ایام محرم 1398
1397/01/26 15:44:22
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قاضی‌پور:

سال 91 حقوق کارگران 700 دلار بود و امروز کمتر از 200 دلار می‌گیرند/ حفظ ارزش پول ملی از وظایف ذاتی رئیس‌جمهور است

نایب رئیس فراکسیون کارگری مجلس با اشاره به اینکه «دولت به کارگران ریال می‌دهد اما هزینه‌ها را با دلار حساب می‌کند»، گفت:با افزایش قیمت دلار کمر کارگر فلج می‌شود.
سال 91 حقوق کارگران 700 دلار بود و امروز کمتر از 200 دلار می‌گیرند/ حفظ ارزش پول ملی از وظایف ذاتی رئیس‌جمهور است نایب رئیس فراکسیون کارگری مجلس با اشاره به اینکه «دولت به کارگران ریال می‌دهد اما هزینه‌ها را با دلار حساب می‌کند»، گفت:با افزایش قیمت دلار کمر کارگر فلج می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201608102356062767.jpg سال,91,حقوق,کارگران,700,دلار,بود,و,امروز,کمتر,از,200,دلار,می‌گیرند/,حفظ,ارزش,پول,ملی,از,وظایف,ذاتی,رئیس‌جمهور,است Icana
به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه و نایب رئیس فراکسیون کارگری مجلس با اشاره به تأثیر افزایش قیمت دلار روی حقوق کارگران، گفت: در سال 1391 به کارگران 700 دلار حقوق می‌دادیم اما امروز زیر 200 دلار حقوق می‌گیرند.

وی تاکید کرد: آقای روحانی به داد کارگران برسید. در سال 95 بیمه سلامت را از وزارت تعاون گرفتید و به وزارت بهداشت و درمان دادید. در سال 96 هم لابی‌گری دولتی‌ها باعث شد پول بیمه سلامت تأمین اجتماعی به خزانه برود. آقای روحانی به خاطر آقای قاضی‌زاده مملکت را بر باد ندهید.

این نماینده مجلس تصریح کرد: آقای قاضی‌زاده طرح ناسلامت را اجرا می‌کند که درآمد پایدار ندارد. آقای روحانی، شما که از آقای قاضی‌زاده حمایت می‌کنید بدانید که او اختلاف طبقاتی فاحشی در جامعه به وجود آورده است. امروز اگر بخش درمان، وزارت تعاون و تأمین اجتماعی نبود تمام بیمارستان‌های وزارت بهداشت و درمان پر از مردم بود.

قاضی‌پور ادامه داد: در اورژانس بیمارستان‌ها هیچ‌گونه لوازم اولیه پزشکی مورد نیاز پیدا نمی‌شود. 50 درصد مجروحان مربوط به کارگران ساختمانی است. آقای روحانی چرا بدهی تأمین اجتماعی را ندادید که بیمه این کارگران انجام شود؟ بیمه فرش‌بافان نیز قطع شده است.

وی با اشاره به وضعیت نامطلوب کارگران، خاطرنشان کرد: آقای رئیس‌جمهور لازم نیست به حاشیه تهران بروید، به نازی‌آباد و نظام‌آباد بروید تا ببینید اوضاع کارگران به چه شکل است. حقوق کارگران با مشکل جدی مواجه است و 50 درصد کارگران مسکن اولیه ندارند. وزیر شهرسازی به‌هیچ‌عنوان مسکن اجتماعی را مهیا نکرد.

نایب رئیس فراکسیون کارگری با اشاره به اینکه کارگران بسیجیان بی‌مدعای تولید هستند، گفت: تعداد زیادی از خواهران با 600-700 هزار تومان در کارخانجات کار می‌کنند که این برای نظام مقدس جمهوری اسلامی خوب نیست.

قاضی‌پور تاکید کرد: آقای روحانی شما به کارگران ریال می‌دهید اما هزینه‌ها را با دلار حساب می‌کنید. با افزایش قیمت دلار کمر کارگر فلج می‌شود. دولت باید حقوق کارگران را افزایش دهد و قیمت دلار را کنترل کند تا هزینه‌های جانبی بر کارگران کم شود.

به گزارش اعتمادآنلاین،وی با بیان اینکه حفظ ارزش پول ملی از وظایف ذاتی رئیس‌جمهور است، تصریح کرد: ایران در سال 1396 در میان 205 کشور رکورددار کاهش ارزش پول ملی شد، در حالی که ارزش پول افغانستان که با جنگ داخلی مواجه است دارای ثبات بیشتری بود. دولت باید اقدام انقلابی و جهادی برای حفظ ارزش پول ملی انجام دهد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet