انتخابات ریاست جمهوری
1397/01/28 08:56:37
سرویس صحن
پزشکیان در پاسخ به تذکر ادیانی:

ارائه گزارش از سوی کمیسیون ویژه خلاف آیین‌نامه‌ نیست

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ارائه گزارش از سوی کمیسیون ویژه خلاف آیین‌نامه داخلی مجلس نیست.
ارائه گزارش از سوی کمیسیون ویژه خلاف آیین‌نامه‌ نیست نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ارائه گزارش از سوی کمیسیون ویژه خلاف آیین‌نامه داخلی مجلس نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201804101761983112.jpg ارائه,گزارش,از,سوی,کمیسیون,ویژه,خلاف,آیین‌نامه‌,نیست Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی ادیانی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 28 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح اصلاح قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی در تذکری اظهار داشت: در ابتدای طرح مذکور آمده است طرح اصلاحی در راستای اجرای تبصره (1) ماده (49) قانون آیین‌نامه داخلی است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: طبق ماده 49 آیین‌نامه داخلی دو نوع کمیسیون در مجلس تشکیل می‌شود؛ کمیسیون خاص و کمیسیون تخصصی که طبق تبصره (1) ماده (49) ارائه گزارش به صحن علنی از سوی کمیسیون تخصصی صورت می گیرد نه کمیسیون‌های خاص و ویژه.

وی ادامه داد: در گذشته روال عادی بود که کمیسیون‌های خاص نیز گزارشی ارائه دهند که این خبط آیین‌نامه‌ای است.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه کمیسیون‌های ویژه نباید گزارشی به صحن ارائه دهند، بیان داشت: نکته دیگر این است که تعداد اعضای کمیسیون‌های ویژه 15 نفر است و کمیسیون‌های تخصص حداقل با 19 نفر تشکیل می‌شوند بنابراین تغایری به لحاظ حد نصاب برای تصویب مصوبه در کمیسیون ویژه اتفاق می افتد.

ادیانی تأکید کرد: در حال حاضر نهضتی در مجلس با عنوان تشکیل کمیته ویژه به راه افتاده است و در واقع کمیسیون‌های تخصصی را زیر سوال می‌برد.

مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: در ادامه تبصره (1) ماده (49) تأکید شده است که هیئت رئیسه مجلس می‌تواند گزارش کمیسیون را در دستور کار مجلس قرار دهد بنابراین ارائه طرح اصلاحی از سوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مغایرتی با آیین‌نامه داخلی مجلس ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet