ایام محرم 1398
1397/01/28 09:22:56
سرویس حوزه ریاست
صبح امروز صورت گرفت؛

بازدید دکتر لاریجانی از معبد ادبیات هانوی

رییس مجلس شورای اسلامی، از معبد ادبیات هانوی ویتنام بازدید کرد.
بازدید دکتر لاریجانی از معبد ادبیات هانوی رییس مجلس شورای اسلامی، از معبد ادبیات هانوی ویتنام بازدید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712102029025991.jpg بازدید,دکتر,لاریجانی,از,معبد,ادبیات,هانوی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، اعزامی به ویتنام دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، صبح امروز (سه شنبه ٢٨ فروردین ماه) از معبد ادبیات هانوی ویتنام بازدید کرد.
شایان ذکر است؛ معبد ادبیات (هنر) در هانوی ویتنام نزدیک به هزار سال قدمت دارد.
معبد هنر یا ادبیات در هانوی یکی از معروف‌ترین معابد این کشور است که متعلق به پیروان کنفسیوس بوده و امروزه میزبان آکادمی سلطنتی ویتنام محسوب می‌گردد. این معبد دارای چند تالار و اتاق، چندین مجسمه، حیاط‌های طویل و اسطبل در مساحتی ۵۴ هزار مترمربعی بوده و در پشت اسکناس های ۱۰۰ هزار دونگی ویتنامی نیز نقش بسته بود.
هرساله قبل از آغاز سال نوی ویتنامی، خوش‌نویسانی از این معبد شروع به خطاطی با نمادهای Han در بیرون معبد کرده و آثار خود را بفروش می‌رسانند.
این معبد در سال ۱۰۷۰ ساخته شده و سپس در دوره امپراطوری Tran تجدید بنا گردید. در سال‌های اخیر نیز به کرات مرمت شده است. همچنین اولین دانشگاه ویتنام یا آکادمی سلطنتی در داخل این معبد برپا گردید.
گفتنی است محمد آشوری تازیانی، سهیلا جلودارزاده، محمد محمودی شاه نشین و نظر افضلی در این سفر رییس نهاد قانونگذاری را همراهی می کنند./
پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet