هدر موبایل
1397/01/28 11:48:09
سرویس صحن
در صحن علنی؛

نمایندگان از پاسخ‌های وزیر بهداشت قانع شدند

نمایندگان مردم در خانه ملت در جریان رسیدگی به سوال نماینده ارومیه از قاضی‌زاده هاشمی، از پاسخ‌های وی قانع شدند.
نمایندگان از پاسخ‌های وزیر بهداشت قانع شدند نمایندگان مردم در خانه ملت در جریان رسیدگی به سوال نماینده ارومیه از قاضی‌زاده هاشمی، از پاسخ‌های وی قانع شدند. https://cdn.icana.ir/d/019/201802105309452065.jpg نمایندگان,از,پاسخ‌های,وزیر,بهداشت,قانع,شدند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 28 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به سوال نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با 70 رأی موافق، 115رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 206 نماینده حاضر در جلسه این سوال را وارد ندانستند و از پاسخ‌های وزیر قانع شدند.

بر این اساس علی نوبخت حقیقی در توضیح سوال نادر قاضی‌پور از وزیر بهداشت مبنی بر اینکه چرا با وجود تولید صافی دیالیز در کشور مجوز واردات صادر می‌شود؟

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در خصوص نتیجه بررسی این سوال در کمیسیون متبوعش اظهار کرد: در اجرای ماده 209 آیین‌نامه داخلی مجلس و در پاسخ به نامه‌های شماره 82642/626 مورخ 20/10/1395 و 50066/23 مورخ 19/6/1396 هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی به استحضار می‌رساند سوال مذکور با حضور آقایان قاضی‌پور، محجوب و قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه مورخ 2/8/1396 کمیسیون مطرح شد.

وی با اشاره به تبیین سوال از سوی نادر قاضی‌پور در جلسه مذکور گفت:کارخانجات ایرانی حدود 10 میلیون صافی دیالیز در کشور تولید می‌کنند و مصرف داخلی حدود 4 میلیون است،چرا با این وجود مجوز واردات صافی دیالیز به کشور داده می‌شود. این سیاست منجر به هدررفت سرمایه ملی و ضربه به اشتغال و تولید داخلی می‌شود.

نوبخت همچنین با اشاره به پاسخ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: قاضی زاده هاشمی اعلام کرد که علیرغم احترام به تولیدکنندگان داخلی از آنجا که اختلاف کیفیت و قیمت محصول وارداتی مورد نظر نسبت به تولیدات داخلی  معنی‌دار است و این محصول تنها توسط 2 یا 3 تولیدکننده داخلی تولید می‌شود،نمی‌توان آن را به هر قیمتی به بهانه حمایت از تولید داخل خریداری کرد؛لذا در شرایطی که کشور از لحاظ نقدینگی دچار مشکل جدی است؛برای دفاع از مصرف‌کننده و مدیریت هزینه‌ها مجوز واردات صافی دیالیز داده شده است تا تولیدکنندگان قیمت خود را تعدیل کنند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در خصوص نتیجه مباحث مطرح شده در کمیسیون متبوعش اظهار کرد: سوال کننده از پاسخ مذکور قانع نشد و کمیسیون تخصصی با تشخیص ملی بودن قلمرو سوال مراتب را جهت اعلام وصول در اولین جلسه علنی تقدیم کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet