هدر موبایل
1397/01/23 15:55:03
سرویس حوزه ریاست
دکتر لاریجانی در دیدار با آیت الله جوادی آملی:

مسئله آب به عنوان یک بحران مهم در کشور فراگیر شده است/ باید از منابع آب دقیق استفاده کنیم

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برای توقف روند مهاجرت از روستاها تسهیلات ارزان قیمت به آنها ارائه می‌شود که در استان‌ها این موضوع ابلاغ شده است.
مسئله آب به عنوان یک بحران مهم در کشور فراگیر شده است/ باید از منابع آب دقیق استفاده کنیم رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برای توقف روند مهاجرت از روستاها تسهیلات ارزان قیمت به آنها ارائه می‌شود که در استان‌ها این موضوع ابلاغ شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201804100906705298.jpg مسئله,آب,به,عنوان,یک,بحران,مهم,در,کشور,فراگیر,شده,است/,باید,از,منابع,آب,دقیق,استفاده,کنیم Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکترعلی لاریجانی که به قم سفر کرده است، امروز (پنج شنبه، 23 فروردین ماه) در دیدار با آیت‌الله العظمی جوادی آملی با اشاره به مسائل اقتصادی کشور اظهار داشت: سال گذشته بررسی‌هایی در دولت و مجلس انجام شد تا چالش‌ها را شناخته و احصاء کنیم که در این زمینه دولت 6 ابرچالش را معرفی کرد و مجلس با جزئیات بیشتر 15 چالش را احصاء نمود.

 

مسئله آب به عنوان یک بحران مهم در کشور فراگیر شده است

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسئله آب بیان کرد: مسئله آب به عنوان یک بحران مهم در کشور فراگیر شده زیرا نزولات آسمانی کاهش یافته و باید از منابع آب به صورت دقیق استفاده کنیم.

وی افزود: بدنه دولت نیز عریض و طویل شده و همه منابع باید خرج مسائل جاری کشور شود و تا زمانی که دولت کوچک نشود وضع به همین ترتیب خواهد بود.

 

بانک‌ها مشکلات ساختاری دارند

دکتر لاریجانی با اشاره به مشکلات بازنشستگان ادامه داد: بانک‌ها نیز مشکلات ساختاری دارند و تا زمانی که سود بالایی دریافت می‌کنند قیمت تولیدات داخلی افزایش می‌یابد و قابلیت رقابت با محصولات خارجی را ندارند؛ از طرفی بخش زیادی از منابع بانک‌ها به صورت دستوری به برخی ارائه شده که بازنگشته است که برای حل مشکلات بانک‌ها راه‌حل‌های موقتی اندیشیده اند و آن دریافت سود و کارمزد  زیاد است و به همین دلیل محصولات تولید داخل گران تمام می‌شود.

 

در نظر گرفتن مشوق ها برای رفع مشکلات صادرات

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای برخی از این مشکلات در قانون بودجه تدابیری اتخاذ شده است، گفت: برای صندوق‌های بازنشستگی تعیین تکلیف شده که تا چند سال آینده تقویت شوند و از طرف دیگر تلاش شده است تا برای رفع مشکلات صادرات نیز با در نظر گرفتن مشوق‌هایی مشکلات این حوزه نیز رفع شود.

 

جهت توقف روند مهاجرت تسهیلات ارزان قیمت به روستاها ارائه می‌شود

رئیس نهاد قانونگذاری کشور با بیان اینکه در روستاها به دلیل عدم وجود چرخه اقتصادی مناسب مهاجرت‌های فراوانی انجام می‌شود که جهت مقابله با این مهاجرت‌ها تلاش شده تا با ارائه تسهیلات ارزان قیمت جوانان در همین روستاها مشغول شوند که این امر در استان‌ها ابلاغ شده است.

وی افزود: اگر سود بانک‌ها کاهش یابد تولید داخل راه‌اندازی شده و قابلیت رقابت با محصولات خارجی را خواهد داشت.

 

علل به وجود آمدن تلاطم در بازار ارز احصا شده است

دکتر لاریجانی با اشاره به مسائلی که در زمینه بازار ارز به وجود آمد، گفت: تصمیمات اخیر برای ایجاد ثبات در بازار ارز است که البته علل به وجود آمدن این تلاطم احصا شده است.

بر اساس این گزارش در ادامه این دیدار آیت‌الله جوادی آملی نیز در مورد مسائل حال حاضر کشور رهنمودهایی را ارائه کردند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet