هدر موبایل
1397/01/31 17:01:00
سرویس فرهنگی
طباطبایی‌نژاد با اشاره به ثبت نشدن اثری از ایران در 2019:

فوت وقت در ثبت جهانی آثار تاریخی ایران جایز نیست

عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس تاکید کرد: اگر پرونده ای از جانب یونسکو به کشور عودت داده می شود باید بدون فوت وقت رسیدگی شده و مدارک مورد نیاز مجددا ارسال شود.
فوت وقت در ثبت جهانی آثار تاریخی ایران جایز نیست عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس تاکید کرد: اگر پرونده ای از جانب یونسکو به کشور عودت داده می شود باید بدون فوت وقت رسیدگی شده و مدارک مورد نیاز مجددا ارسال شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201701103016335552.jpg فوت,وقت,در,ثبت,جهانی,آثار,تاریخی,ایران,جایز,نیست Icana

سیدصادق طباطبایی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در خصوص محرومیت ایران در سال 2019 از ثبت آثار تاریخی در سازمان یونسکو گفت: سازمان میراث فرهنگی در این دوره فعالیت‌های زیادی در امور ثبت جهانی آثار تاریخی ایران انجام داده و می‌توان گفت از انسجام و ثبات خوبی نسبت به دوره‌های گذشته برخوردار بوده؛ ولی نباید چشم بر روی کم‌کاری‌ها بست و سازمان میراث فرهنگی باید برای حل موضوعاتی که از جانب یونسکو دارای اشکال هستند، تلاش کند.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی افزود: رویکرد دولت و مجلس استفاده بهینه از صنعت گردشگری و تولید پول توسط این صنعت است که معرفی آثار ما در جهان و ثبت آنها می‌تواند منجر به ورود گردشگر به کشور و باعث ارزآوری شود.

این نماینده مجلس در دوره دهم ادامه داد: بسیاری از محرومیت‌هایی که از گذشته بر کشور اعمال شده و عدم مسئولیت پذیری در گذشته باید سریعا جبران شود و اگر پرونده ای نیز از جانب یونسکو به کشور عودت داده می شود باید بدون فوت وقت رسیدگی شده و مدارک مورد نیاز مجددا به یونسکو ارسال شود.

عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این دوره بسیاری از آثار تاریخی کشورمان با تلاش مسئولین فرهنگی کشور ثبت جهانی شدند، اضافه کرد: مسئولین سازمان میراث فرهنگی و هم چنین  سازمان محیط‌زیست باید با همکاری یکدیگر در جهت معرفی آثار ایرانی در جهان قدم بردارند تا بتوان در زمینه توسعه گردشگری به جایگاه مناسبی در منطقه رسید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet