هدر موبایل
1397/01/26 17:37:42
سرویس اقتصادی
لاهوتی با تشریح نشست کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:

بررسی عملکرد بودجه ای دولت در سال گذشته/ 20 هزار میلیارد تومان از درآمدهای بودجه سال 96 محقق نشد

عضو هیات کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی نشست این کمیسیون را تشریح کرد.
بررسی عملکرد بودجه ای دولت در سال گذشته/ 20 هزار میلیارد تومان از درآمدهای بودجه سال 96 محقق نشد عضو هیات کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی نشست این کمیسیون را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/43284.jpg بررسی,عملکرد,بودجه,ای,دولت,در,سال,گذشته/,20,هزار,میلیارد,تومان,از,درآمدهای,بودجه,سال,96,محقق,نشد Icana

علی کاظمی  در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه نشست کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات در سازمان برنامه و بودجه برگزار شده است، گفت: در این نشست عملکرد کلی بودجه سال 96 مورد ارزیابی قرار گرفت.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس ادامه داد: یکی از مباحث مطرح شده در این نشست اختصاص 3درصد از درآمدهای حاصل از فروش نفت به استان ها بود که تاکید شد این کار صورت می گیرد.

همچنین مهرداد لاهوتی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، توضیح داد: در قانون بودجه سال 96 در آمد دولت را 346 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که 320 هزار میلیارد تومان آن محقق شده است، دولت تاکید دارد که در لایحه بودجه سال گذشته درآمد را 320 هزار میلیارد تومان ارزیابی کرده بودند که همین عدد محقق شده است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: با این حساب 26 هزار میلیارد تومان از درآمدهای بودجه سال 96 محقق نشده است.

وی ادامه داد: عملکرد دولت در زمینه درآمدهای غیر نفتی و مالیاتی حدود  167 هزار ملیاد تومان بود که در مقایسه با لایحه 5 درصد افزایش و نسبت به قانون مصوب مجلس 3.8 درصد کاهش یافته است، درآمد مالیاتی و گمرکی 115 هزارمیلیاد تومان بوده که نسبت به لایحه 2 واحد درصد افزایش و نسبت به قانون 7دهم واحد کاهش داشته است.

این نماینده مجلس گفت: در مقایسه درآمد مالیاتی سال 95 با سال 96 باید گفت که رشد 14 درصدی اتفاق افتاده است، همجنین در زمینه واگذاری دارایی های سرمایه ای در سال گذشته 92 هزارمیلیاد تومان تحقق یافته که در مقایسه با لایحه 79.4 و نسبت به قانون 77.4 تحقق یافته است.

لاهوتی با مقایسه عملکرد بودجه سال 96 و 95 در زمینه درآمدهای واگذاری دارایی های سرمایه ای عنوان کرد: در این زمینه رشد 24 درصدی حاصل شده است. در خصوص هزینه های جاری سال 96 باید گفت که 243 هزارمیلیارد تومان تحقق یافته است که در لایحه این شاخص 236 هزار میلیارد تومان و در قانون 253 هزار میلیاد تومان دیده شده بود که عملکرد دولت نسبت به لایحه 3 درصد افزایش و نسبت به بودجه 4 درصد کاهش داشته است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی در خصوص هزینه های عمرانی توضیح داد: در سال 96 در بخش هزینه های عمرانی 42 هزار میلیارد تومان تحقق یافته که عملکرد دولت در مقایسه با لایحه دولت 32.8 درصد و نسبت به قانون 40.9 درصد عملکرد کمتر داشته است.

وی گفت: بنابراین عملکرد دولت در بخش هزینه عمرانی در سال 96 نسبت به سال گذشته، 10 درصد رشد داشته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet