ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1397/01/26 08:41:47
سرویس صحن
دکتر لاریجانی در نطق پیش از دستور:

آمریکا، انگلیس و فرانسه خلاف تمام نظامات بین المللی به سوریه حمله کردند/حمایت برخی از کشورهای اسلامی تأسف آور است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه وحشیانه و خلاف نظامات بین المللی بود.
آمریکا، انگلیس و فرانسه خلاف تمام نظامات بین المللی به سوریه حمله کردند/حمایت برخی از کشورهای اسلامی تأسف آور است رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه وحشیانه و خلاف نظامات بین المللی بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201802105384147886.jpg آمریکا،,انگلیس,و,فرانسه,خلاف,تمام,نظامات,بین,المللی,به,سوریه,حمله,کردند/حمایت,برخی,از,کشورهای,اسلامی,تأسف,آور,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 26 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور با بیان اینکه سالروز بعثت نبی مکرم اسلام را به نمایندگان و ملت بزرگوار تبریک و تهنیت عرض می کنم، اظهار داشت: این روز مظهر مسیر کمال انسانیت و اتحاد مسلمانان است اما با کمال تاسف در روز گذشته و در چنین روز وحدت آفرینی برای مسلمانان، شاهد بودیم که سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه خلاف همه نظامات بین المللی به یک کشور اسلامی وحشیانه حمله کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تاسف آورتر اینکه برخی کشورهای اسلامی در کنار رژیم صهیونیستی و سران کفر از این جنایت حمایت کردند.

وی افزود: اولین سوالی که در ذهن شکل می گیرد این است که چه علتی عامل چنین اقدام غیرقانونی بوده است؟ ادعای این سه کشور بر این است که دولت سوریه در روزهای گذشته از سلاح شیمیایی استفاده کرده است و علت موفقیت نظام سوریه در اخراج تروریست ها از حومه دمشق، استفاده از چنین سلاحی بوده است.

دکتر لاریجانی ادامه داد: در مقابل دولت های سوریه و روسیه ادعای این سه کشور را تکذیب کردند و خواستار رسیدگی مجامع بین المللی شدند و مگر نه این است که برای رسیدگی به این امور نظامات بین المللی تدبیر کرده است؛پس چرا بدون رعایت این ضوابط و با عجله چنین تهاجمی سامان داده شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: چنین دستاویزی نمی تواند وجاهت داشته باشد،موضوع اصلی را باید در جای دیگر جست و آن تحولات اخیر در صحنه سوریه است.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور بیان کرد: سال هاست که با کمک کشورهای بزرگ و برخی دولت های یاغی منطقه اطراف دمشق لانه تروریست ها شده بود و هر زمان با سلاح های پیشرفته دمشق را ناامن می کردند.اقدام اخیر ارتش سوریه پاکسازی این منطقه بود کاری که کشورهای حامی تروریست ها باور نمی کردند در زمان نسبتا کوتاه عملی گردد. لذا پیش دستی سعودی ها در تقدیم اموال ملت خود به آمریکایی ها که در کمال فضاحت صورت پذیرفت آنان را ترغیب به بمباران سوریه کرد تا به تصور خود معادله را عوض کنند و مجددا پناهگاه تروریست ها را احیا نمایند. اینکه آیا با چنین اقدام غیرقانونی به هدف خود می رسند سرابی بیش نیست.

خیانت برخی کشورهای مسلمان در اذهان توده های مومن باقی خواهد ماند

وی افزود: در این 6، 7 سال اخیر اینگونه ماجراجویی ها وجود داشت که هربار ناموفق بودند و آنچه ماند صرفا یک ژست قلدرمابی بود؛اما خیانت برخی کشورهای مسلمان در این گونه کثافت کاری سیاسی در اذهان توده های مومن باقی خواهد ماند.

دکتر لاریجانی ادامه داد: آیا این اقدام برای آن ها ذلت آور و خجالت آفرین نیست که در روز بعثت پیامبر (ص) که روز وحدت مسلمانان است این کشورها با خوشحالی در کنار سران کفر و تروریست ها قرار گرفتند و با مسرت خیانت خود را اعلام کردند.

کشورهایی که دم از وحدت اسلامی می زنند،یک دست در حمایت از تروریست ها دارند و با دست دیگر اموال خود را تقدیم سران کفر می کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:در این حادثه صف منافقان که هلهله کنان پشتیبان سران کفر بودند، برای ملل اسلامی بسی بیشتر رنج آور است؛کشورهایی که در مجامع بین المللی بطور مستمر از وحدت اسلامی و حقوق انسان ها دم می زنند و در پشت صحنه یک دست در حمایت از تروریست ها دارند و با دست دیگر اموال خود را تقدیم سران کفر می کنند که بر ملل اسلامی هجوم ببرند.

زمانه ژست های دروغین سپری شده است/ این تحرکات ملت سوریه را بیش از گذشته مصمم به نابودی تروریست ها می کند

وی افزود:مجلس شورای اسلامی اقدام غیرقانونی هجوم وحشیانه به کشور سوریه را محکوم و به این سه کشور و کشورهای فرومایه پشتیبان آنان اعلام می کند؛زمانه این گونه ژست های دروغین سپری شده است و آنچه نتیجه اقدامات وحشیانه می باشد روشن شدن طرفداران تروریست و منافقان این مسیر است و این تحرکات ملت سوریه را بیش از گذشته مصمم به نابودی تروریست ها می کند.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه سرنوشت حیله گران در این حدیث آمده است، گفت: در حدیث قدسی از امام صادق (ع) نقل است که خداوند عزوجل فرمود "وای برکسانی که برای به دست آوردن دنیا به وسیله دین حیله گری می کنند، وای بر کسانی که مردم را امر به عدالت می کنند ولی آنان را می کشند. آیا آنان مرا فریب می دهند؟ آیا بر من گستاخی می کنند؟ من به حق خود سوگند خورده ام که برای آنان آزمونی قرار داده ام که حیران و سرگردان شوند"./

پایان پیام     

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet