هدر موبایل
1397/01/28 11:26:26
سرویس صحن
امیری خامکانی در نطق میان دستور مطرح کرد:

اشتغال و معیشت شاه کلید رفع چالش های کشور/ مجلس از ظرفیت نظارتی خود برای تحول در سطح ملی استفاده کند

عضوکمیسیون انرژی مجلس اشتغال و معیشت را شاه کلید رفع چالش های موجود کشور دانست و گفت:مجلس باید از حالت روزمرگی تولید قوانین خارج و از ظرفیت نظارتی خود برای تحول در سطح ملی استفاده کند.
اشتغال و معیشت شاه کلید رفع چالش های کشور/ مجلس از ظرفیت نظارتی خود برای تحول در سطح ملی استفاده کند عضوکمیسیون انرژی مجلس اشتغال و معیشت را شاه کلید رفع چالش های موجود کشور دانست و گفت:مجلس باید از حالت روزمرگی تولید قوانین خارج و از ظرفیت نظارتی خود برای تحول در سطح ملی استفاده کند. https://cdn.icana.ir/d/019/111450.jpg اشتغال,و,معیشت,شاه,کلید,رفع,چالش,های,کشور/,مجلس,از,ظرفیت,نظارتی,خود,برای,تحول,در,سطح,ملی,استفاده,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسین امیری خامکانی در نشست علنی امروز (سه شنبه، ‌28 فروردین ماه )‌ در نطق میان دستور با یادآوری نامگذاری سال 97 از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از کالای ایرانی، گفت: در ایامی که کشور از بیکاری و مشکلات اقتصادی رنج می برد پرداختن به اقتصاد در راستای تولید و اقتصاد باید وظیفه ملی قلمداد شده و در دستور کار تمامی نهادهای سیاسی، اجتماعی، حاکمیتی و قوای سه گانه قرار گیرد.

استراتژی و تصمیم واحد تنها راه نجات کشور

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، استراتژی و تصمیم واحد را تنها راه نجات کشور دانست و افزود: کشور با چالش هایی روبرو است که اشتغال و معیشت مردم شاه کلید حل آنها است از سویی موضوع تنش های آبی نیز مزید بر علت شده است.

تمامی نهادهای درون نظام با نگاه و اراده ملی احساس وظیفه کنند

وی ادامه داد: نیاز است تمامی نهادهای درون نظام با نگاه و اراده ملی در حد مسئولیت خود احساس وظیفه کنند؛ ادامه روند گذشته در این بخش ها از رفتارهای سیاسی تا روند اجرایی، نحوه قانونگذاری ونظارت، فضای کسب و کار، تولید کالا و خدمات باید مورد اصلاح قرار گیرد و شاید مجلس بتواند منشا این تحول شود.

مجلس باید از حالت روزمرگی تولید قوانین خارج و از ظرفیت نظارتی خود برای تحول در سطح ملی استفاده کند

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه مجلس باید از حالت روزمرگی تولید قوانین خارج و از ظرفیت نظارتی خود برای تحول در سطح ملی استفاده کند، تصریح کرد: تمامی قوانین حمایتی از جمله قانون رفع موانع تولید تغییری در وضعیت تولید و اشتغال به وجود نیاورد بنابراین تغیرجهت در کار مجلس شاید بتواند تحولی در روند اجرایی سایر نهادها و قوا به وجود آورد.

امیری خامکانی یادآور شد: در بعد حاکمیتی دو اقدام اساسی یعنی حل معضل قاچاق کالا و ساماندهی واردات کالا به کشور در حمایت از کالای ایرانی باید در دستور کار قرار گیرد تا رقابت بین تولیدکنندگان داخلی در شرایط مساوی به وجود آید از سویی تاثیر فضای کسب و کار برای شروع واحدهای تولیدی است که استعلام ها و مجوزها روز به روز بیشتر می شود و راه اندازی کسب وکار را پیچیده تر کرده است.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس دهم، افزود: قوانینی مثل ارزش افزوده، نظام مالیاتی، نظام تامین اجتماعی یا نظام بانکی امروز به چالش تولید تبدیل شده‌اند و باید حل شوند. فضای صادراتی گره های زیادی دارد که بازار صادراتی از جمله بازار چهارصدمیلیون تومانی اطراف ما را از تولیدکنندگان دریغ نموده است؛ اگر اراده ملی وجود داشته باشد می توان این مشکلات را حل کرد و مجلس باید در این رابطه بانی شود. باید یک اراده ملی در جهت مصرف کالای ایرانی و تولید کالای رقابت ‌پذیر از نظر کیفی و هزینه های تمام شده ایجاد شود.

عضو کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مردم شاغل در یک جا تولیدکننده هستند و در جایی مصرف کننده؛ یکجا تولید کالا یا ارائه و تولید خدمات می نمایند و در جای دیگر کالا و خدمات دریافت می کنند در روایت داریم که آنچه را که برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند؛ کارمند و پرسنلی که در هر پستی خدمات ارائه می کنند اگر بهره وری 20 دقیقه ای یا یک ساعت در روز را به 6 تا 8 ساعت افزایش دهد باید و حق او است که در جای دیگر خدمات یا کالای خوب ایرانی نیز دریافت کند و آن موقع است که به ملتی مصمم برای ساخت کشور و ایجاد رونق در تولید و اشتغال تبدیل خواهیم شد.

راهی جز مدیریت منابع آب موجود و تامین نقدینگی مورد نیاز برای تامین و مدیریت آب مورد نیاز مردم نداریم

وی با یادآوری کمبود بارش‌ها در کشور، گفت: راهی جز مدیریت منابع آب موجود و تامین نقدینگی مورد نیاز برای تامین و مدیریت آب مورد نیاز مردم نداریم تا تابستان امسال را پشت سر بگذاریم. استان کرمان مشکل آب دارد و برای جلوگیری از قطعی آب باید فکری کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: تابستان سال گذشته که وضع بهتری داشتیم در شهر زرند و برخی روستاها قطعی آب را داشتیم و باید در این رابطه چاره ای اندیشید.

امیری خامکانی با اشاره به زلزله‌ سال گذشته کوهبنان و راهور، گفت: زمستان را مردم به سختی سپری کردند؛امیدواریم بازسازی منازل مردم تا تابستان انجام شود.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس دهم، ضمن تقدیر از مصوبات دولت در خصوص زلزله، گفت: هنوز در زرند برای بازسازی اماکن عمومی مانند بازار، دادگستری و زندان و همچنین مدارس ابلاغی صورت نگرفته است؛ بیمارستان زرند به طور کامل تخریب و تعطیل شد و امروز شهرستان به شدت  از نظر فضای بیمارستانی مشکل دارد و اگرچه قرار بود بیمارستان در حال ساخت تا پایان سال 96 تکمیل شود در این رابطه می طلبد سازمان مدیریت، وزارت راه و شهرسازی و بهداشت و درمان به عنوان بهره بردار باید اقدامات مناسب را انجام دهند.

عضوکمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی،یادآور شد: با تلاش های انجام شده در بودجه سال جاری و با مدیریت جدید صندوق بازنشستگان فولاد انتظار می رود مستمری و حقوق بازنشستگان و همچنین  شاغلان معادن زغال سنگ به روال عادی بازگردد و به موقع پرداخت شود.

وی تصریح کرد: پیمانکاران و شرکت ها در واحدهای صنعتی و معدنی منطقه نیز حقوق پرسنل و کارگران خود را در اولویت قرار دهند و به موقع پرداخت کنند در قانون برنامه نیز تاکید شده که پیمانکاران، شرکت ها و نیروهای بومی را در اولویت اشتغال قرار دهند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود:در این وانفسای بیکاری در استان کرمان و شهرستان های زرند و کوهبنان ظرفیت های خوبی برای اشتغال وجود دارد که باید مدیریت شود.

عضو کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی، خواستار رفع موانع بخش معدن استان کرمان به ویژه معادن ذغال سنگ برای ایجاد اشتغال شد و گفت: یک تفسیر اشتباه از حکم چهار درصد مشاغل سخت و زیان آور مصوب مجلس موجب تعطیلی اغلب واحدها از جمله تعدادی معادن زغال سنگ شده است و در زمانی که همه دنبال اشتغال زایی هستند برخی از کارفرمایان برای فرار از پرداخت مبالغ  کلان در پایان کار، نزدیک بازنشستگی واحد را تعطیل و کارگران را بیکار می کنند و هیچکدام از دو هزار خانه مسئول نیز دنبال حل مشکل نیستند؛ اگر تنها 100 میلیارد نقدینگی به صنعت زغال سنگ تزریق شود با آن هم صنعت نجات پیدا می کند و هم مشاغل جدید تحقق می یابد در این رابطه چندین نامه و جلساتی تشکل شد اما بانک ها در این زمینه همکاری نمی کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet