خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/01/27 12:20:22
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اینستاملت:

سفر هیات پارلمانی ایران به سوریه در پی حملات اخیر/ حقوق و دستمزد کارگران زیر تیغ نوسانات اقتصادی/ سرنوشت مبهم دانشجویان خارج از کشور با اجرای طرح ساماندهی بازار ارز

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
سفر هیات پارلمانی ایران به سوریه در پی حملات اخیر/ حقوق و دستمزد کارگران زیر تیغ نوسانات اقتصادی/ سرنوشت مبهم دانشجویان خارج از کشور با اجرای طرح ساماندهی بازار ارز اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612100519679589.jpg سفر,هیات,پارلمانی,ایران,به,سوریه,در,پی,حملات,اخیر/,حقوق,و,دستمزد,کارگران,زیر,تیغ,نوسانات,اقتصادی/,سرنوشت,مبهم,دانشجویان,خارج,از,کشور,با,اجرای,طرح,ساماندهی,بازار,ارز Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت سلماز ابراهیم زاده؛  نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

علی مطهری نایب رئیس مجلس شوراى اسلامی، در جدیدترین پست اینستاگرامی خود، با انتشار تصاویری از سفرش به گچساران و نشست با هنرمندان و نویسندگان این شهرستان خبر داد.

 

 

علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و اشترینان و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در صفحه شخصی خود از سفر هیئت پارلمانی جمهوری اسلامی به سوریه، در پی حملات اخیر نوشت.

 

 

وی در پست هایی دیگر تصاویری از دیدارش با اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی بروجرد و همچنین تصاویری از  جلسه مشترک کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با حضور دکتر جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و دکتر فیروزآبادی دبیرشورای عالی فضای مجازی، به اشتراک گذاشت.

 

 

غلامرضا تاجگردون  نماینده مردم گچساران و باشت و رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس، پست زیر را در اینستاگرام شخص اش منتشر کرد.

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، در صفحه شخصی خود تصاویری از دیدارش با وزیر دفاع، نشست اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، بازدیدش از  روستای فشکچه بخش کوچصفهان، نشست اش با مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان، ملاقات مردمی اخیرش و همچنین ویدیویی با عنوان گزارش عملکرد بودجه 1396 و چگونگی اجرای بودجه سال جدید به اشتراک گذاشت.

 

 

امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: متاسفانه علی رغم پیگیری های چندین ساله هنوز وعده های دولت برای سریع السیر شدن و برقی شدن قطار همدان – تهران محقق نشده و سرعت قطار مورد اعتراض مسافرین میباشد . البته باید خاطر نشان کرد که کاره جهادی دولت در رساندن ریل به همدان ستودنی بود اما در حال حاضر سرعت تحقق ایدآل ها در راه آهن همدان – تهران بسیار کند شده و وزرات مسکن و شهرسازی باید بداند اخذ رای اعتماد وزیر در استیضاح ما را از مطالبه خواست مردم در خصوص دو پروژه حیاتی راه آهن و فرودگاه همدان باز نمی دارد.

 

 

فریده اولادقباد عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه احراز شغل و کسب و کار با گسترش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای محقق خواهد شد، بر ضرورت تنوع بخشی به رشته‌های این بخش برای دختران اشاره کرد.

فریده اولادقباد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به روش‌های لازم برای گسترش آموزش فنی وحرفه‌ای در جهت افزایش نیروی کار اشاره کرد و گفت: میان شغل‌های مورد نیاز جامعه، آموزش عمومی و آموزش عالی و همچنین حوزه‌های صنعت و خدمات ارتباط وجود دارد، این در حالی است که آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مطالعه فناوری‌ها و علوم وابسته به پارک‌ها و کسب مهارت‌های عملی و دانش مربوط به مشاغل و بخش‌های گوناگون اجتماعی و اقتصادی را نیز در بر می‌گیرند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سیاست‌گذاری‌ها و اقدامات اساسی در راستای آموزش فنی و حرفه‌ای و مهارت آموزی باید در آموزش و پرورش انجام شود، ادامه داد: این آموزش‌ها افراد را برای احراز شغل و کسب و کار آماده می‌کند، بهره‌برداری شاغلان را در انجام کار افزایش می‌دهد و با ایجاد مهارت‌هایی موجب کاهش مخارج و افزایش کیفیت زندگی می‌شوند.
وی با اشاره به اقداماتی که باید در این راستا انجام داد، گفت: به‌روزرسانی و بهبود تجهیزات و امکانات هنرستان‌ها، تنوع بخشی به فنی و حرفه‌ای دختران و افزایش ظرفیت‌ها، اعتباربخشی به هنرستان‌ها و فنی و حرفه‌ای‌ها، تحول در برنامه‌ریزی درسی در کار و دانش با تاکید بر کارآفرینی و خوداشتغالی از جمله این موارد به شمار می‌آیند.
اولادقباد ساماندهی نیروی انسانی متخصص شاخه‌های مختلف فنی‌وحرفه‌ای و کار و دانش، نهادینه‌سازی پژوهش در این زمینه، گسترش آموزش مهارت در جوار کارخانه‌ها و در کنار شهرک‌های صنعتی را از دیگر موارد برای ارتقاء و گسترش رشته‌های فنی دانست و گفت: متاسفانه در جوار شرکت‌های فنی و حرفه‌ای موسسات فنی و حرفه‌ای وجود ندارند.

 

 

وی همچنین از تذکر کتبی خود و دیگر نمایندگان به  وزیر کار در خصوص در نظر گرفتن همه نوسان های اقتصادی در اجرای ماده ۴۱ قانون کار و تعیین میزان حقوق دستمزد کارگران خبر داد.

 

 

سید فرید موسوی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم شورای اسلامی، در صفحه شخصی خود نوشت: اجرای طرح ساماندهی بازار ارز در کنار مزایای اقتصادی که برای کشور دارد ولی مشکلاتی را برای دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور ایجاد خواهد کرد. در نظر نگرفتن هزینه‌های متغیر تحصیل در نقاط مختلف و عدم تکافوی مبلغ در نظر گرفته شده برای برخی هزینه‌های مطالعاتی و پژوهشی انان از جمله مسائلی است که میتواند باعث بروز مشکلاتی برای دانشجویان شود. این امر باعث شد که به عنوان رییس فراکسیون جوانان مجلس، امروز در نامه‌ای به دکتر اسحاق جهانگیری، معاون اول محترم رییس جمهور و رییس ستاد اقتصادی دولت خواستار بازنگری در این مصوبه شوم. 

 

 

سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در صفحه اینستاگرام خود تصاویری از نماز جمعه مشهد اردهال کاشان، دیدارش با جانباز دفاع مقدس محمد رضا طرفدار و ویدیویی از جلسه با مسئولان روستای ازناوه کاشان منتشر کرد.

 

 

همایون هاشمی نماینده مردم میاندوآب شاهین دژ و تکاب  در مجلس، در اینستاگرام شخصی اش مطرح کرد: رهاسازی آب از سد ساروق تکاب متوقف شد
با توجه به آغاز مرحله دوم رهاسازی از سدهای واقع در حوضه آبریز دریاچه ارومیه و به تبع آن اعلام رهاسازی 10 میلیون مترمکعب از مخزن سد ساروق (الغدیر) شهرستان تکاب، این موضوع مورد اعتراض مسئولان شهرستانی واقع گردید و با توجه به اینکه رهاسازی از سد مهاباد نیز متوقف گردیده بود، مسئولان شهرستان خواستار این موضوع بودند که تمامی شهرهای واقع در حوضه آبریز باید به نسبت سهم خود در رهاسازی مشارکت نمایند.

 

 

عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم شهرستان های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی، تصویری از دیدارهای نوروزی اش را در صفحه خود در اینستاگرام به اشتراک گذاشت.

 

 

مهدی سنایی نماینده پیشین مجلس و سفسر کنونی ایران در روسیه، تصویر زیر را در تازه ترین پست اینستاگرامی خود منتشر کرد.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet