هدر موبایل
1397/01/28 16:05:19
سرویس فرهنگی
مافی مطرح کرد:

دانش آموزان و خانواده‌ها قربانی تفاوت نظر در آموزش و پرورش برای برگزاری آزمون سمپاد

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اینکه دانش آموزان و خانواده‌ها قربانی تفاوت نظر در آموزش و پرورش برای برگزاری آزمون سمپاد می‌شوند، تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر برگزاری این آزمون را "عقلانی" خواند.
دانش آموزان و خانواده‌ها قربانی تفاوت نظر در آموزش و پرورش برای برگزاری آزمون سمپاد نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اینکه دانش آموزان و خانواده‌ها قربانی تفاوت نظر در آموزش و پرورش برای برگزاری آزمون سمپاد می‌شوند، تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر برگزاری این آزمون را "عقلانی" خواند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611104656351219.jpg دانش,آموزان,و,خانواده‌ها,قربانی,تفاوت,نظر,در,آموزش,و,پرورش,برای,برگزاری,آزمون,سمپاد Icana

پروانه مافی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به حذف ناگهانی آزمون سمپاد و بلاتکلیفی دانش‌آموزان و خانواده‌های آن‌ها، عنوان کرد: بسیاری از دانش‌‍‌آموزان خود را برای شرکت در چنین آزمونی آماده کردند و کلاس‌های فوق برنامه بسیاری را شرکت کرده‌اند که اعلام خبر حذف به یکباره این آزمون‌ها آن‌ها را دچار بلاتکلیفی کرده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چنین تصمیمی باید یک سال قبل عنوان و یک سال بعد اعمال شود، افزود: خانواده‌ها روی این موضوع برنامه‌ریزی و هزینه‌ها کرده‌اند و حال این تصمیم آن‌ها را دچار ضرر و اضطراب کرد که البته ورود شورایعالی انقلاب فرهنگی نیز تصمیمی در این راستا اتخاذ کرده است.

عضو فراکسیون امید مجلس با تأکید بر اینکه آموزش و پرورش حداقل امسال باید این آزمون را برگزار کند و اگر تصمیمی برای عدم برگزاری چنین آزمونی دارد آن را از سال آینده عملی کند، گفت: تصمیمات غیر مطمئن خانواده‌ها را متضرر می‌کند و مسیر دانش‌آموزان تیزهوش را دچار خدشه خواهد کرد.

وی درباره علت حذف آزمون سمپاد و اتخاذ چنین تصمیمی از سوی آموزش و پرورش، گفت: دو نگاه متفاوت در آموزش و پرورش وجود دارد که نگاه اول معتقد است که دانش‌آموزان تیزهوش باید در کنار دانش‌آموزان معمولی تحصیل کنند تا سطح کیفی کلاس‌ها بالا برود و همه مثل هم از یک نوع امکانات آموزشی بهره ببرند؛ از سوی دیگر نگاهی دقیقا مقابل اینگاه معتقد این دسته از دانش‌‎آموزان باید آموزش‌های خاص ببینند تا از استعداد ذاتی این افراد بهره بیشتری برده شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در هر حال دانش آموزان و خانواده‌ها نباید قربانی این تفاوت نظر در آموزش و پرورش شوند و تصمیم عقلانی در مقطع زمانی فعلی برگزاری آزمون حداقل برای امسال بوده که چنین تصمیمی نیز از سوی شورایعالی انقلاب فرهنگی اتخاذ شده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مسئولان آموزش وپرورش و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی جلسه مشترکی را درباره حذف آزمون ورودی مدارس سمپاد در پایه هفتم برگزار کردند و طبق اعلام یکی از اعضای شورا، قرار شده این آزمون امسال هم برگزار شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet