ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1397/01/31 10:24:06
سرویس سیاسی
ذوالنوری:

در صورت خروج آمریکا از برجام دست روی دست نمی گذاریم/ پاسخ هسته‌ای ایران‌ آمریکا را پشیمان می‌کند

رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: در صورت خروج آمریکا از برجام، دست روی دست نمی گذاریم و جوابی می‌دهیم که پشیمان شوند.
در صورت خروج آمریکا از برجام دست روی دست نمی گذاریم/ پاسخ هسته‌ای ایران‌ آمریکا را پشیمان می‌کند رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: در صورت خروج آمریکا از برجام، دست روی دست نمی گذاریم و جوابی می‌دهیم که پشیمان شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201708100784525305.jpg در,صورت,خروج,آمریکا,از,برجام,دست,روی,دست,نمی,گذاریم/,پاسخ,هسته‌ای,ایران‌,آمریکا,را,پشیمان,می‌کند Icana

مجتبی ذوالنوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص وضعیت صنعت هسته‌‎ای کشور و امکان بازگشت به وضعیت پیش از برجام در امر غنی سازی اورانیوم، اظهار داشت: ما در برجام هزنیه‌های زیادی را متقبل شدیم ولی تقبل این هزینه ها به این معنا نیست که در حوزه‌های مختلف ناتوانی داریم.

رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ایران توان هسته‌ای خوبی را در زمینه‌های صلح آمیز ایجاد کرده و زیرساخت های آن را در اختیار داریم.

وی افزود: فناوری هسته‌ای را نمی‌توانند از ما بگیرند اگر چه هزینه‌هایی را روی دست ما گذاشتند ولی به حول قوه الهی همانطور که دکتر صالحی به خوبی اشاره کردند ، ما ظرف 4 روز می‌توانیم غنی سازی 20 درصد را شروع کنیم، البته اگر این هزینه‌ها را نمی دادیم، شاید امروز جلوتر هم بودیم ولی همچنان آمادگی لازم در صنعت هسته‌ای وجود دارد.

ذوالنوری با اشاره به اینکه بازگشت به شرایط قبل از برجام در برخی موضوعات دیگر زمان بر است، ادامه داد: برای مثال راکتور اراک را می‌توانستیم تسریع کنیم ولی بازطراحی و بهینه سازی آن می تواند چند سال به طول انجامد، یا در زمینه ذخیزه سازی اورانیوم، 11 تن و 800 کیلو اورانیوم غنی سازی شده را به خارج از کشور فرستادیم که اگر این هزینه ها را نمی پرداختیم می‌توانستیم به میزان اورانیوم غنی سازی شده اضافه کنیم.

وی افزود: آب سنگین را می توانستیم در داخل هم ذخیره سازی کنیم ولی اکنون سقف ذخیره سازی آب سنگین ما در کشور 130 تن است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: می‌توانستیم هر دو بال فوردو را فعال کنیم ولی الان تعطیل است و اگر یک زمانی آمریکا بخواهد توافق را نقض کند، ما از نو غنی سازی را شروع می‌کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به هزینه ای که در زمینه تعداد سانتریفیوژها، کشور پرداخته است، گفت: در نطنز حدود 19 هزار سانتریفیوژ داشتیم که بخشی فعال و بخشی نیز غیر فعال بودند ولی اکنون 5 هزار و 10 سانتریفیوژ فعال داریم.

رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در کل هزنیه های این گونه‌ای را کشور متحمل شده ولی برای کم کردن روی آمریکا و در صورت خروج آن‌ها از برجام، دست روی دست نمی گذاریم و جوابی می‌دهیم که پشیمان شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet