هدر موبایل
1397/01/26 18:31:57
سرویس سیاسی
سلیمی در تشریح جلسه کمیسیون شوراهای مجلس:

بررسی روند اجرای پروژه ساختمان جدید پلاسکو/چرا هنوز کلنگ احداث زده نشده است؟

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس با اشاره به جلسه این کمیسیون آخرین وضعیت احداث ساختمان جدید پلاسکو را به تولیت بنیاد مستضعفان تشریح کرد.
بررسی روند اجرای پروژه ساختمان جدید پلاسکو/چرا هنوز کلنگ احداث زده نشده است؟ سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس با اشاره به جلسه این کمیسیون آخرین وضعیت احداث ساختمان جدید پلاسکو را به تولیت بنیاد مستضعفان تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100338558312.jpg بررسی,روند,اجرای,پروژه,ساختمان,جدید,پلاسکو/چرا,هنوز,کلنگ,احداث,زده,نشده,است؟ Icana

اصغر سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستور کار جلسه امروز (یکشنبه، 26 فروردین ماه) کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: در این جلسه سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان دعوت بود تا در خصوص سرنوشت پلاسکو صحبت شود که قول داده بودند در عرض 2 سال این ساختمان را مجدد احداث کرده و گزارش آن را ارائه کنند در حالی که هنوز عملیات احداث آغاز نشده است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به گذشت یک سال از حادثه آتش سوزی پلاسکو بیان داشت: زیربنای ساختمان پلاسکو 4 هزار و 300 متر بود که بنیاد مستضعفان نمی توانست 600 واحد را در آن احداث کند از این رو زمین 5 هزار متری مجاور پلاسکو نیز خریداری شد تا 600 واحد در 8 طبقه و 5 طبقه زیرزمین بنا شود.

وی افزود: قسمت پشتی ساختمان پلاسکو که تقریبا سالم است نیز قابل استفاده نبوده که باید تخریب شود همچنین مقرر شده بود در طراحی ساختمان جدید ایده ای برای نماد جانفشانی هم گذاشته شود که از بین هزار و 200 نفر شرکت کننده در حال بررسی 600 طرح هستند.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه هنوز پروانه ساخت پلاسکو از سوی شهرداری صادر نشده است، خاطرنشان کرد: نزدیک 10 ماه مبلغ اجاره مجتمع نور پرداخت شده است تا مغازه داران فعلا از آنجا استفاده کنند با این حال برای ساخت ساختمان جدید لازم است دستگاه های ذیربط تعیین تکلیف کنند تا مشکلاتی که شهرداری و میراث فرهنگی دارند برطرف شده و کار آغاز شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet