هدر موبایل
1397/01/28 11:27:26
سرویس فرهنگی
جمالی نوبندگانی:

وزارت ورزش و فدراسیون وزنه برداری از حق ایران در کسب سهمیه وزنه برداری المپیک دفاع کنند

عضو فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به اینکه قرار دادن نام ایران در کنار کشورهای متخلف و کاهش سهمیه وزنه برداری المپیک بسیار سخت‌گیرانه و ناحق است، خواستار ورود جدی وزارت ورزش و فدراسیون وزنه برداری به این موضوع شد.
وزارت ورزش و فدراسیون وزنه برداری از حق ایران در کسب سهمیه وزنه برداری المپیک دفاع کنند عضو فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به اینکه قرار دادن نام ایران در کنار کشورهای متخلف و کاهش سهمیه وزنه برداری المپیک بسیار سخت‌گیرانه و ناحق است، خواستار ورود جدی وزارت ورزش و فدراسیون وزنه برداری به این موضوع شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711103725676107.jpg وزارت,ورزش,و,فدراسیون,وزنه,برداری,از,حق,ایران,در,کسب,سهمیه,وزنه,برداری,المپیک,دفاع,کنند Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص تصمیم اخیر فدراسیون جهانی وزنه‌برداری مبنی بر کاهش سهمیه ایران در رشته وزنه‌‌‌برداری در مسابقات المپیک 2020 توکیو، گفت: رشته وزنه برداری جزء رشته‌های مدال آور ایران در مسابقات المپیک محسوب می‌شود و در این مسابقات همواره سریع‌ترین و قوی‌ترین ورزشکار دارای اهمیت و حساسیت بالا بوده همچنانکه در سنگین وزن، ورزشکاران وزنه بردار ایران نامدار هستند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در سال‌های گذشته و با تمهیداتی که کنفدراسیون آسیا و فدراسیون جهانی وزنه برداری جهت مبارزه با دوپینگ انجام داده بودند، ورزشکاران ما تخلفاتی انجام داده بودند ولی در طول 3 سال گذشته روند سالم و پاکی را سپری کردند و این یک امتیاز مهم بشمار می‌رود.

وی ادامه داد: قرار دادن نام ایران در کنار کشورهای متخلف و کاهش سهمیه وزنه برداری بسیار سخت‌گیرانه و ناحق است. لازم است جناب آقای مرادی که سابقه مدیریتی خوب ورزشی و سابقه اجرایی در کنفدراسیون آسیا داشته، اقدامات لازم و دیپلماسی ورزشی قوی انجام دهد.

این نماینده مجلس در دوره دهم بیان کرد: باید کنترل و نظارت فدراسیون وزنه برداری بر روی ورزشکاران افزایش پیدا کند زیرا فدراسیون جهانی وزنه برداری بسیار سخت با دوپینگ ورزشکاران برخورد گرده و محرومیت‌های سنگینی را اعمال می‌کند.

وی افزود: وزنه برداری ایران در مسابقات جهانی با وجود ناداوری‌ها قهرمان شد، اما کاهش سهمیه ایران در المپیک 2020 توکیو به طور قطع جایگاه رده بندی کشورمان را تنزل خواهد بخشید و باعث ضربه به کاروان المپیکی ایران خواهد شد.

عضو فراکسیون ورزش در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: لازم است وزارت ورزش و فدراسیون وزنه برداری وارد شده و از حق جمهوری اسلامی دفاع کنند؛ همچنین باید نظارت‌ها و کنترل‌ها افزایش و مراقبت توسط فدراسیون پزشکی و فدراسیون وزنه برداری اعمال شود تا به همین راحتی با حیثیت ورزشی کشور بازی نشود. جناب آقای مرادی از نفوذ خود در کنفدراسیون آسیا استفاده کرده و سهمیه ایران را افزایش دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet