هدر موبایل
1397/01/28 10:42:35
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جلودارزاده عنوان کرد:

راهکارهای حمایت از مد و لباس ایرانی/ تجمل گرایی و تشریفات مراسم ازدواج یک هجمه فرهنگی علیه کشور ما است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به راهکارهای حمایت از مد ایرانی گفت:حمایتی که از صنایع روستایی می شود می تواند مورد استفاده طراحان قرار گرفته وصنایع دستی را به صورت مد ایرانی معرفی کند.
راهکارهای حمایت از مد و لباس ایرانی/ تجمل گرایی و تشریفات مراسم ازدواج یک هجمه فرهنگی علیه کشور ما است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به راهکارهای حمایت از مد ایرانی گفت:حمایتی که از صنایع روستایی می شود می تواند مورد استفاده طراحان قرار گرفته وصنایع دستی را به صورت مد ایرانی معرفی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803108545577437.jpg راهکارهای,حمایت,از,مد,و,لباس,ایرانی/,تجمل,گرایی,و,تشریفات,مراسم,ازدواج,یک,هجمه,فرهنگی,علیه,کشور,ما,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،برنامه "گفت و گوی فرهنگی" با موضوع مانور تجمل در جشن های عروسی و سلطه صنعت مد و تشریفات در برگزاری مراسم ازدواج و در ارتباط تلفنی با سهیلا جلودارزاده عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.

عضوکمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت:مسئله مهم این است که امروزه آیین ها و رسوم  در کشورهای جهان به یکدیگر نزدیک شده و به دلیل انفجار اطلاعاتی مردم و مسئولان از فرهنگ یکدیگر الگو می گیرند.

وی افزود: بخش عمده ای از فرهنگ تشریفات که وارد کشور ما شده می تواند فرهنگ کشورهای همسایه و اروپایی باشد که بسیار هزینه  بر بوده و همه نمی توانند آن را به دست آورند.در واقع فرهنگ تجمل گرایی و تشریفات یک هجمه فرهنگی علیه کشور ما است.

جلودار زاده تصریح کرد: سلطه صنعت مد و تشریفات در برگزاری مراسم ازدواج  نشان دهنده کم کاری در این زمینه است.متاسفانه لباس های سنتی و ساده کشورمان به لباس های انگلیسی و فرانسه تبدیل می شوند که کم کاری داخلی را نشان می دهد؛در حالی که ما نباید اجازه دهیم فرهنگ اصیل کشورمان جای خود را به فرهنگ غربی دهد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یادآور شد:باید الگوهای داخلی را به گونه ای طراحی و معرفی کرد که در مخالفت با سلیقه و انتخاب مردم نباشد.اگر مد و لباس در انواع ایرانی به خوبی ارائه شود مردم هم قطعاً از آن خرید می کنند.

وی با اشاره به راهکاری برای حمایت از مد ایرانی گفت:درحال حاضر حمایتی که از صنایع روستایی می شود می تواند مورد استفاده طراحان ما قرار بگیرد.می توان صنایع دستی را به صورت مُد تاثیرپذیرفته از مد رایج دنیا و دارای رنگ و لعاب ایرانی معرفی کرد و با استفاده از منابعی که برای توسعه روستایی قرار داده شده این کار را انجام داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet