هدر موبایل
1397/01/27 11:47:57
سرویس فرهنگی
وزیر علوم در کمیسیون آموزش مطرح کرد:

اساتید برکنار شده دانشگاه آزاد می‌توانند عدم پرداخت حقوق خود را از مراجع قانونی پیگیری کنند

به گفته عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، وزیر علوم در جلسه این کمیسیون گفته است که اساتید برکنار شده دانشگاه آزاد می‌توانند عدم پرداخت حقوق خود را از مراجع قانونی پیگیری کنند.
اساتید برکنار شده دانشگاه آزاد می‌توانند عدم پرداخت حقوق خود را از مراجع قانونی پیگیری کنند به گفته عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، وزیر علوم در جلسه این کمیسیون گفته است که اساتید برکنار شده دانشگاه آزاد می‌توانند عدم پرداخت حقوق خود را از مراجع قانونی پیگیری کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201710109781670692.jpg اساتید,برکنار,شده,دانشگاه,آزاد,می‌توانند,عدم,پرداخت,حقوق,خود,را,از,مراجع,قانونی,پیگیری,کنند Icana

فریده اولادقباد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح دستور کار صبح امروز(دوشنبه 27 فروردین ماه) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از حضور  وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این کمیسیون به‌منظور پاسخ به سوالات جمعی از نمایندگان خبر داد.

ترویج شیطان‌پرستی در برخی از واحدهای دانشگاه آزاد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی به تعدادی از سوالات نمایندگان از منصور غلامی اشاره کرد و افزود: اگرچه برخی از نمایندگان از سوالات خود انصراف داده و سوالات برخی دیگر نیز به دلیل عدم حضور از دستور کار خارج شد اما به غیر از آقای جلال محمودزاده نماینده مهاباد که از دو سوال ملی خود قانع نشده و برای رسیدگی به موضوع یک ماه فرصت در اختیار وزیر قرار داد، دیگر نمایندگان از پاسخ‌های غلامی قانع شدند.

وی با تشریح سوال محمودزاده نماینده مهاباد افزود: دلیل عدم کنترل دانشگاه آزاد و ترویج و آموزش ادیان غیراسلامی و حتی شیطانی در برخی از واحدها این دانشگاه سوال نخست این نماینده از وزیر بود که با توجه به موارد مستند در دست، خواهان نظارت جدی ازسوی وزارت علوم بر دانشگاه آزاد شد. وزیر علوم نیز در این خصوص توضیح داد؛ به یقین این ترویج در داخل دانشگاه و ازسوی اساتید نیست اما موضوع با هدف نظارت بیشتر پیگیری خواهد شد.

عدم شفافیت مالی، تصرف اراضی دولتی و ملی توسط دانشگاه

اولادقباد با اشاره به سوالات دیگری از محمودزاده که پاسخ‌های وزیر وی را قانع نکرد، افزود: دلیل کاهش شدید کیفیت آموزش، عدم شفافیت مالی، تصرف اراضی دولتی و ملی توسط دانشگاه آزاد سوال دیگر این نماینده بود که در پی آن خواستار ارائه گزارش از شفافیت مالی این دانشگاه شد و آقای غلامی نیز ضمن دستور پیگیری، توضیح دادند که دانشگاه‌های دارای قرارداد با سازمان منابع طبیعی باید قراردادهای خود را به صورت شفاف ارائه دهند.

احداث دانشگاه فنی رازی اسلام‌آباد غرب به کجا رسید؟

وی همچنین در تشریح سوال حشمت الله فلاحت پیشه نماینده مردم اسلام‌آباد غرب، گفت: این نماینده درخواست پیگیری احداث دانشگاه فنی رازی اسلام‌آباد غرب را مطرح کرد که آقای غلامی نیز دستور پیگیری این مهم را داده و توضیح دادند؛ زمین و ملکیت این دانشگاه از طرف منابع طبیعی واگذار و انتقال داده نشده است لذا تا زمانی که این واگذاری صورت نگیرد نمی‌توان اقدامی برای ساخت و ساز آن کرد.

قول مساعد وزیر علوم برای اختصاص بودجه به ساخت خوابگاه دانشگاه صنعتی ارومیه

این نماینده مجلس درخصوص سوال نادر قاضی پور نماینده ارومیه نیز توضیح داد: چرا دانشگاه صنعتی ارومیه پس از گذشت چندین سال، همچنان فاقد یک خوابگاه دانشجوی ملکی و مستقل است که وزیر قول اختصاص بودجه برای ساخت این خوابگاه را دادند.

اساتید برکنارشده دانشگاه آزاد عدم پرداخت حقوق و پاداش‌های خود را از مراجع قانونی پیگیری کنند

وی همچنین خبر داد: وزیر علوم در پاسخ به سوال فاطمه سعیدی نماینده تهران مبنی بر عدم پرداخت حقوق و دستمزد اساتید دانشگاه آزاد توضیح داد؛ اساتید برکنار شده دانشگاه آزاد می‌توانند عدم پرداخت حقوق و پاداش‌های خود را از مراجع قانونی پیگیری کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در رابطه با پیشنهاد خود به وزیر علوم توضیح داد: بهتر است وزارت علوم با توجه به بیکاری چشمگیر فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بر توسعه رشته‌های فنی و حرفه‌ای تمرکز شده تا کارآفرینی و اشتغال‌زایی صورت بگیرد، همچنین ارتباط میان صنعت و دانشگاه اصلاح و گسترش یابد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet