هدر موبایل
1397/01/28 15:58:49
سرویس اقتصادی
ملکشاهی:

تولید انبوه مسکن اولی تر از رشد سقف وام است

عضو کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر ضرورت جانب احتیاط در خصوص اینکه تزریق منابع جدید به مسکن در غالب وام حباب قیمت ها را بزرگ تر نکند، گفت: بی برنامه گی دولت در حوزه تولید مسکن مشکل آفرین شده است.
تولید انبوه مسکن اولی تر از رشد سقف وام است عضو کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر ضرورت جانب احتیاط در خصوص اینکه تزریق منابع جدید به مسکن در غالب وام حباب قیمت ها را بزرگ تر نکند، گفت: بی برنامه گی دولت در حوزه تولید مسکن مشکل آفرین شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108895218405.jpg تولید,انبوه,مسکن,اولی,تر,از,رشد,سقف,وام,است Icana

محمدرضا ملکشاهی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تلاش وزارت راه و شهرسازی مبنی بر افزایش سقف وام مسکن به 200 میلیون تومان، گفت: با توجه به اینکه با تزریق منابع جدید به مسکن در غالب وام احتمال بزرگ شدن حباب قیمت ها وجود دارد دولت باید در این زمینه محتاط تر عمل کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اعطای تسهیلات مسکن در راستای خانه دار شدن اقشار ضعیف جامعه تاثیرگذار بوده است، افزود: دولت باید از طرفی الزام به ساخت مسکن برای اقشار ضعیف جامعه و خانه اولی ها داشته و از طرف دیگر به ارایه تسهیلات کارآمد اقدام کند.

دولت دست از انتقاد نسبت به مسکن مهر برداشته و طرح خود را عملیاتی کند

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه دولت باید توجه ویژه ای به تامین مسکن در کشور داشته باشد، تصریح کرد: در پی انتقادات پی در پی دولت به طرح مسکن مهر انتظار می رود دولت طرح جایگزینی با هر اسم و عنوانی برای تولید انبوه مسکن ارایه و اجرایی کند.

ملکشاهی با بیان اینکه تولید انبوه مسکن تنها را کاهش نرخ و در نتیجه کاستن از حجم حباب قیمتی در این بازار است، گفت: تا زمانی که دولت عقیده ای به تولید انبوه مسکن در غالب طرح مسکن اجتماعی یا هر طرح دیگر نداشته باشد به طور حتم بازار مسکن درگیر آشفتگی های بسیار خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: شاید مسکن مهر ایرادات و نواقصی داشته باشد اما در این میان بسیاری از افراد را صاحب خانه کرده از این رو دولت باید با برداشتن نواقص این طرح به عملیاتی کردن طرح جدید در حوزه مسکن اقدام کند.

ورود دولت به نوسازی بافت فرسوده نیز می تواند در وضعیت کلی مسکن موثر باشد

وی با تاکید بر اینکه یکی از حوزه های دیگری که می تواند تحول در حوزه مسکن ایجاد کند حمایت دولت از ساخت و سازها در بافت فرسوده است، افزود: دولت باید با ورود جدی به حوزه ساخت وساز مسکن توقف گرانی ها در این بازار را رقم بزند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: وزیر راه و شهرسازی باید پاسخ قانع کننده ای در خصوص تعلل در ارایه طرح مشخص با هدف ساماندهی بازار مسکن به مجلس ارایه کند زیرا دیگر زمان شعارهای بدون عمل به پایان رسیده است./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet