هدر موبایل
1397/02/02 12:06:12
سرویس فرهنگی
آزادی‌خواه پاسخ داد:

طرح مجلس درباره اداره و نظارت بر صداوسیما شامل چه مواردی می‌شود؟

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه اتمام طرح اداره و نظارت بر صداوسیما اولویت کمیسیونش در سال جدید است، اعلام کرد: عزل و نصب رئیس سازمان صدا و سیما با مقام معظم رهبری خواهد بود.
طرح مجلس درباره اداره و نظارت بر صداوسیما شامل چه مواردی می‌شود؟ سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه اتمام طرح اداره و نظارت بر صداوسیما اولویت کمیسیونش در سال جدید است، اعلام کرد: عزل و نصب رئیس سازمان صدا و سیما با مقام معظم رهبری خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605104305140060.jpg طرح,مجلس,درباره,اداره,و,نظارت,بر,صداوسیما,شامل,چه,مواردی,می‌شود؟ Icana

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بررسی طرح "خط مشی، اداره و نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران" در کمیسیون فرهنگی مجلس، عنوان کرد: با توجه به اینکه در حوزه نظارت و اداره سازمان صدا و سیما به جز اصل 175 قانون اساسی اصل و ماده قانونی وجود نداشت، این مهم پس از سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اداره سازمان صدا و سیما مبنی بر اینکه قانونی مدون در دستور کار کمیسیون فرهنگی مجلس قرار گرفت تا در سال جدید در اولویت کاری مجلس قرار گیرد و اداره و نظارت بر صدا و سیما بر اساس یک قانون مدون باشد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عزل و نصب رئیس سازمان صدا و سیما البته با مقام معظم رهبری خواهد بود، افزود: این مورد طبق مُر قانون اساسی از اختیارات و وظایف مقام رهبری است اما مابقی موارد اداره سازمان صدا و سیما بر اساس یک خط و مشی جداگانه در طرح مذکور ترسیم خواهد شد.

وی اظهار کرد: نبود قانون درباره نحوه اداره و نظارت بر صدا و سیما یکی از خلأهایی است که در طول سالیان درباره آن قانونی جامع وجود نداشت به همین دلیل اعضای کمیسیون فرهنگی در این زمینه حساس شدند و نسبت به آن اقدام کردند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس چگونگی اجرای برنامه‌ها، نحوه نظارت بر عملکرد سازمان و موارد مشابه است که در طرح خط مشی، اداره و نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران یک به یک به این موارد رسیدگی می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet