هدر موبایل
1397/01/27 20:27:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
مقیمی:

باید از ظرفیت های استان تهران برای جذب گردشگر استفاده شود

استاندار تهران و رییس شورای برنامه ریزی استان تهران گفت: باید از ظرفیت های استان تهران برای جذب گردشگر استفاده شود.
باید از ظرفیت های استان تهران برای جذب گردشگر استفاده شود استاندار تهران و رییس شورای برنامه ریزی استان تهران گفت: باید از ظرفیت های استان تهران برای جذب گردشگر استفاده شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201602107465925429.jpg باید,از,ظرفیت,های,استان,تهران,برای,جذب,گردشگر,استفاده,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد حسین مقیمی در کارگروه فرهنگی و اجتماعی مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه استان با کمیته برنامه ریزی شهرستان ری خواستار تدوین سند جامع گردشگری شهرستان ری شد و افزود: این سند باید از سوی اداره کل میراث فرهنگی،گرشگری و صنایع دستی استان تهران و با همکاری ادارات شهرستانی مرتبط تدوین شود.

وی ظرفیت های ری به عنوان شهرستانی با قدمت دیرین را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: با تدوین این برنامه می توانیم شاهد توسعه صنعت گردشگری باشیم.

استاندار تهران به قدمت ۸۰۰۰ ساله ری اشاره کرد و افزود: شهرستان ری، دارای هویت ایرانی- اسلامی است، که می تواند به قطب گردشگری استان تهران تبدیل شود.

مقیمی ادامه داد: وجود آثار باستانی و بناهای تاریخی در این شهرستان را یک ظرفیت ویژه برای جذب گردشگر در شهرستان ری است.

رییس شورای برنامه ریزی استان تهران با بیان این که متأسفانه استان تهران عمدتا استان «گردشگرفرست» است، تا «گردشگرپذیر» گفت: باید از ظرفیت های استان تهران و شهرستان هایی مانند ری برای جذب گردشگر بهره گرفت و این امر با تدوین سند جامع گردشگری تسهیل خواهد شد.

استاندار تهران ایجاد ۲ بازارچه فصلی برای عرضه محصولات کشاورزی و صنایع دستی و تولیدات روستایی را مورد تاکید قرار داد و گفت: این بازارچه ها با مشارکت شهرداری منطقه ۲۰ تهران دایر شود.

بر اساس این گزارش، در کارگروه فرهنگی و اجتماعی مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه استان با کمیته برنامه ریزی شهرستان ری مقرر شد، تا اداره کل فنی و حرفه ای استان تهران با مشارکت اداره کل راه و شهرسازی این استان به تأسیس یک مجموعه فنی وحرفه ای ویژه بانوان در شهرستان ری اقدام کند.

به گزارش مهر، اعطای مجوز احداث گلخانه ظرف مدت یک هفته از دیگر مصوبات قابل ملاحظه این کارگروه بود، که با پیشنهاد رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران مصوب شد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet