هدر موبایل
1397/01/25 13:08:50
سرویس سیاسی
نقوی‌حسینی مطرح کرد:

متجاوزان به سوریه منتظر برخوردهای پشیمان‌کننده باشند/تکرار سرنوشت ناگوار تجاوز به عراق و افغانستان برای آمریکایی‌ها

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه متجاوزان به سوریه قطعا با برخوردهای پشیمان کننده ای روبرو خواهند شد، گفت: سرنوشت بد و ناگوار تجاوز به عراق و افغانستان در سوریه نیز برای آمریکایی ها تکرار خواهد شد.
متجاوزان به سوریه منتظر برخوردهای پشیمان‌کننده باشند/تکرار سرنوشت ناگوار تجاوز به عراق و افغانستان برای آمریکایی‌ها سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه متجاوزان به سوریه قطعا با برخوردهای پشیمان کننده ای روبرو خواهند شد، گفت: سرنوشت بد و ناگوار تجاوز به عراق و افغانستان در سوریه نیز برای آمریکایی ها تکرار خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712104795461697.jpg متجاوزان,به,سوریه,منتظر,برخوردهای,پشیمان‌کننده,باشند/تکرار,سرنوشت,ناگوار,تجاوز,به,عراق,و,افغانستان,برای,آمریکایی‌ها Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به حمله هوایی آمریکا و متحدانش به سوریه، گفت: حمله موشکی ایالات متحده، فرانسه و انگلستان به خاک کشوری مستقل که عضو سازمان ملل متحد بوده و دارای دولت قانونی است، تجاوزی آشکار محسوب می شود.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: متاسفانه این اقدام در حالی رخ داد که هیچ مرجع بین المللی مجوزی برای این تجاوز نظامی صادر نکرده است بنابراین روسای این کشورهای تجاوزگر بحساب می آیند.

وی ادامه داد: امروزه مردم دنیا منتظر هستند تا مراجع بین المللی مثل سازمان ملل متحد و غیره که باید حافظ حقوق بشر باشند در مواجه با این قادام چه واکنشی نشان می دهند از این رو آزمون بزرگی در مقابل این سازمان ها نسبت به تجاوز آشکار و نقض حقوق بشر وجود دارد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مشهود است که این کشورها در سال های اخیر با ناکامی ها و شکست های جدی روبرو شده اند و هم اکنون می خواهند با نیروی نظامی و تجاوزگری نظامی جایگاهشان در منطقه را تثبیت کنند که این مهم دوام پذیر نخواهند بود و ملت های متجاوزان را بیرون خواهند راند و ادب خواهند کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران این اقدام را تجاوز آشکار به کشور سوریه می داند و همانند گذشته در مقابل متجاوزان خواهد ایستاد و از کشورهای مظلوم منطقه حمایت خواهد کرد و به هیچ عنوان در مقابل تجاوزگری ها کوتاه نخواهد آمد.

نقوی حسینی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب مبنی بر اینکه "حمله‌ سحرگاه امروز به سوریه یک جنایت است و رئیس‌جمهور آمریکا، رئیس‌جمهور فرانسه و نخست‌وزیر انگلیس جنایتکارند و جنایت کردند"، افزود: همانطور که مشخص است متجاوزان قطعا با برخوردهای پشیمان کننده ای روبرو خواهند شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین باید اذعان کرد همانطور که تجاوز به عراق و افغانستان عوارض و سرنوشت بد و ناگواری برای آمریکایی ها بوجود آورد، در سوریه نیز تکرار خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet