هدر موبایل
1397/01/27 12:47:26
سرویس اجتماعی
بابایی صالح مطرح کرد:

آبگرفتگی معضل همیشگی کلانشهرها در زمان بارندگی/عزم ملی راهکار توجه به انضباط شهری

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، با تاکید بر اینکه رفع معضلات شهری به ویژه در زمان بارندگی و آبگرفتگی معابر نیازمند عزمی ملی است سهم هر کدام از متولیان امر برای کاهش این معضل را برشمرد.
آبگرفتگی معضل همیشگی کلانشهرها در زمان بارندگی/عزم ملی راهکار توجه به انضباط شهری عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، با تاکید بر اینکه رفع معضلات شهری به ویژه در زمان بارندگی و آبگرفتگی معابر نیازمند عزمی ملی است سهم هر کدام از متولیان امر برای کاهش این معضل را برشمرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607105323005263.jpg آبگرفتگی,معضل,همیشگی,کلانشهرها,در,زمان,بارندگی/عزم,ملی,راهکار,توجه,به,انضباط,شهری Icana

روح الله بابایی صالح در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آبگرفتگی معابر به عنوان معضل مهم شهری در زمان بارندگی گفت: آبگرفتگی معابر یکی از معضلاتی که در زمان بارندگی نمایان می شود که البته بروز این مشکل ناشی از عدم رعایت نظم در سطح شهر ایجاد شده به این دلیل که اغلب شهروندان به ریختن زباله‌های محدود در جوی‌ها و کانال‌های آب مبادرت می‌وزند و عواقب آن را پیش‌بینی نمی‌کنند.

نماینده مردم بویین زهرا در مجلس شورای اسلامی، توجه به فرهنگ رعایت نظافت شهر را حلقه مفقوده برنامه‌های آموزشی دانست و ادامه داد: متاسفانه در بیشتر کلان شهرها به ویژه پایتخت فرهنگ رعایت نظافت در سطح شهر رعایت نمی شود و همین امر باعث شده که با کمترین میزان بارندگی آب جوی ها و کانال ها بالا آمده و در سطح شهر روان شده و به دنبال آن مشکلاتی برای شهروندان ایجاد شود.

وی با تاکید بر اینکه رفع مشکلات شهری نیازمند ایجاد عزمی ملی است تصریح کرد: هم‌اکنون باید تمام شهروندان دست به دست هم داده و در کنار مدیران شهری نقش خود را برای رفع معضلات شهری به خوبی ایفا کنند و این مهم نیز تنها از طریق فرهنگسازی امکانپذیر خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری نقش دستگاه‌های متولی امور آموزشی در کاهش معضلات شهری اظهار کرد: دستگاه‌های متولی امور آموزشی از جمله سازمان صدا و سیما و آموزش و پرورش باید به ترویج مهارت های زندگی و توجه به نظم عمومی به ویژه در حوزه مدیریت شهری بپردازند تا در پی آن مردم احساس مسئولیت بیشتری در قبال رفع مشکلات شهری داشته باشند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در بیان وظایف شهرداری ها در رفع آبگرفتگی معابر تاکید کرد: شهرداری‌ها نیز باید برای جمع‌آوری به موقع زباله‌ها برنامه‌ریزی کرده و منتظر نباشند که تنها در زمان بارندگی و ایجاد آبگرفتگی و انسداد معابر چاره‌اندیشی کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet