انتخابات ریاست جمهوری
1397/01/27 01:25:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

احزاب سیاسی الجزایر حمله به سوریه را محکوم کردند

احزاب سیاسی الجزایر تجاوز نظامی آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه را به شدت محکوم کرده و این اقدام را سبب نقض قوانین بین المللی دانستند.
احزاب سیاسی الجزایر حمله به سوریه را محکوم کردند احزاب سیاسی الجزایر تجاوز نظامی آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه را به شدت محکوم کرده و این اقدام را سبب نقض قوانین بین المللی دانستند. https://cdn.icana.ir/d/019/63952.jpg احزاب,سیاسی,الجزایر,حمله,به,سوریه,را,محکوم,کردند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حزب «الجزائر الجدیده» تجاوز نظامی به سوریه را به شدت محکوم و تاکید کرد: حمله به این کشور تجاوز و ظلم ضد یک ملت دارای حاکمیت و عضو سازمان ملل بود.

«جمال عبدالسلام» رئیس این حزب گفت که این حمله بر خلاف اصول و قوانین بین المللی انجام شد و در نتیجه جنایت ضد سوریه محسوب می شود و همه کشورهای جهان باید برای متوقف کردن چنین تجاوزهایی وارد عمل شوند.

همچنین حزب «حرکه النهضه» حمله به سوریه و مردم این کشور را وحشیانه و غیر قابل توجیه دانست.

«حفیظ بغدالی» رئیس این حزب، بر ضرورت حل مشکلات جهان عرب به روش سیاسی تاکید کرد و حمله به سوریه را تجاوز، جنایت ضد بشریت و نقض منشورهای بین المللی عنوان کرد. 

ائتلاف «حرکه مجتمع السلم »(حمس) نیز که از جمله احزاب اسلامی در مجلس الجزایر به شمار می رود با هرگونه دخالت خارجی در سوریه مخالفت و اعلام کرد: موضع این تشکل همان موضع رسمی الجزایر است که با هرگونه دخالت خارجی در امور کشورهای دیگر به ویژه دخالت نظامی مخالف است.

«ناصر حمدادوش» رئیس این ائتلاف گفت :اتفاقاتی که در سوریه در حال روی دادن است، سبب می شود همه طرف های سوری ضعیف شوند و در نتیجه تنها رژیم صهیونیستی از چنین اتفاقاتی سود می برد.

حمله به سوریه با واکنش و مخالفت مردم الجزایر نیزهمراه بود، یکی از کاربران الجزایری ذیل خبر حمله به سوریه که در رسانه های این کشور منتشر شد، با انتقاد از کشورهای عربی به دلیل کمک نکردن به سوریه نوشت: ارتش های عربی برای دفاع از اسلام و مسلمین به وجود نیامده اند، آنها حتی یک گلوله به سمت صهیونیست ها شلیک نمی کنند بلکه تنها مسلمانان را هدف قرار می دهند.

یکی دیگر از کاربران نوشت: امیدوارم ارتش عربی سوریه قدرتمند و یکپارچه باقی بماند تا همه مناطق سوریه از لوث وجود گروه های مسلح پاکسازی شود.بهانه متجاوزان، حمله شیمیایی ارتش سوریه بود، این همان ادعایی است که آمریکایی ها و انگلیسی ها زمان حمله به عراق داشتند و بعد مشخص شد دروغ بود.کسانی که اخبار رسانه های کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس راباور می کنند ، بسیار ساده لوح هستند.

یکی دیگر از کاربران نوشت:سوریه پیروز شد و تروریست ها در حال شکست هستند، همانگونه که مردم الجزایر بر تروریست ها پیروز شدند، مردم سوریه نیز تروریست ها را شکست می دهند.

یکی دیگر از کاربران نوشت: آمریکا حتی منتظر اعلام نتایج تحقیقات بین المللی در مورد سلاح شیمیایی در سوریه نماند، این نشان می دهد آمریکایی ها خود در چنین صحنه سازی هایی نقش داشتند،آن ها می گویندیک مرکز علمی را در دمشق که در آن سلاح شیمیایی ساخته می شد ،هدف قرار دادند ، پس از بمباران و در همان روز خبرنگاران رسانه های مختلف به این محل رفتند، اگر در این محل سلاح شیمیایی ساخته می شد، خبرنگاران حتما می بایست مسموم می شدند اما این دروغ بود.

آمریکا بامداد شنبه (25 فروردین) به همراه متحدانش (انگلیس و فرانسه )، به بهانه استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی در شهر 'دوما' در 'غوطه شرقی'، 'دمشق' و 'حمص' را هدف حمله نظامی قرار داد. 

به گزارش خبرگزاری ایرنا از رسمی سوریه 'سانا'، در این حمله، 110 موشک به خاک این کشور شلیک شد که سامانه های ضد هوایی سوریه با موشک های متجاوزان آمریکایی در دمشق و حمص مقابله کردند. 

خبرگزاری رسمی سوریه اعلام کرد که تمام موشک های شلیک شده متجاوزان به منطقه «دنحه» در 24 کیلومتری غرب حمص سرنگون شد. 

بر اثر حمله موشکی متجاوزان آمریکایی و متحدانش ( فرانسه و انگلیس) به یک پایگاه نظامی در استان حمص سه غیر نظامی زخمی شدند. /

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet