هدر موبایل
1397/01/28 09:13:51
سرویس اقتصادی
فرشادان پاسخ داد:

کاهش شکاف دریافتی حقوق کارکنان با چه ساز و کاری باید انجام شود؟/لزوم اجرای تکالیف برنامه ششم

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بر لزوم رعایت قانون و عدالت در پرداخت حقوق کارکنان دستگاه های اجرایی تاکید کرد.
کاهش شکاف دریافتی حقوق کارکنان با چه ساز و کاری باید انجام شود؟/لزوم اجرای تکالیف برنامه ششم عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بر لزوم رعایت قانون و عدالت در پرداخت حقوق کارکنان دستگاه های اجرایی تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803102500293057.jpg کاهش,شکاف,دریافتی,حقوق,کارکنان,با,چه,ساز,و,کاری,باید,انجام,شود؟/لزوم,اجرای,تکالیف,برنامه,ششم Icana

سیدمهدی فرشادان، در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر لزوم ارتقای وضعیت معیشتی کارمندان و کارگران گفت:بدیهی است منابع مالی کشور محدود است و بطور طبیعی افزایش حقوق کارکنان باید براساس ساز و کار مشخص و شفاف و همچنین مقررات و ضابطه مربوطه باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:هیچ کس با افزایش حقوق کارمندان و کارگران زحمتکش، مخالف نیست اما نکته مهم این است در سال های گذشته عدالت در افزایش حقوق کارکنان رعایت نشده و این موضوع به شکاف حقوقی بین کارکنان منجر شده است.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:اینکه حقوق و مزایای یک کارمند دولت با حقوق کارمند هم رتبه متفاوت باشد یا اینکه حقوق دو بازنشسته با شرایط مشابه ، تفاوت قابل توجهی داشته باشد، غیرقابل قبول است.  

فرشادان در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد:در راستای اهداف برنامه ششم توسعه در بودجه سال 97 به موضوع کاهش شکاف حقوقی توجه شده است اما اینکه شنیده می شود برخی دستگاه ها در پایان سال 96 اقدام به افزایش حقوق کارکنان داده اند باید مورد بررسی قرار بگیرد.

وی تصریح کرد:در صورتی می توان به اهداف برنامه ششم توسعه در خصوص متناسب سازی حقوق بازنشستگان و کاهش شکاف دریافتی حقوق کارکنان دست یافت که این موضوع در بودجه سالانه لحاظ شود و دستگاه های اجرایی مصوبات قانونی را بصورت صحیح اجرا کنند .

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد:در هرصورت هرگونه افزایش حقوق، دستمزد و مزایای کارکنان، باید براساس قانون و مقررات باشد و در غیر این صورت مجلس با عدم رعایت  قانون برخورد خواهد کرد./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet