هدر موبایل
1397/01/27 13:20:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
کیانپور:

واسطه گری خصولتی ها مانعی بزرگ در راه حمایت از تولید کالای باکیفیت ایرانی است

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس، روی آوردن به واردات کالا توسط دستگاه‌های اجرایی و واسطه‌گریِ خصولتی‌ها و بخش خصوصی را مانعی بزرگ در راه حمایت از تولید کالای باکیفیت ایرانی دانست.
واسطه گری خصولتی ها مانعی بزرگ در راه حمایت از تولید کالای باکیفیت ایرانی است نایب رییس کمیسیون عمران مجلس، روی آوردن به واردات کالا توسط دستگاه‌های اجرایی و واسطه‌گریِ خصولتی‌ها و بخش خصوصی را مانعی بزرگ در راه حمایت از تولید کالای باکیفیت ایرانی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104779355879.jpg واسطه,گری,خصولتی,ها,مانعی,بزرگ,در,راه,حمایت,از,تولید,کالای,باکیفیت,ایرانی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ مجید کیانپور درباره شعال سال که حمایت از کالای ایرانی است، اظهار داشت: همه هموطنان باید نسبت به توانایی‌هایمان در تولید با کیفیت کالای ایرانی باور داشته باشند و به کالای وارداتی خارجی «نه» بگویند سپس سازمان‌هایی مثل سازمان استاندارد ایران و مراکز تحقیقاتی سایر وزارتخانه‌ها بر تولید کالای باکیفیت نظارت کنند.

به گفته نماینده مردم درود و ازنا در مجلس تاکید کرد: باید شرایط رقابت‌پذیری کالای داخلی با مشابه خارجی به وجود آید تا مردم برای تامین مایحتاج خود کیفیت و قیمت تولید کالای ایرانی را بهترین انگیزه برای انتخاب قرار دهند و کالای خارجی با شرایط مشابه نخرند البته برای تولید کالای با کیفیت داخلی با حمایت‌هایی که از تولیدکنندگان می‌شود باید در آنان «انگیزه» ایجاد شود.

وی ادامه داد: تامین مواد اولیه، حمایت از واردات فناوری‌های روز و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت بانکی مهمترین عوامل ایجاد «انگیزه» در تولیدکنندگان است که موجب کامل شدن زنجیره تولید و تولید کالای ایرانی باکیفیت، ارزان قیمت و قابل رقابت با مشابه خارجی می‌شود.

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس، توسعه صنعت مونتاژ در قالب شعار حمایت از کالای ایرانی را رد کرد و افزود: وقتی مقام معظم رهبری بر حمایت از کالای ایرانی تاکید دارند یعنی کالایی که واقعا در ایران تولید شود نه کالایی که در کارخانجات مونتاژ شود.

کیانپور، برنامه‌ریزی نهادهای دولتی متولی، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و حمایت از تولیدکنندگانی که استانداردها و فناوری‌های جدید را در تولید کالای خود به کار بگیرند را از جمله راهکارهایی برشمرد که موجب فراهم شدن شرایط تولید کالای با کیفیت ایرانی می‌شود.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس کاهش نرخ مالیات و عوارض تولید را از دیگر شیوه‌های ایجاد انگیزه در تولیدکنندگان دانست و افزود: هر قدر دستگاه‌های اجرایی نرخ مالیات و عوارض تولید را کاهش دهند کمک کرده‌اند تا تولیدکنندگان بیشتری در سطح خرد و کلان فعال شوند که با فعال شدن حجم زیادی از تولیدکنندگان درآمدهای مالیاتی دولت افزایش بیشتری می‌یابد.

وی روی آوردن به واردات کالا توسط دستگاه‌های اجرایی و واسطه‌گریِ خصولتی‌ها و بخش خصوصی را مانعی بزرگ در راه حمایت از تولید کالای باکیفیت ایرانی دانست.

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس دستگاه‌های اجرایی و شبه‌دولتی‌ها را بر حمایت از تولید داخلی دعوت کرد و خواستار تسهیل‌گری و سیاستگذاری بخش دولتی شد و تصریح کرد: باید بستر رونق و فعالیت بخش خصوصی به وجود آید تا این بخش بتواند کالای منحصر به فرد و با کیفیت قابل رقابت با مشابه خارجی تولید کند.

به گفته کیانپور، واردات کالا همراه با انتقال فناوری‌های تولید را ظرفیتی خوب برای رونق تولید و صادرات ۳۰ درصدی کالاهای تولید شده به این شیوه دانست.

به گزارش ایسنا؛ نماینده مردم درود و ازنا در مجلس تصریح کرد: اگر بتوانیم سهم خود را در بازار ۴۰۰ میلیون نفری منطقه بهبود ببخشیم آنگاه خواهیم توانست اشتغال پایدار، شتاب بیشتر در توسعه همه جانبه و رشد تولید ناخالص داخلی را بهبود ببخشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet