هدر موبایل
1397/01/27 17:46:13
سرویس سیاسی
هاشم زائی:

لحاظ شرط عدم محکومیت در تعریف رجل سیاسی بی معنا است / رجل سیاسی مانند یک فرد روحانی نیست که با ارتکاب تخلف، خلع لباس شود

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس گفت: فردی که دارای ویژگی‌های رجل سیاسی باشد، با محکومیت از این جایگاه ساقط نمی شود؛ به بیان دیگر آن فرد رجل سیاسی هست ولی صلاحیتش برای رئیسس جمهور شدن، تایید نمی‌شود.
لحاظ شرط عدم محکومیت در تعریف رجل سیاسی بی معنا است / رجل سیاسی مانند یک فرد روحانی نیست که با ارتکاب تخلف، خلع لباس شود عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس گفت: فردی که دارای ویژگی‌های رجل سیاسی باشد، با محکومیت از این جایگاه ساقط نمی شود؛ به بیان دیگر آن فرد رجل سیاسی هست ولی صلاحیتش برای رئیسس جمهور شدن، تایید نمی‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605105973843727.jpg لحاظ,شرط,عدم,محکومیت,در,تعریف,رجل,سیاسی,بی,معنا,است,/,رجل,سیاسی,مانند,یک,فرد,روحانی,نیست,که,با,ارتکاب,تخلف،,خلع,لباس,شود Icana

عبدالرضا هاشم زایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تفسیر شورای نگهبان از رجل سیاسی، اظهار داشت: تعریف رجل سیاسی به محکومیت ارتباط ندارد و من نمی‌دانم این چه ضابطه‌ای است که در نظر گرفته شده؛ اگر کسی بخواهد رئیس جمهور یا نماینده مجلس شود نیاز است که رجل سیاسی باشد، البته در حال حاضر فقط برای رئیس جمهور شدن، رجل سیاسی بودن، نیاز است.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: پرونده فردی که قصد رئیس جمهور شدن دارد از طریق سیستم‌های قضایی و امنیتی بررسی شده و سپس صلاحیت وی برای ریاست جمهوری را تایید یا رد می‌کنند.

وی افزود: فردی که دارای ویژگی‌های رجل سیاسی باشد، با محکومیت از این جایگاه ساقط نمی شود؛ به بیان دیگر آن فرد رجل سیاسی هست ولی صلاحیتش برای رئیسس جمهور شدن، تایید نمی‌شود.

هاشم زائی ادامه داد: فردی که نماینده مجلس، استاندار یا وزیر بوده حتی اگر محکومیت همداشته باشد، رجل سیاسی هست و محکومیت نمی‌تواند این فرد را از رجل سیاسی بودن خلع کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: تعریف رجل سیاسی باید دارای این ضوابط باشد، حال اگر این فرد کاندیدای رئیس جمهوری شد، در آن زمان به محکومیت‌هایش رسیدگی شده و صلاحیتش برای تصدی پست ریاست جمهوری رد یا تایید می‌‍شود.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تعریفی که شورای نگهبان از رجل سیاسی را ارائه کرده، قبول ندارم، بیان کرد: رجل سیاسی مانند یک فرد روحانی نیست که در صورت تخلف خلع لباس شود؛ رجل سیاسی اگر محکومیت داشته باشد، صلاحیتش برای ریاست جمهوری تایید نمی‌شود نه اینکه آن فرد را از دایره تعریف رجل سیاسی خارج کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet