلی نماینده مردم تهران ری شمیرانات اسلامشهر بومهن و پردیس در مجلس، در تذکر شفاهی اخیر خود در صحن مجلس عنوان کرد: -توهین به هر یک از اقوام توهین به تمامی ایران است.
-توهین و تحقیر هر کدام از اقوام ایرانی را تضعیف کل ایران و اقدامی ضد ملی می‌دانیم.
-ما از رهگذری ادبیات توهین‌آمیز نسبت به قوم لر را محکوم می‌کنیم که آن را توهین به ملیت خود می‌دانیم.

 

 

على اصغر یوسف نژاد نماینده مردم سارى و میاندورود در مجلس شوراى اسلامى، از جلسه خود با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص تامین اعتبار جهت تکمیل تالار مرکزی ساری خبر داد.

 

 

سید کمال الدین شهریاری نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس، در اینستاگرام شخصی اش با اشاره به اینکه دولت نرخ ارز را 4200 تومان در نظر گرفته است، نوشت: ابتدا لازم می دانم قبل از اینکه به توان دولت در نگهداشتن این نرخ اشاره کنم، بگویم که تصمیم دولت مبنی بر اعلام نرخ ارز در رقم 4200 تومان مبنای قانونی ندارد.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مرکب بودجه سال 97 هنوز خشک نشده، در بودجه رقم 3500 تومان برای ارز پیش بینی شده است بر همین مبنا منابع ریالی و درآمد دولت در تراز بودجه پیش بینی شده است، به نظر من اعلام دلار 4200 غیر قانون و مسیر قانونی آن طی نشده است.
نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس دهم شورای اسلامی به تاثیر نوسانات ارز در ماه های اخیر اشاره کرد و گفت: متاسفانه پرش هایی که در نرخ ارز اتفاق افتاد، اگر چه در کوتاه مدت ممکن است به سود دولت باشد و دولت از محل افزایش نرخ دلار منابع ریالی و کسر بودجه خود را تامین کند.

وی بیان داشت: اما در بلند مدت به زیان اقتصاد کلان کشور و پول ملی تمام می شود و تورم ناشی از این پرش در چند ماه آینده در بازار خود را نشان می دهد و این تورم با سیاست مهار تورم کاملا مغایرت دارد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در دولت آشفتگی در تصمیم گیری ها وجود دارد، اظهارداشت: تناقضی در شعارهای دولت به چشم می خورد، از یک طرف شعار کنترل تورم می دهند از یک سوی دیگر ارز را گران می کنند، در صورتی که به نظر من اتفاقاتی که چند روز اخیر در ارز افتاد کاملا ناشی از ضعف مدیریت دولت و مسئولین بانک مرکزی در کنترل بازار بود.

شهریاری در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید براینکه در چند سال گذشته بازار ارز به صورت شناور مدیریت شده بود، گفت: ما چندین سال است ارز را به  صورت شناور مدیریت می کنیم و در بسیاری از موارد مدیریت ارز شناور کاملا موفق بوده و جواب داده است، بنابراین می توان تاکید کرد نوسانات اخیر ارز به دلیل ضعف مدیریت بوده است.
وی با بیان اینکه به نظر نمی رسد که دولت بتواند نرخ ارز را در رقم 4200 کنترل کند، عنوان کرد: دولت اگر بخواهد بازار ارز را کنترل کند باید قدرت پیش بینی داشته باشد و بتواند قبل از اینکه بحران اتفاق بیافتد آن را پیش بینی و مدیریت کند نه اینکه بحران اتفاق بیافتد بعد دولت بخواهد منفعلانه تصمیم بگیرد.

 

 

داود محمدی نماینده مردم شریف قزوین،البرز و آبیک در مجلس، با انتشار پست زیر در اینستاگرام خود عنوان کرد: دولت به هشدارهای داده شده پیرامون وضعیت بازار ارز توجه نکرد. رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت:آشفتگی بازار ارز و نابسمان بودن آن آسیب جدی به اقتصاد کشور و عموم مردم وارد می سازد.
داود محمدی گفت:نمایندگان مجلس شورای اسلامی و به ویژه کمیسیون اقتصادی از ماه ها قبل در خصوص بلاتکلیفی این بازار و ایجاد نوسان در آن هشدار داده بودند اما متاسفانه به این هشدارها توجهی نشد. نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت یازدهم توانسته بود تا حدودی بازار ارز را کنترل کند ولی در دولت دوازدهم این اتفاق نیفتاده است بیان داشت:متاسفانه علی رغم هشدارهای داده شده هیچ اقدام عملی از سوی دولت و بانک مرکزی در خصوص ساماندهی بازار ارز و تصمیم گیری پیرامون تعیین وضعیت آن انجام نشده است.
داود محمدی یکی از آثار نوسان بازار ارز را آسیب به تولید کشور دانست و گفت:با وجود شرایط فعلی قطعا بخش تولید با چالش های بیشتری روبرو خواهد شد که در نهایت فشار آن به کارگران شریف و عموم مردم وارد می شود.
وی افزود:یکی از پارامترهای حمایت از کالای تولید داخل ایجاد ثبات در اقتصاد کشور است تا تولید کننده بتواند به بهترین شکل برای تولید بهتر و با کیفیت برنامه ریزی کند.
رییس کمیسیون اصل نود افزود: شرایط موجود موجب شده است که طی چند روز گذشته قیمت برخی از کالاهای اساسی از جمله برنج،گوشت و ... افزایش یابد که با توجه به محدود بودن درآمد خانوارها ادامه این روند موجب افزایش تورم و وارد شدن آسیب جدی به مردم به خصوص اقشار آسیب پذیر می گردد.
وی با اشاده به اینکه جمعی از نمایندگان با سوال از رییس جمهور خواستار توضیح ایشان پیرامون آشفتگی بازار ارز،بیکاری،رکود اقتصادی،مشکلات موسسات مالی و اعتباری و ... شده اند اظهار امیدواری کرد که با تشکیل کارگروهی با حضور نمایندگان قوای سه گانه و دستگاه های مسوول وضعیت اقتصادی کشور بهبود یابد.

 

 

سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم شهرستان فلاورجان در مجلس، تصاویری از دیدارش با محمدباقر قالیباف منتشر کرد. 

 

 

پروانه مافی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس، در تازه ترین توییت خود نوشت:  ‏افزایش قیمت ‎دلار، حاصلِ مجموعه‌ای از اشتباهات است. دولت با ‎انفعال، برخی فعالین بازار با ‎احتکار و مردم با صف بستن پشت صرافی ها.  با این حال مسئولیت تنظیم بازار با ‎دولت است. هشدار می دهم که عدم اقدام موثر و فوری دولت برای کاهش قیمت ارز، برخورد قاطع ‎مجلس را در پی خواهد داشت.

 

 

مهرداد لاهوتی نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی، با انتشار پستی از افزایش ۱۰ درصدی خرید تضمینی متناسب با تورم خبر داد.

 

 

وی در پست هایی دیگر سالروز شهادت امیر سپهبد صیاد شیرازی و سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به فرمان امام را گرامی داشت.

 

 

لاهوتی همچنین از جلسه اش با نوبخت معاون رئیس جمهور درخصوص گزارش عملکرد بودجه سال نود وشش خبر داد.

 

 

سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در آخرین پست اینستاگرامی خود نوشت: 

شهادت اصلی ترین راه رسیدن به معبود است که شهدا با عبور از این گذرگاه درخشان برای همیشه جاویدان باقی می مانند. در دوران ما قهرمانان شهید مدافع حرم، پرچم‌داران راستین نهضت حسینی هستند. این رادمردان رشید اسلام در خط اول میدان پرخطر مقاومت و مبارزه با آمریکا و صهیونیست و مزدوران آنها هستند و جهاد و شهادت را بر راحتی و عافیت‌طلبی ترجیح دادند تا عزت و سربلندی را برای اسلام و ملت شریف ایران حفظ کنند و خط سرخ کربلا را با خون خود زنده نگه دارند.

اینجانب عروج ملکوتی رزمندگان سرافراز و شجاع اسلام، شهید مهدی دهقان یزدلی و شهید مهدی لطفی نیاسر را که در راه دفاع از حرم اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و مبارزه با تروریستهای صهیونیستی در تجاوز هوایی رژیم جنایتکار و خبیث اسراییل به پایگاه هوایی تی۴ در سوریه به فیض عظیم شهادت نائل شدند به ساحت مقدس بقیه الله الاعظم(عج)، خانواده های معزز شهدا، همرزمان ایشان و مردم شهیدپرور شهرستانهای دارالمومنین کاشان و دارالشهدای آران و بیدگل تبریک و تسلیت می گویم و از درگاه خداوند متعال برای این شهیدان والا مقام علو درجات و برای خانواده های معظم آنها آرزوی صبر و سلامت دارم.

 

 

وی در پست هایی دیگر ویدیوهایی از نطق میان دستور خود منتشر کرد.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet