شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/01/28 12:40:52
سرویس صحن
محجوب:

قائل به رأی گیری در زمینه سوالم از وزیر بهداشت نیستم

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: قائل به رأی گیری در زمینه سوال از وزیر بهداشت نیست.
قائل به رأی گیری در زمینه سوالم از وزیر بهداشت نیستم نماینده مردم تهران در مجلس گفت: قائل به رأی گیری در زمینه سوال از وزیر بهداشت نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201804102198169980.jpg قائل,به,رأی,گیری,در,زمینه,سوالم,از,وزیر,بهداشت,نیستم Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، 28 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی، در رسیدگی به سوال نادر قاضی پور و علیرضا محجوب از وزیر بهداشت، از پاسخ های وی بدون رأی گیری قانع شدند.

محمدحسین قربانی،نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درخصوص سوال ملی نادرقاضی پور از وزیر بهداشت و درمان گفت: این نماینده علت مطالبه 9 درصد حق بیمه جهت واریز به وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی را جویا شد.

وی ادامه داد: در اجرای ماده 209 آیین نامه داخلی مجلس سوال مذکور با حضور قاضی پور نماینده ارومیه، محجوب نماینده تهران و حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان در کمیسیون مطرح شد. نمایندگان سوال کننده بیان داشتند که با وجود اینکه فقط 7 درصد از حق بیمه برای درمان موجود قابل هزینه است،مصادره اموال بیمه شدگان با چه مجوزی صورت می گیرد.

این نماینده مجلس گفت:همچنین مطرح شدکه آیا مطالبه 9 درصد از محل سود سپرده ها و سرمایه گذاری و اعتبارات بانکی صحیح است؟چرا دولت از پرداخت 3 درصد از سهم مشارکت دولت مطابق اصل 29 قانون اساسی خودداری می کند؟

نماینده مردم آستانه اشرفیه درمجلس بیان داشت:همچنین مطرح شد که چرا آن وزارتخانه از پرداخت سرانه درمان بیمه شدگان تامین اجتماعی خودداری می کند و از این محل مطالباتش را پیگیری نمی کند؟ که وزیر در پاسخ اعلام داشت سوال مطرح شده مبنی برعلت مطالبه 9 درصد حق بیمه به وی مرتبط نیست و اصولا مطالبه ای از این بابت صورت نمی گیرد که احتیاج به تبیین آن باشد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهارداشت:در نهایت پس از مباحثات انجام شده سوال کننده از پاسخ های وزیر قانع نشد و کمیسیون تخصصی با تشخیص ملی بودن سوال،مراتب را جهت اعلام وصول در اولین جلسه علنی تقدیم کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet