ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1397/01/26 11:14:54
سرویس صحن
نیازآذری در نطق میان دستور مطرح کرد

ضرورت هم افزایی،کار جهادی و تلاش مضاعف جهت تحقق شعار ملی سال/ نگرانی خانواده ها از آسیب های اجتماعی را باید جدی گرفت

عضو کمیسیون عمران مجلس بر لزوم هم افزایی، کار جهادی و تلاش مضاعف جهت تحقق شعار ملی سال تاکید کرد.
ضرورت هم افزایی،کار جهادی و تلاش مضاعف جهت تحقق شعار ملی سال/ نگرانی خانواده ها از آسیب های اجتماعی را باید جدی گرفت عضو کمیسیون عمران مجلس بر لزوم هم افزایی، کار جهادی و تلاش مضاعف جهت تحقق شعار ملی سال تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201804109267787152.jpg ضرورت,هم,افزایی،کار,جهادی,و,تلاش,مضاعف,جهت,تحقق,شعار,ملی,سال/,نگرانی,خانواده,ها,از,آسیب,های,اجتماعی,را,باید,جدی,گرفت Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسین نیازآذری در نشست علنی امروز ( یک شنبه، ‌26 فروردین ماه )‌ در نطق میان دستور با تبریک عید مبعث، گفت: مردم از مجلس و نمایندگان انتظار دارند در کنار انجام وظایف نمایندگانی پیگیر مطالبات مردم حوزه انتخابیه باشند و اگر مسائلی از تریبون خانه ملت مطرح می شود چیزی جز دغدغه های آنان نباشد.

مجلس باید مدافع حقوق اساسی ملت و صدای رسای آنان باشد

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بدون تردید مجلس باید مدافع حقوق اساسی ملت و صدای رسای آنان باشد، افزود: پیشرفت و تعالی جامعه در گرو همگرایی قوای سه گانه و دیگر نهادها در بستر همدلی ایجاد خواهد شد و هر گروه، جریان و شخصی که در مسیر اعتمادآفرینی، امیدبخشی و استحکام و وحدت جامعه گام بردارد شایسته تکریم است.

وی خطاب به نمایندگان،دولتمردان و دستگاه قضایی، گفت: مردم شریف و قدرشناس کشورمان که همواره پشتیبان نظام و حامی ولایت هستند توقعی جز کار و خدمت از ما ندارند و هرگونه قصور و کوتاهی توسط مسئولان بی ثباتی به اعتماد عمومی و خدشه دار کردن امنیت ملی محسوب می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: بنابراین شایسته است در سال جدید با تمامی توان برای هم افزایی، کار جهادی و تلاش مضاعف برای تحقق شعار ملی سال که از اهداف اقتصاد مقاومتی است بکوشیم و نیک بدانیم که حفظ اشتغال موجود، ایجاد فرصت های شغلی جدید، تکریم سرمایه گذاران در امر تولید و دست پینه بسته کشاورزان، دامداران و کارگران شریف در پرتو حمایت همه جانبه از کالای ایرانی تجلی می یابد.

نگرانی خانواده ها از آسیب های اجتماعی را باید جدی گرفت

نیازآذری با تاکید بر اینکه در کنار توجه به مسائل امنیتی، سیاسی، اقتصادی و عمرانی نباید از مدیریت مسائل اجتماعی و فرهنگی  غافل شد، افزود: نگرانی خانواده ها از آسیب های اجتماعی را باید جدی گرفت و درخصوص مدیریت شبکه های مجازی و پیام رسان ها حفظ منافع ملی و حریم خصوصی زندگی مردم و اسرارآنها مقدم بر همه امور باشد؛ مردم ما از آقای روحانی  رییس جمهور محترم، معاونان ایشان و یکایک وزرای دولت و استاندار مازندران  انتظار دارند تا دیر نشده به طور ویژه و اساسی مسائل و مشکلات بیست و سومین شهرستان پرجمعیت کشور  یعنی بابل را به طور دقیق ارزیابی و بررسی نمایند. 

نماینده مردم بابل در مجلس دهم، با یادآوری اینکه به مشکلات کشور واقفم اما نمی توانم نسبت به مطالبات مردم در کنار همه فرصت های پیش رو بی تفاوت باشم، تصریح کرد: اقشار مختلف مردم در حوزه انتخابیه همواره در دیدارها به ویژه در ایام نوروز نگرانی ها و انتظارات به حقی را از جمله  توجه به اشتغال جوانان، معیشت، مبارزه با فقر و فساد، حفظ محیط زیست  و اجرای عدالت  در کشور از دولت و دستگاه قضایی مطرح کردند که توقع رسیدگی عاجل دارند.  

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، آموزش و پرورش را زیربنای توسعه هر جامعه دانست و ادامه داد: در آستانه هفته گرامی داشت معلم و ضمن تکریم به مقام شامخ معلم، توجه به شان و  منزلت آنان و در کنار آن معیشت و تامین مطالبات صنفی معلمان از جمله افزایش حقوق آنها از مصادیق بارز عدالت است؛  از مجلس و دولت می خواهم به این قشر فرهیخته اعم از شاغل و بازنشسته  توجه شایسته تری داشته باشند هرچند که خودم را شرمنده این قشر آبرومند می دانم. 

وی از وزیر محترم جهاد کشاورزی درباره اهتمام جدی به تامین امنیت غذایی کشور با حمایت واقعی از کشاورزان، دامداران، باغداران و جلوگیری از واردت بی رویه و غیر ضرور محصولات کشاورزی  به ویژه برنج که هم اکنون متاسفانه  ده ها هزار تن از تولیدات سال قبل در انبار کشاورزان  و کارخانجات شالی کوبی بی مشتری مانده تاکید کرد. 

رییس جمهور برای مدیریت ابرچالش کم آبی پیش قدم شود 

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر تسریع وزیر نیرو در اجرای طرح های آب و فاضلاب شهرستان بابل، گفت: از آنجایی که اقتصاد استان مازندران آب پایه است متاسفانه این استان پرآب به سبب عدم سرمایه گذاری دولت های گذشته و فعلی به چالش جدی کم آبی مواجه شده که اشتغال و امنیت اقتصادی استان را به خطر انداخته است بنابراین از شخص رییس جمهور می خواهم برای مدیریت این ابرچالش پیش رو شخصا پیش قدم شود. 

نیازآذری از وزیر ورزش و جوانان درخصوص احداث استادیوم ورزشی در زمین اهدایی ده هکتاری حیدرکلا و توجه به ورزش روستاییان و عشایر تاکید کرد و افزود: برای تسریع در بهسازی ورزشگاه قدیمی شهر در راستای توجه به مطالبات به حق طرفداران تیم فوتبال خونه به خونه بابل  توجه شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم از وزیر صنعت ،معدن و تجارت توقع داریم با توجه به  وعده ها ی داده شده  نسبت به توسعه و تقویت  شهرک های صنعتی  و حمایت واقعی از تولید کنندگان بویژه ساماندهی معدن ذغال سنگ گلیران بندپی شرقی  گام اساسی بردارند. 

نماینده مردم بابل در مجلس دهم، گفت: به وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی متذکر می شوم که با مدیران ضعیف و ناکارآمد در استان مصوبات مجلس و اهداف دولت برای خدمت به مردم محقق نمی شود؛ تاکی باید جوانان جویای کار، بازنشستگان و جامعه کارگری هزینه ناکارآمدی مدیران سیاسی ونالایق  را بپردازنند؟ آقای وزیر! آیا300هزارنفر  بیمه شده تامین اجتماعی  حق  یک بیمارستان را ندارند.ضمنا از توجه جناب عالی و مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص مجوز احداث درمانگاه شبانه روزی در شهر امیرکلا تقدیر و تشکر می شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مجدانه از دولت می خواهم  مصوبات مجلس را برای ایجاد اشتغال پایدار جوانان بخصوص تثبیت و توسعه اشتغال جوانان تحصیل کرده در سطح شهرها و روستاها را با جدیت اجرایی نمایند وبا تمهیدات مناسب اعتباری که در قانون بودجه سال 97 فراهم شده فرصت اشتغال آفرینی را ازدست ندهد.

وی تصریح کرد: از وزیر راه و شهرسازی انتظار داریم به وضعیت نگران کننده راه های مواصلاتی شهرستان اهتمام شایسته ای داشته باشند و دستور تسریع عملیات اجرایی مصوبات سفر مشترک رئیس محترم کمیسیون عمران مجلس و مقامات وزارت خانه را صادر کنند و همچنین اتصال راه آهن سراسری که حدود بیست کیلومتر با شهرستان فاصله دارد مورد توجه قرار گیرد؛ طرح  جامع شهر بابل و امیر کلا توجه به شهرداری های پنچ گانه شهرستان و پروژه های مدیریت شهری و روستایی توجه بیش از پیش وزرای کشور و راه و شهرسازی را می طلبد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: از وزیر علوم، تحقیات و فناوری  انتظار می رود برای بهره برداری آموزشی و پژوهشی زمین 23هکتاری روستای دونه سر بخش گتاب تمهیدات جدی اتخاذ نماید ضمنا لازم می دانم از پیشرفت های علمی و آموزشی دانشگاه صنعتی نوشیروانی تشکر و قدردانی نمایم.

نیازآذری یادآور شد: از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظارداریم به نشاط و شادابی و مطالبات فرهنگی و هنری جوانان این شهرستان توجه نموده و طبق وعده داده شده نسبت به پروژه مجتمع سینمایی بابل و احداث فرهنگ سرای امیر پازواری امیرکلا اقدام فرمایند
شهرستان بابل به دلایل مختلف علمی و زیرساختی استعداد خوبی در کسب و کار های نوپا و فنآورانه دارد لذا از وزیر محترم ارتباطات و فنآوری اطلاعات و معاون محترم علمی رییس جمهوری می خواهم  جوانان علاقمند و پرتلاش این شهرستان را حمایت عملی نمایند. 

نماینده مردم بابل در مجلس دهم، از تلاش های دلسوزانه وزیر بهداشت جهت تسریع در اجرای طرح های نیمه تمام نظام سلامت و ارتقای سطح درمانی، آموزشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل بویژه اهتمام به  طب سنتی و احداث کلینیک ویژه تخصصی در بخش لاله آباد که زمین مورد نیاز از سوی خیر نیک اندیش اهدا گردید مورد درخواست جدی مردم منطقه می باشد  تاکید کرد.

عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: حفظ مواریث فرهنگی و تاریخی و تقویت گردشگری مصداق بارز حمایت از سرمایه گذاری داخلی است.جوانان فرهنگ دوست بابلی همواره نگران حفظ آثار تاریخی هستند و از کم توجهی سازمان میراث فرهنگی گلایه دارند؛ ضمن تشکر و قدردانی از وزیر نفت به خاطر پوشش گاز شهری درمناطق شهری و روستایی،تسریع در اتمام روستا های باقی مانده مورد مطالبه جدی مردم می باشد. همچنین بر سرمایه گذاری بالادستی در حوزه نفت و گاز در دریای خزر تاکید می شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet