هدر موبایل
1397/01/28 12:04:44
سرویس صحن
فولادگر در نطق میان دستور:

احیای رژیم حقوقی زاینده رود مستلزم اقدام حاکمیتی است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: احیای رژیم حقوقی زاینده رود مستلزم اقدام حاکمیتی و نظارتی دقیق است.
احیای رژیم حقوقی زاینده رود مستلزم اقدام حاکمیتی است عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: احیای رژیم حقوقی زاینده رود مستلزم اقدام حاکمیتی و نظارتی دقیق است. https://cdn.icana.ir/d/019/201712106255340364.jpg احیای,رژیم,حقوقی,زاینده,رود,مستلزم,اقدام,حاکمیتی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، حمیدرضا فولادگر در نشست علنی امروز سه شنبه (28 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان‌دستور ضمن تبریک به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی، گفت: انسجام و وحدت، قدرت و قوت نیروهای منسلح در شرایط فعلی از اولویت‌های اصلی نظام است. از سویی حمله موشکی آمریکا با همراهی فرانسه و انگلیس به سوریه به لحاظ نظامی با اهمیت تلقی نمی‌شود و به لحاظ سیاسی هم نتوانست تاثیری در شرایط منطقه ایجاد کند. علاوه بر این به لحاظ امنیتی به آرامش و ایجاد صلح در منطقه کمک نکرد.

حمله موشکی به سوریه نشان داد آمریکا عامل ناامنی در منطقه است

نماینده مردم اصفهان درمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: حمله موشکی به سوریه نشان داد که آمریکا خود عامل ناامنی در منطقه است البته موجب انسجام و تقویت نیروهای مقاومت شد؛لذا نشان داد این عملیات برای حفظ آبروی خود و تقدیم شیرینی برای هم‌پیمانان مرتجح منطقه بود که آنها را چون گاو شیر‌دِه می‌پندارد و از آنان انتظار دوشیدن بیشتر دارد.

وی افزود:دنیا قضاوت خواهد کرد که جمهوری اسلامی ایران در ادعای مبارزه با تروریست صادق بوده و همانگونه که در اجرای برجام به تعهدات خود عمل نمود،اما نظام سلطه و آمریکاست که نقض عهد کرده و خوی استکباری خود را ادامه می‌دهد.

حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی مستلزم حرکتی سه جانبه‌گرایانه است

فولادگر ادامه داد:درسال حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی حرکتی سه جانبه‌گرایانه در کشور انتظار می‌رود،مردم به عنوان مصرف کننده با عزم ملی باید مشوق کالای ایرانی و در عین حال ناظر بر کیفیت و مرغوبیت محصولات و کالا و خدمات باشند،از سوی دیگر تولیدکننده‌ها با درنظرگرفتن فضای رقابتی امروز در تولید باید محصولات باکیفیت،قیمت، زمان تحویل و خدمات پس از فروش مناسب به مصرف کننده ارایه دهند.

این نماینده مردم درمجلس دهم، یادآور شد:دولت به عنوان بُعد سوم این حرکت به معنای عام باید شرایط رقابت عادلانه را برای تولیدکننده فراهم کند و با اقدامات حمایتی در امور تامین مالی،نقدینگی،تسهیلات بانکی، امور مالیاتی،بیمه‌ای، تعرفه‌ای و گمرکی از یک سو و اقدامات تسهیل کننده با بهبود فضای کسب و کار و مقررات زدایی و رفع موانع تولید از سوی دیگر با همکاری قوای قضاییه و مقننه این عزم ملی را به ثمر رسانند.

وی معتقد است:مجلس در ادامه فعالیت نظارتی باید گزارش‌های خویش را ارایه دهد و در صورت ضرورت به اصلاح قوانین بپردازد،کما اینکه کمیسیون ویژه تولید ملی و اصل 44 براساس شرح وظیفه مصوب خود در هنگام تاسیس و بنا بر ماموریت رئیس مجلس، این وظیفه را در حال انجام است.

فولادگر دربخش دیگری از نطق میان‌دستور خود مشکلات حوزه انتخابیه را یادآور شد و گفت:درخواست همه نمایندگان، مردم،کشاورزان و همه عموم اقشار مردم اجرای مصوبات شورای عالی آب و شورای هماهنگی زاینده رود در توزیع و مصرف عادلانه آب است.از سوی دیگر اولویت آب شرب ایجاب کند از همه راه‌حل های ممکن برای تامین آب مورد نیاز مردم استفاده شود.

عدم مدیریت آب عامل اصلی خشکی زاینده رود

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:موضوع احیای رژیم حقوقی زاینده رود مستلزم اقدام حاکمیتی و نظارتی دقیق بر مصرف آب در استان‌های بالا دست و پایین دست است،عاملی که زاینده رود را به وضع موجود رساند علاوه بر خشکسالی عدم مدیریت آب به صورت صحیح و به هم خوردن رژیم حقوقی زاینده رود بود.

فولادگر افزود:کشاورزان باید به اعتراضات به حق خود را از مجاری قانونی اعلام کنند،ما نیز به نمایندگی اعلام می‌داریم اگرچه خشکسالی بی سابقه است و سد زاینده رود از 47 سال گذشته به کمترین میزان خود رسیده است،لکن کمبودها باید عادلانه باشد،بهینه سازی مصرف و صرفه جویی در بخش‌های شرب،صنعت و کشاورزی و همه مناطق بالادست و پایین دست باید عملیاتی گردد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:طرح توسعه کشاورزی در مناطق بالادست و غیر بهره ور نیازمند نظارت و کنترل است،برداشت های غیرمجاز آب نیز باید متوقف شود،درعین حال به خاطر مسائل آلودگی کلانشهر رعایت مسائل زیست محیطی و حفظ باغات در استان باید در نظر گرفته شود.امیدواریم همه استانها با وحدت در اجرای عدالت تلاش کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet