خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/01/28 12:16:23
سرویس صحن
محجوب در تشریح سوال خود از وزیربهداشت:

هزینه درمانی کارگران 500 درصد افزایش داشته است/ بدهکاری وزارت بهداشت به کارگران در حوزه سرانه درمان

نماینده مردم تهران در مجلس تنظیم نظام مالی حوزه درمان را بر اساس قدرت واقعی مردم ندانست و گفت: وزارت بهداشت درباره سرانه درمان به کارگران بدهکار است.
هزینه درمانی کارگران 500 درصد افزایش داشته است/ بدهکاری وزارت بهداشت به کارگران در حوزه سرانه درمان نماینده مردم تهران در مجلس تنظیم نظام مالی حوزه درمان را بر اساس قدرت واقعی مردم ندانست و گفت: وزارت بهداشت درباره سرانه درمان به کارگران بدهکار است. https://cdn.icana.ir/d/019/106138.jpg هزینه,درمانی,کارگران,500,درصد,افزایش,داشته,است/,بدهکاری,وزارت,بهداشت,به,کارگران,در,حوزه,سرانه,درمان Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علیرضا محجوب در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 28 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی سوال خود از سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره علت مطالبه 9 درصد حق بیمه جهت واریز به وزارت بهداشت گفت: این سوال برای سال 95 بود که 10 روزه باید رسیدگی می‌شد اما از زمان آغاز 700 روز گذشته که تبعات بعدی دارد.

نماینده مردم تهران،ری، شمیرانات،اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه وصول مطالبات حق وزارت بهداشت است، عنوان کرد: با این حال باید دید در این مدت بر کارگران چه گذشته، چنانچه در سال 91 به همراه آقای قاضی‌پور و 13 تن از نمایندگان دیگر از تأمین اجتماعی تحقیق و تفحص کردیم که بر این اساس در سال 90 در بخش درمان 4 هزار و 900 میلیارد تومان و در سال 91، 5 هزار و 400 میلیون تومان اختصاص یافت که این میزان در سال96 به 23.885 میلیارد تومان رسید که باید دید از کل این میزان چقدر حق بیمه وصول شده و آیا دو سوم آن صرف درمان شده است یا خیر.

وزارت بهداشت درباره سرانه درمان به کارگران بدهکار است​

وی در ادامه با بیان اینکه هزینه‌ها به گردن کارگران انداخته شده است،اظهار داشت: امروز جای طلبکار و بدهکار تغییر کرده و درحالی که حوزه درمان بابت سرانه درمان از سال 68 به کارگران بدهکار است امروز وزارتخانه از آنها مطالبه دارد؛لذا این سوال مربوط به 40 میلیون نفر جامعه کارگری است که مگر افزایش حقوق 5 برابر شده که شاهد افزایش 500 درصدی هزینه‌های درمان هستیم.

محجوب در ادامه با تأکید بر اینکه نظام مالی باید براساس قدرت واقعی مردم تنظیم شود و نه توان مالی شما، یادآور شد:وزارت بهداشت درباره سرانه درمان به کارگران بدهکار است.

محجوب در ادامه با اشاره به هزینه های درمان در سال 91  گفت:هزینه درمان دراین سال یک هزار میلیارد تومان بیش از هزینه درمان بود.

نماینده مردم تهران همچنین تصریح کرد: در سال 92 نیز حدود هزار و 470 میلیارد تومان هزینه مازاد داشتیم؛اما در سال 93 و همزمان با اجرای طرح سلامت و تغییر تعرفه های درمان شاهد کسری 400 میلیارد تومانی بودیم که این میزان در سال 94 به 2 هزار و صد میلیارد و در سال 95 به 3 هزار میلیارد و در سال 96 به 5 هزار میلیارد تومان رسیده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet