هدر موبایل
1397/01/26 15:44:58
سرویس دیگر رسانه‌ها
رضایی:

حکم صادره برای سعید مرتضوی سریعتر باید اجرا شود/ نهادهای مسئول باید مرتضوی را پیدا کرده و به دادگاه معرفی کنند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: حکم صادره برای سعید مرتضوی هر چه سریع‌تر باید اجرا شود و این برعهده سیستم‌های اطلاعاتی، امنیتی و وزارت کشور است که خاطی را پیدا کرده و به دادگاه معرفی کنند تا مکافات عملش را ببیند.
حکم صادره برای سعید مرتضوی سریعتر باید اجرا شود/ نهادهای مسئول باید مرتضوی را پیدا کرده و به دادگاه معرفی کنند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: حکم صادره برای سعید مرتضوی هر چه سریع‌تر باید اجرا شود و این برعهده سیستم‌های اطلاعاتی، امنیتی و وزارت کشور است که خاطی را پیدا کرده و به دادگاه معرفی کنند تا مکافات عملش را ببیند. https://cdn.icana.ir/d/019/126948.jpg حکم,صادره,برای,سعید,مرتضوی,سریعتر,باید,اجرا,شود/,نهادهای,مسئول,باید,مرتضوی,را,پیدا,کرده,و,به,دادگاه,معرفی,کنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمدابراهیم رضایی با اشاره به محکومیت سعید مرتضوی به دو سال حبس و گفته‌های سخنگوی قوه قضاییه مبنی بر اینکه «حکم مرتضوی صادر شده؛ ولی هنوز گیرش نیاورده‌اند» اظهارداشت: حکم صادره برای سعید مرتضوی هر چه سریع‌تر باید اجرا شود و این برعهده سیستم‌های اطلاعاتی، امنیتی کشور و همچنین وزارت کشور است که خاطی را پیدا کرده و به دادگاه معرفی کنند تا مکافات عملش را ببیند.

نماینده مردم خمینی در مجلس با تاکید بر اینکه هر کس در کشور خطایی کرده باید به اندازه خطای خود و بدون ملاحظه مورد مجازات و تنبیه قرار گیرد،‌ تصریح کرد: فرقی نمی‌کند این فرد مرتضوی، احمدی‌نژاد یا هر کس دیگری باشد. ریز و درشت خطاکاران باید در دادگاه صالحه محاکمه و مورد مواخذه قرار بگیرند.

میرمجید طاهری درباره آخرین وضعیت اجرای محکومیت دو سال حبس سعید مرتضوی دادستان وقت تهران به‌اتهام معاونت در قتل مرحوم روح‌الامینی یکی از جان‌باختگان حادثه بازداشتگاه کهریزک که چندی پیش از سوی شعبه 22 دادگاه تجدیدنظر استان تهران قطعی شد گفته بود که پرونده متهم برای اجرای حکم به شعبه دوم دادسرای ناحیه 28 تهران (کارکنان دولت) ارجاع شده بود که صبح (شنبه 12 اسفند) برای پیگیری پرونده به دادسرای مربوطه مراجعه کردم. در مراجعه به شعبه اجرای احکام دادسرای کارکنان دولت، اعلام شد که حکم جلب صادر شده و موضوع در دست اقدام و پیگیری است.

سعید مرتضوی دادستان وقت تهران در دادگاه بدوی در ارتباط با شکایت اولیاء دم مرحوم روح‌الامینی به‌اتهام معاونت در قتل عمد، تبرئه شده بود که پرونده با اعتراض شکات، برای رسیدگی در مرحله تجدیدنظر به شعبه 22 دادگاه تجدیدنظر استان تهران ارجاع شد. جلسات رسیدگی در شعبه 22 دادگاه تجدیدنظر استان تهران برگزار شد و نهایتاً بر اساس آنچه حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول و سخنگوی قوه‌قضاییه اعلام کرد، مرتضوی از سوی دادگاه با یک درجه تخفیف به دو سال حبس تعزیری قطعی محکوم شد.

رضا جعفری وکیل مدافع سعید مرتضوی اما در گفت‌وگو با ایسنا از وضعیت موکلش اظهار بی اطلاعی کرده و گفته است که من در پرونده تامین اجتماعی وکیل مدافع وی بودم و در پرونده کهریزک وکالت ایشان را برعهده نداشتم.

به گزارش آنا، سخنگوی قوه‌ قضاییه هم در حاشیه نشست اخیرش با دانشجویان مشهد درباره آخرین وضعیت پرونده سعید مرتضوی گفته است که «حکم جلبش صادر شده ولی متأسفانه هنوز گیرش نیاورده‌اند، حالا نمی‌دانم چطور هست!»/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet