هدر موبایل
1397/01/26 13:08:38
سرویس سیاسی
جمالی نوبندگانی مطرح کرد؛

تهییج بن سلمان برای چپاول دارایی عربستان یکی از عوامل حمله آمریکا به سوریه

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است سیاست آمریکا همواره مبنی بر تجزیه کشورهای منطقه بوده که در این راستا از دلارهای نفتی سعودی استفاده می‌کنند.
تهییج بن سلمان برای چپاول دارایی عربستان یکی از عوامل حمله آمریکا به سوریه عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است سیاست آمریکا همواره مبنی بر تجزیه کشورهای منطقه بوده که در این راستا از دلارهای نفتی سعودی استفاده می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611100349916187.jpg تهییج,بن,سلمان,برای,چپاول,دارایی,عربستان,یکی,از,عوامل,حمله,آمریکا,به,سوریه Icana

محمد جواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به حمله نظامی اخیر آمریکا به سوریه گفت: آمریکایی ها و صهیونیست ها همواره به دنبال تغییر جغرافیای سیاسی منطقه بودند که در همین راستا تروریست پروری در منطقه را دنبال کردند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: تجزیه سه کشور منطقه و در اولویت اول عراق و سوریه در دستور کار آمریکایی ها قرار دارد که همین سیاست ها باعث شده است از اسلام چهره خشونت آمیزی به جا بماند.

وی افزود: با این حال از سوی دیگر، یک محور مقاومت شرقی تا کرانه غربی تشکیل شد که از افغانستان و پاکستان و تیپ فطمیون و زینبیون را در بر گرفته و حشد الشعبی و النجباء عراق و حزب الله لبنان و حماس فلسطین را نیز شامل می شود از این رو انسجامی میان کشورها ایجاد شد.

جمالی نوبندگانی ادامه داد: ترکیه نیز از برخی اعمالی که ابتدا انجام می داد فاصله گرفت که در این زمینه نیز قدرت سیاسی و نظامی روسیه و مذاکرات با ایران موثر و کاری بود لذا امروز شاهد از دست رفتن پایگاه هایی هستیم که سال ها در دست عراق بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم همچنین تصریح کرد: آمریکایی همواره روش هایی از جمله ارعاب، اتهام زنی، تحریم و حمله نظامی  را در دستورکار دارند و جامعه بین الملل را در جهت اهداف خود حرکت می دهند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان حمله آمریکا به سوریه را بهانه ای برای نشان دادن سیاست های آمریکا در منطقه دانست که ارزش عملیاتی نداشت و خاطرنشان کرد: ترامپ پیش از اینکه سیاستمدار باشد تاجر است و از زمان تبلیغات انتخاباتی عربستان را گاو شیرده می دانست همچنین بن سلمان نیز برای به قدرت رسیدن در حکومت قبیله ای آل سعود نیاز به حمایت آمریکا داشت که در حال حاضر در حال پرداخت پول آن است از این رو یکی از عوامل حمله آمریکا به سوریه تهییج بن سلمان و چپاول این کشور بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet