هدر موبایل
1397/01/27 22:40:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
صالحی:

بدنبال زمینه های جدید همکاری با عراق هستیم

'سید عباس صالحی' وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بدنبال بررسی زمینه های جدید همکاری فرهنگی میان ایران و عراق هستیم.
بدنبال زمینه های جدید همکاری با عراق هستیم 'سید عباس صالحی' وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بدنبال بررسی زمینه های جدید همکاری فرهنگی میان ایران و عراق هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201712101946718885.jpg بدنبال,زمینه,های,جدید,همکاری,با,عراق,هستیم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، صالحی در بدو ورود به بغداد گفت: در این سفر با بررسی توافق ها وهمکاری های موجود، دنبال تقویت آن و نیز بررسی زمینه های جدید خواهیم بود. 

وی از ملت عراق بعنوان ملت غیور و مقاوم یاد کرد و پیروزی بر تروریسم و داعش را به دولت و ملت این کشور صمیمانه تبریک گفت. 

صالحی گفت: روابط فرهنگی و ایران و عراق، بسیار کهن و عمیق و به دیرینگی تاریخ دو کشور است و پس از سقوط رژیم بعثی در عراق، در مسیر شد و تقویت قرار گرفت. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به تفاهنامه هایی که تاکنون میان دو دولت امضا شده اشاره کرد و گفت: این توافق ها پایه های خوبی برای ارتباطات فرهنگی پدید آورده است و ما در صدد تقویت آن هستیم.

وی گفت: در این سفر تلاش می شود تفاهمنامه های موجود ارزیابی بشود و بسیاری از کارهای انجام شده تقویت و در برخی حوزه ها نیز گفتگوهای جدید انجام و زمینه های همکاری جدید شکل بگیرد. 

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران عصر امروز دوشنبه در سفری چهار روزه وارد بغداد پایتخت عراق شد.

جابر جابری قائم مقام وزیر فرهنگ عراق در فرودگاه بغداد از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی استقبال کرد.

صالحی را در این سفر چندتن از معاونان وی همراهی می کنند.

دیدار با فعالان و نخبگان فرهنگی و هنری عراق و زیارت حرمین امامین جوادین (ع)، از جمله برنامه های صالحی در نخستین روز از سفرش به این کشور است.

بازدید از موزه هنرهای معاصر وزارت فرهنگ عراق، دیدار با وزیر فرهنگ و گردشگری عراق، حضور در نشست خبری، دیدار رییس شبکه العراقیه از دیگر برنامه های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دومین روز از سفر او به عراق خواهد بود.

صالحی در راستای اعلام برنامه و رویکردهای خود در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تاکید بر تقویت دیپلماسی فرهنگی، نخستین سفر خارجی خود را در مقام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به عراق رقم زد.

به گزارش ایرنا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی علاوه بر تاکید بر گسترش دیپلماسی فرهنگی، در سخنان خود همواره بر تلاش بر تقویت دیپلماسی شیعه با مردم عراق و توجه بر این مهم نیز تاکید داشته است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet