هدر موبایل
1397/01/26 09:50:19
سرویس صحن

حاجی دلیگانی: 900 تخلف در بودجه سال 95 صورت گرفته است / دکتر لاریجانی: تخلفات بودجه باید توسط دیوان محاسبات پیگیری شود

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده شاهین شهر در رابطه با تخلفات صورت گرفته در بودجه به این مهم اشاره کرد که تخلفات باید توسط دیوان محاسبات پیگیری شود.
حاجی دلیگانی: 900 تخلف در بودجه سال 95 صورت گرفته است / دکتر لاریجانی: تخلفات بودجه باید توسط دیوان محاسبات پیگیری شود رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده شاهین شهر در رابطه با تخلفات صورت گرفته در بودجه به این مهم اشاره کرد که تخلفات باید توسط دیوان محاسبات پیگیری شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201708108850738563.jpg حاجی,دلیگانی:,900,تخلف,در,بودجه,سال,95,صورت,گرفته,است,/,دکتر,لاریجانی:,تخلفات,بودجه,باید,توسط,دیوان,محاسبات,پیگیری,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز (یکشنبه 26 فروردین) مجلس شورای اسلامی  در تذکری با استناد به بند 70 ماده 24 مبنی بر مسئولیت و نظارت بر رعایت اوقات و مهلت های قانونی در رسیدگی ها در مورد تخلفات بودجه 96 قرائت شد، گفت: در مورد این گزارش لازم است از کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درخصوص رویکرد جدیدی که در امر نظارت داشته تشکر کنیم، اما این موضوع مربوط به سال 87 بوده و بعد از آن امر فرآیند رسیدگی و اعمال مجازات به دلیل طولانی شدن موجب استمرار و بقای فساد اداری در سیستم دولتی و دستگاه های مختلف شده است.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس خطاب به رئیس مجلس ادامه داد: در مورد پیشنهاداتی که مطرح شده سوال من از مجلس این است که چه تضمینی وجود دارد که این پیشنهادات اجرایی شود و در بایگانی ها باقی نماند، ضمن اینکه دستگاه قضایی و دیوان محاسبات نیز بدان پاسخ دهند، کما اینکه نتیجه ماده 236 که برای رئیس بانک مرکزی در مورد وضعیت موسسات مالی 5 ماه هنوز مشخص نیست، مگر رعایت قانون برای همه لازم نیست که به سرعت بدان رسیدگی شود.

وی یادآور شد: برای گزارش روز سه شنبه در کمیسیون بودجه در رابطه با 2 هزار میلیارد تومان نیز همین اتفاق افتاد که به اعتبارات استانی در سال 96 برمی گردد و با وجود اینکه ابلاغ شده و تخصیص داده شده است، اما خزانه می گوید که نقدی نیست. در پی این روند پیمانکاران بلاتکلیف هستند، حقوق کارگران را پرداخت نکرده اند و این امر باعث بی اعتمادی آنها به دولت می شود، ضمن اینکه مالیات بر ارزش افزوده نیز نقدی گرفته شده است، بنابراین در این مورد تخلف صورت گرفته است.

حاجی دلیگانی تاکید کرد: در بودجه سال 95 در حدود 900 تخلف صورت گرفته که این امر رو به تزاید است، در این شرایط شما به عنوان رئیس مجلس باید این امر را پیش بینی کنید.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به حاجی دلیگانی گفت: بسیاری از این پیشنهادات مواردی است که باید توسط دیوان محاسبات پیگیری شود، ارائه این گزارش از آن جهت است که در ادامه آن کمیسیون ها تخلفات را بررسی کرده و گزارش دهند. این گزارش نیز براساس دستور آیین نامه داده شده است.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور ادامه داد: برخی از این موارد در قانون بودجه 97 علاج شده است، به طور مثال در مورد ستاد تدابیر ویژه که ذیل همین پیشنهاد در بند (5) آمده است باید براساس قانون بدان عمل شود.

وی تصریح کرد: شما در قانون بودجه 97 آورده اید که این مصوبات باید در شورای عالی امنیت ملی بیاید و به تایید رهبری برسد، در غیر این صورت قابل اجرا نیست، بنابراین برای برخی از این بررسی ها علاج پیدا شده و برخی هم باید توسط دیوان محاسبات دنبال شود و چنانچه تخلفی صورت گرفته، متخلفان به دادگاه فرستاده شوند.

دکتر لاریجانی تاکید کرد: تا آنجا که بنده اطلاع دارم درباره برخی از این بررسی ها اقدام شده که کمیسیون نیز باید این روند را دنبال کند تا به نتیجه برسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet