ایام محرم 1398
1397/01/24 08:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
داداشی:

اجناس چینی قابل مقایسه با کالا‌های داخلی نیستند/ نرخ بالای سود بانکی مهم ترین مانع حمایت از تولیدات ملی

نماینده مردم آستارا در مجلس گفت: برخی از بخش‌ها کالای خارجی با کالای ایرانی قابل مقایسه نیست و تولیدات داخلی‌مان از کیفیت بیشتری برخوردارند.
اجناس چینی قابل مقایسه با کالا‌های داخلی نیستند/ نرخ بالای سود بانکی مهم ترین مانع حمایت از تولیدات ملی نماینده مردم آستارا در مجلس گفت: برخی از بخش‌ها کالای خارجی با کالای ایرانی قابل مقایسه نیست و تولیدات داخلی‌مان از کیفیت بیشتری برخوردارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102625187534.jpg اجناس,چینی,قابل,مقایسه,با,کالا‌های,داخلی,نیستند/,نرخ,بالای,سود,بانکی,مهم,ترین,مانع,حمایت,از,تولیدات,ملی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ ولی داداشی نماینده مردم آستارا در مجلس با تاکید بر ضرورت حمایت از کالای ایرانی، اظهار کرد: در وهله اول باید فرهنگ استفاده از کالای داخلی در بین همه افراد کشور نهادینه شود و وظیفه دولت، نهاد‌های مدنی و رسانه‌ها در این شرایط آن است که ظرفیت‌های داخلی را به خوبی به مردم معرفی کنند.

وی با تاکید بر اینکه برخی از بخش‌ها کالای خارجی با کالای ایرانی قابل مقایسه نیست و تولیدات داخلی‌مان از کیفیت بسیار بیشتری برخوردارند، ادامه داد: در این باره می‌توان به اجناس چینی اشاره کرد که به هیچ وجه قابل قیاس با کالا‌های داخلی نیستند.

نماینده مردم آستارا درباره وظایف مجلس برای حمایت از کالای ایرانی، تصریح کرد: ما قانون کافی در راستای تولید ملی داریم و نیازی به ارائه طرح در این باره نیست.

داداشی با اشاره به اینکه مهم‌ترین مانع حمایت از کالای ایرانی نرخ بالای سود بانکی است، اظهار کرد: نرخ‌های بالای سود بانکی منجر به آن می‌شود که تولیدکنندگان نتوانند تولیداتشان را به نحو مطلوب عرضه کنند و کمر اقتصاد ما را همین سود‌های کلان بانکی شکسته است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، وی با تاکید بر اینکه حمایت از تولید ملی و ایجاد اشتغال با ادامه این رویه معجزه و  غیرممکن است، خاطرنشان کرد: دولت زمانی می‌تواند از تولید ملی حمایت کند که نرخ سود بانکی را کاهش دهد، اما متاسفانه دولت یک سر بودجه‌های دولتی را به نرخ سود‌های بانکی وصل کرده و با این اقدام توان رقابت را از تولیدکنندگان کشورمان با تولیدکنندگان خارجی گرفته است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet