هدر موبایل
1397/01/29 09:48:30
سرویس استان ها
وقف‌چی انتقاد کرد:

تعلل در ساخت و ساز جاده‌ها در زنجان با وجود داشتن ردیف ملی/ مشکل جدی آب در زنجان به دلیل هدررفت آب‌های سطحی

نماینده مردم زنجان در مجلس به مشکل جدی آب در زنجان به دلیل هدررفت آب‌های سطحی اشاره و خواستار تدبیری برای حل این مهم شد.
تعلل در ساخت و ساز جاده‌ها در زنجان با وجود داشتن ردیف ملی/ مشکل جدی آب در زنجان به دلیل هدررفت آب‌های سطحی نماینده مردم زنجان در مجلس به مشکل جدی آب در زنجان به دلیل هدررفت آب‌های سطحی اشاره و خواستار تدبیری برای حل این مهم شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201703109062847751.jpg تعلل,در,ساخت,و,ساز,جاده‌ها,در,زنجان,با,وجود,داشتن,ردیف,ملی/,مشکل,جدی,آب,در,زنجان,به,دلیل,هدررفت,آب‌های,سطحی Icana

علی وقف‌چی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه طرح‌های عمرانی استان زنجان آن‌طور که باید پیش نمی‌روند، گفت: در بحث راه دو پروژه عمرانی در استان وجود دارد که به دغدغه مردم تبدیل شده است اما متاسفانه طرح‌های عمرانی جدی گرفته نمی‌شوند؛ از جمله راه‌های اصلی خلخال، کلوب، دلال و منجیل و راه زنجان، طارم و منجیل با وجود داشتن ردیف بودجه ملی پیشرفت‌شان کند است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انتظار است با توجه به اینکه راه زنجان، طارم و منجیل از برنامه‌های مصوب در سفر مقام معظم رهبری در سال 82 است و همچنین مسیر اردبیل - طارم به مرکز کشور به‌عنوان یکی از راه‌های اساسی و استراتژیک جدی گرفته شوند.

وی با بیان اینکه تصادفات منجر به مرگ در مسیر برخی از جاده‌های زنجان به شدت دیده می‌شود لذا باید هرچه سریع‌تر به تعریض این جاده‌ها اقدام شود، افزود: سد مشمپا بزرگترین پروژه شمال غرب کشور است که متاسفانه با وجود آنکه علاوه بر شهر زنجان، حدود 250روستا برای بهره‌برداری از آب شرب آن پیش‌بینی شده است اما اعتبار ناچیزی برای تکمیل آن در نظر گرفته شده لذا مسئولان باید فکری کنند.

وقف‌چی با تاکید بر اینکه شهرستان‌های زنجان و طارم با وجود داشتن آب‌های سطحی فراوان و حدود 30رودخانه دائمی به دلیل عدم مدیریت این آب‌ها با مشکل کمبود آب رو به رو است، اضافه کرد: درصورت احداث سدهای معیشتی برای فعالیت آبخیزداری و آبخوانداری می‌توان به مدیریت آب استان کمک کرد و به جای بروز سیل، تخریب و بهم زدن اوضاع اقتصادی استان به بهره‌برداری بیشتر از آب رسید.

عضو کمیسیون کشاورزی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در شهرستان طارم به شدت کمبود آب احساس می‌شود لذا نیاز است به این شهر و شهرها و بخش‌های اطراف توجه بیشتری شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet