خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1386/08/05 11:06:00
سرویس سیاسی

شاهی عربلو: امروز اسلحه تحریم، تفنگ بدون گلوله است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اعمال تحریم‌های تازه از سوی آمریکا علیه ایران گفت: امروز اسلحه تحریم همانند تفنگ بدون گلوله است.

محمد شاهی عربلو در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اعمال تحریم‌های تازه از سوی آمریکا علیه سپاه پاسداران و سه بانک ملی، ملت و صادرات، اظهار داشت: درسی را که جمهوری اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس به آمریکا و استکبار جهانی داد، درسی واضح و شفاف بود و آن درس این است که هرگونه فشار یا تحریم علیه ما جبهه ایران را مستحکم‌تر می‌کند.

وی افزود: در آینده سیاستمداران آمریکا و دنیا تحلیل خواهند کرد که رئیس جمهور آمریکا چه

خسارت‌های جبران‌ناپذیری را در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی به مردم آمریکا تحمیل کرده است.

نماینده رباط کریم با بیان اینکه آمریکا خود بهتر می‌داند که اقتصاد در دست دولت‌ها نیست، تاکید کرد: اسلحه تحریم امروز همانند تفنگ بدون گلوله است چون با آزاد سازی اقتصاد در دنیا، دیگر تحریم اقتصادی معنایی ندارد.

رئیس کمیسیون اقتصادی ادامه داد: علاوه بر این، ملت ایران مصمم خواهد شد که در جبهه اقتصادی متحد شود و هموطنان داخل و خارج از کشور تعصب بیشتری نشان داده و نهایتا مشکلات اقتصادی ترمیم خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه این اقدام آمریکا هیچ مشکلی را برای جمهوری اسلامی ایران بوجود نخواهد آورد، گفت: پیش‌بینی‌های لازم برای خنثی کردن آثار جزیی تحریم در کشور صورت گرفته است و تحریم آمریکا نه تنها آثار سوء در بازار پولی و بانکی کشور به‌جا نخواهد گذاشت بلکه موجب شتاب گرفتن روند خصوصی‌سازی در بانک‌های ما می‌شود. همچنین رونق بانک‌های خصوصی در کشور افزایش می‌یابد و تبادلات بانکی بین ما و کشورهای خارجی سرعت بیشتری پیدا می‌کند.

شاهی عربلو خاطرنشان کرد: مردم در همه جای دنیا به دنبال سود هستند و هر جا سودی باشد اگر همه کشورها نیز آن را تحریم کنند باز به طرف آن خواهند رفت، بنابراین اینگونه تحریم‌های آمریکا هیچ ضمانت اجرایی ندارد به علاوه اینکه ایران در سرمایه‌گذاری کشور پر سودی است و جاذبه زیادی برای سرمایه‌گذاران دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet