هدر موبایل
1397/01/29 09:30:00
سرویس اجتماعی
کمالی پور توضیح داد:

علت عمده افزایش خشونت در کشور چیست؟/آستانه تحمل مردم به شدت پایین آمده است

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی مجلس فشارها و تنگناهای اقتصادی و همچنین نبود بسترهای لازم برای تفریحات سالم را علت عمده افزایش خشونت در جامعه دانست.
علت عمده افزایش خشونت در کشور چیست؟/آستانه تحمل مردم به شدت پایین آمده است عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی مجلس فشارها و تنگناهای اقتصادی و همچنین نبود بسترهای لازم برای تفریحات سالم را علت عمده افزایش خشونت در جامعه دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201803105747806032.jpg علت,عمده,افزایش,خشونت,در,کشور,چیست؟/آستانه,تحمل,مردم,به,شدت,پایین,آمده,است Icana

یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با برخی اظهارات مبنی بر اینکه خشونت، رتبه اول را در میان پرونده های قضایی دارد، گفت: شرایط محیطی، جغرافیایی و اقتصادی باعث می شود آستانه تحمل افراد پایین بیاید و به طور قطع هر چه به تعداد این افراد افزوده شود تعداد پرخاشگران و میزان خشونت در جامعه نیز افزایش پیدا می کند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد کاهش آستانه تحمل افراد را از شاخص های مهم در مطالعات جامعه شناسی جنایی دانست و افزود: فشارها و تنگناهای اقتصادی و همچنین نبود بسترهای لازم برای تفریحات سالم علت عمده افزایش خشونت های اجتماعی است.

وی ادامه داد: افراد به سبب عدم دست یابی به مطالبات و خواسته های خود به انواع فشارها و آسیب های روحی و روانی دچار می شوند که نتیجه آن اعمال خشونت نسبت به دیگران است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه شرایط اجتماعی حاکم بر زندگی نیز افزایش خشونت ها را به دنبال دارد، تصریح کرد: وقتی مردم اشتغال مناسب، تفریحات سالم و امکان تخلیه انرژی را نداشته باشند بنابراین به سمت و سوی خشونت روی می آورند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس دهم، یادآور شد: از نظر اجتماعی عوامل مختلفی در افزایش خشونت ها در جامعه نقش دارد و در قالب یک مصاحبه کوتاه نمی توان به تشریح آنها پرداخت اما به نظر می رسد در وضعیت فعلی اقتصاد نقش موثرتری در بروز خشونت ها داشته باشد.

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مجلس با ایجاد بسترهای لازم برای بهبود وضعیت اشتغال، معیشت و تفریحات سالم و دولت نیز با اجرای قوانین این حوزه می توانند زمینه کاهش خشونت ها در کشور را فراهم سازند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet