هدر موبایل
1397/01/30 11:32:01
سرویس اجتماعی
جمالی:

ترویج فرهنگ اهدای عضو راهکار قطع دست دلالان فروش اعضای بدن/ اعتبارات و بودجه لازم جهت تجهیز و گسترش مراکز پیوند عضو تامین شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از فروش و دلالی عضو در کشور انتقاد کرد و ترویج فرهنگ اهدای عضو را راهکار قطع دست دلالان فروش اعضای بدن دانست.
ترویج فرهنگ اهدای عضو راهکار قطع دست دلالان فروش اعضای بدن/ اعتبارات و بودجه لازم جهت تجهیز و گسترش مراکز پیوند عضو تامین شود عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از فروش و دلالی عضو در کشور انتقاد کرد و ترویج فرهنگ اهدای عضو را راهکار قطع دست دلالان فروش اعضای بدن دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201608105191591453.jpg ترویج,فرهنگ,اهدای,عضو,راهکار,قطع,دست,دلالان,فروش,اعضای,بدن/,اعتبارات,و,بودجه,لازم,جهت,تجهیز,و,گسترش,مراکز,پیوند,عضو,تامین,شود Icana

منوچهر جمالی سوسفی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اینکه روزانه بیماران زیادی به دلیل نبود عضو پیوندی جان خود را از دست می دهند، گفت: وضعیت پیوند عضو در کشورهای دیگر نسبت به ایران بهتر است و علی رغم تمامی تلاش ها هنوز فرهنگ اهدای عضو به درستی جا نیفتاده و برخی نگرش مثبتی نسبت به این مهم ندارند.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه آمار مرگ مغزی و تصادفات در کشور بالا است، افزود: مرگ مغزی برگشت ناپذیر است و مردم باید در این رابطه توجیه شوند که پیوند اعضا باعث نجات جان و بهبود کیفیت زندگی بسیاری از بیماران خواهد شد.

وی با انتقاد از اینکه هنوز اهدای عضو در کشور نهادینه نشده است، تصریح کرد: نهادهای فرهنگی، رسانه های جمعی به ویژه صدا و سیما باید در جهت ترویج فرهنگ اهدای عضو در کشور گام بردارند تا دیگر هیچ بیماری به دلیل نبود عضو پیوندی جان خود را از دست ندهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر لزوم تامین اعتبارات و بودجه لازم جهت تجهیز و گسترش مراکز پیوند عضو، گفت: متاسفانه اعتبارات این حوزه مانند سایر حوزه های بهداشت جوابگو نیست و باید برای افزایش آن تلاش کرد.

جمالی سوسفی ادامه داد: اعتبارات در حوزه بهداشت و سلامت بسیار محدود و اندک بوده و بسیاری از اقدامات بر زمین مانده است.

نماینده مردم رودبار در مجلس دهم، از فروش و دلالی عضو در کشور انتقاد کرد و افزود: ترویج فرهنگ اهدای راهکار کنترل این معضل و قطع دست دلالان و سودجویان فروش اعضای بدن است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: جای تاسف است که برخی بیماران نیازمند عضو پس از سال ها چشم انتظاری در صف انتظار جان خود را از دست دهند و برخی افراد به سمت و سوی کلیه فروش و دلالی در این حوزه روی بیاورند؛ البته برخی افراد به دلیل مشکلات اقتصادی و فقر به کلیه فروشی روی آورده اند که لازم است سه قوه برای بهبود وضعیتی معیشتی مردم اقدامات لازم را انجام دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet