ولادت حضرت امام رضا (ع)
1397/01/28 11:39:36
سرویس فرهنگی
محمدی تاکیدکرد:

نیاز بازار کار؛ فاکتور اصلی در ایجاد رشته محل‌های جدید دانشگاهی

عضو هیئت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه رشته محل‌های دانشگاهی در مقطع دکتری نیازمند بازنگری است، توجه به نیاز بازار کار را فاکتور اصلی در این مهم دانست.
نیاز بازار کار؛ فاکتور اصلی در ایجاد رشته محل‌های جدید دانشگاهی عضو هیئت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه رشته محل‌های دانشگاهی در مقطع دکتری نیازمند بازنگری است، توجه به نیاز بازار کار را فاکتور اصلی در این مهم دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105319773536.jpg نیاز,بازار,کار؛,فاکتور,اصلی,در,ایجاد,رشته,محل‌های,جدید,دانشگاهی Icana

داود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره ممنوعیت ایجاد رشته محل‌های جدید در مقطع دکتری، گفت: ایجاد رشته محل‌های جدید در مقطع دکتری در دانشگاه آزاد و سراسری نیازمند بازنگری است زیرا می‌بایست رشته محل‌های جدید بر اساس نیاز بازار کار تعیین و راه اندازی شوند تا تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی همسو با بازار اشتغال ایجاد شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایجاد رشته‌های محل‌های جدید در مقطع تحصیلات تکمیلی بویژه دکتری باید متناسب با بازار کار عملیاتی شود؛ در غیر اینصورت نمی‌تواند از منظر ایجاد فرصت‌های اشتغال  برای کشور مثمرالثمر باشد.

وی افزود: رییس دانشگاه آزاد با اتخاذ سیاستی صحیح در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس عنوان کرد؛  قصد دارد از  فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد در مقطع دکتری برای تدریس در این دانشگاه استفاده کند زیرا این امر به مراتب انگیزه دانشجو را برای  تحصیل در مقطع  دکتری نیز ارتقا می‌دهد.    

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه رشته محل‌های دانشگاهی در مقطع دکتری نیازمند بازنگری است، یادآورشد: بکارگیری فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد در کسوت استاد راهکاری برای ایجاد اشتغال پایدار تلقی می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet