خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/01/28 11:42:22
سرویس صحن
قاضی زاده هاشمی درصحن علنی:

وزارت بهداشت اجازه واردات تا 10 درصد کالای مورد نیاز را دارد/ کالای بی‌کیفیت با دو برابر قیمت جای حمایت ندارد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه طی ۵ سال گذشته ۲۰ میلیون صافی دیالیز استفاده شده که تنها ۵۰۰ هزار صافی را وارد کردیم، گفت: صافی‌هایی که در داخل تولید می‌شوند مونتاژ بوده و با کیفیت پایین و قیمت بالا هستند.
وزارت بهداشت اجازه واردات تا 10 درصد کالای مورد نیاز را دارد/ کالای بی‌کیفیت با دو برابر قیمت جای حمایت ندارد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه طی 5 سال گذشته 20 میلیون صافی دیالیز استفاده شده که تنها 500 هزار صافی را وارد کردیم، گفت: صافی‌هایی که در داخل تولید می‌شوند مونتاژ بوده و با کیفیت پایین و قیمت بالا هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/47348.jpg وزارت,بهداشت,اجازه,واردات,تا,10,درصد,کالای,مورد,نیاز,را,دارد/,کالای,بی‌کیفیت,با,دو,برابر,قیمت,جای,حمایت,ندارد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 28 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به سوال نادر قاضی‌پور و علیرضا محجوب نمایندگان ارومیه و تهران از وی در خصوص صدور مجوز واردات صافی دیالیز علیرغم تولید در داخل گفت: این نمایندگان معتقد هستند در حال حاضر 10 میلیون صافی دیالیز در کشور تولید می‌شود و نباید مشابه آن وارد شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه با بیان اینکه صافی‌های دیالیز در داخل تولید نبوده بلکه مونتاژ است،عنوان کرد: مهمترین نکته در صافی‌های دیالیز قسمت صاف کننده سموم است که در داخل کشور تولید نمی‌شود و باید از خارج وارد کنیم.

وی افزود:در حال حاضر مصرف صافی دیالیز در کشور 4.5 میلیون در سال است که دو شرکت در داخل 3 میلیون و 600 هزار صافی تولید می‌کند که 28 درصد آن بخش خصوصی و مابقی متعلق به وزارتخانه است؛ضمن اینکه این مورد به سلامت مردم بازگشته و مهم است.

کسی نباید از شعار حمایت از تولید داخل سوء استفاده کند

قاضی‌زاده هاشمی در ادامه با بیان اینکه کسی نباید از شعار حمایت از تولید داخل سوء استفاده کند،اظهار داشت: برخی افراد با سوء استفاده از این شعار کالای کم کیفیت را با دو برابر قیمت به فروش می‌رسانند که این درست نیست.

وزیر بهداشت در ادامه با بیان اینکه با حمایت داخلی تاکنون بازار داخلی در بخش دارو را از 60 به 70 درصد رسانده‌ایم، عنوان کرد: در طول 5 سال گذشته 20 میلیون صافی دیالیز استفاده شده که تنها 500 هزار صافی را وارد کردیم و آن نیز از اختیارات قانونی بنده است که اجازه 10 درصد واردات دارم.

وی در ادامه با بیان اینکه وزارت بهداشت، شرکت‌های تولیدکننده داخلی را تشویق می‌کنند تا کالای با کیفیت تولید کنند،خاطر نشان کرد: اما درحال حاضر نمی‌توانیم صرفاً از محصولات داخلی در این بخش استفاده کنیم که جایی در بازار خارجی ندارند.

از رئیس قوه قضائیه می‌خواهم به تهمت‌هایی که زده می‌شود،رسیدگی کند

قاضی زاده هاشمی در ادامه پس از سخنان قاضی‌پور نماینده سوال کننده این اظهارات را تهمت به خود دانست و عنوان کرد: از رئیس قوه قضائیه می‌خواهم به تهمت‌هایی که زده می‌شود رسیدگی کند؛ بنده در حال حاضر حدود 3 میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم در حالی که می‌توانستم روزانه با 10 عمل پیوند چشم درآمد بیشتری داشته باشم؛با این حال برای خدمتگذاری در این پست قرار گرفته‌ام.

وی در ادامه با بیان اینکه مقام معظم رهبری نیز از این مدل تولید داخلی که کیفیت پایین و دوبرابر قیمت باشد،حمایت نمی‌کنند، اظهار داشت:تأکید ایشان بر قرارگرفتن استانداردهای تولید‌کنندگان در بالاترین سطح آن است که این موضوع را به جهاد دانشگاهی نیز خاطر نشان کرده‌اند.

وزیر بهداشت در پایان با بیان اینکه طبق قانون اجازه 10 درصد واردات به بنده داده شده است، تصریح کرد: وزارتخانه کالاهایی با کیفیت و با قیمت پایین تر در حیطه 10 درصد مجوز داده شده وارد می‌کند؛لذا نباید افراد به گونه‌ای صحبت کنند که این تعبیر ایجاد شود که مسئولان دزد هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet