هدر موبایل
1397/01/26 15:46:32
سرویس اقتصادی
مرادی مطرح کرد:

سرمایه‌گذاری 60 درصد سپرده‌های بانکی کردستان در استان تهران/210 کانتینر در مرز باشماق منتظر اجازه ورود هستند

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس، گفت: بیش از ۶۰ درصد سپرده‌های موجود در بانک‌های استان کردستان در تهران سرمایه‌گذاری می‌شود و این موضوع مدیریت نمی‌شود تا سپرده‌های موجود در استان کردستان در خود استان سرمایه‌گذاری شود.
سرمایه‌گذاری 60 درصد سپرده‌های بانکی کردستان در استان تهران/210 کانتینر در مرز باشماق منتظر اجازه ورود هستند نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس، گفت: بیش از 60 درصد سپرده‌های موجود در بانک‌های استان کردستان در تهران سرمایه‌گذاری می‌شود و این موضوع مدیریت نمی‌شود تا سپرده‌های موجود در استان کردستان در خود استان سرمایه‌گذاری شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201803106328268493.jpg سرمایه‌گذاری,60,درصد,سپرده‌های,بانکی,کردستان,در,استان,تهران/210,کانتینر,در,مرز,باشماق,منتظر,اجازه,ورود,هستند Icana

منصور مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص وضعیت سپرده‌گذاری در بانک‌های استان کردستان،  اظهار داشت: بیش از 60 درصد سپرده‌های موجود در بانک‌های استان کردستان در تهران سرمایه‌گذاری می‌شود و این موضوع مدیریت نمی‌شود تا سپرده‌های موجود در استان کردستان در خود استان سرمایه‌گذاری شود.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانک‌ها بیشتر سپرده‌گذاری را به‌عنوان وام در اختیار مردم قرار می‌دهند نه سرمایه‌گذاری که مردم نیز با توجه به شرایط موجود توان بازپرداخت آنها را ندارند و همین مسئله موجب افزایش بدهی بانکی شده است، گفت: نیاز است خط اعتباری ویژ‌ای برای استان کردستان توسط بانک مرکزی ایجاد شود، تا سرمایه‌گذاران از این خط اعتباری به منظور انتقال سرمایه به استان کردستان استفاده کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه از سرمایه‌گذاران ایتالیایی درخواست داشته‌ام در در استان کردستان سرمایه‌گذاری داشته باشند، ادامه داد: این سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در استان کردستان به گارانتی بانک نیاز دارند و اعلام کرده‌اند در صورتی که وزارت اقتصاد و بانک مرکزی سرمایه ما را تضمین کند حاضر هستیم تا 20 هزار میلیارد در زمینه آزاد راه‌ها و بیمارستان‌های تخصصی و همچنین گردشگری که استان کردستان بیشترین پتانسیل را دارد.

این نماینده مردم در  مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جلسه با وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس گمرک و رئیس بانک مرکزی، اضافه کرد: در این جلسه در خصوص واردات کالا به کشور توسط کوله‌بران از کشور عراق مباحثی مطرح شد.

وی با بیان اینکه متاسفانه کشور عراق اجازه نمی‌دهد کالاها از مرز کوله بری وارد شوند، تصریح کرد: ما مجبور هستیم از مرز رسمی کالاه را وارد کنیم که در حال حاضر کالاهای بسیار زیادی در مرز باشماق و سیران بند بانه وجود دارد که به این کالاها اجازه ورود داده نمی‌شود که در حال پیگیری رفع مشکلات آنها هستیم.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه با توجه به شرایط و حساسیتی که گمرک دارد اجازه ورود کالاها داده نمی‌شود و در مرز باشماق بیش از 210 کانتینر کالا وجود دارد، خاطرنشان کرد: با وجود انجام همکاری‌های لازم توسط گمرک مردم در مرزها برای ورود کالاهای خود به کشور سرگردان هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet