ولادت حضرت امام رضا (ع)
1397/01/28 15:37:13
سرویس اقتصادی
ابراهیمی در تشریح نشست کمیته دام، طیور و آبزیان مجلس:

تامین یک میلیون تن گوشت قرمز در کشور غیر ممکن نیست/ برگزارکنندگان سرشماری کشاورزی متخصص نیستند

رئیس کمیته دام، طیور و آبزیان کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: با پرورش‌های فرا سرزمینی با توجه به شرایط کم آبی کشور موافق هستیم اما اعتقاد دارم تامین یک میلیون تن گوشت قرمز در کشور غیر ممکن نیست.
تامین یک میلیون تن گوشت قرمز در کشور غیر ممکن نیست/ برگزارکنندگان سرشماری کشاورزی متخصص نیستند رئیس کمیته دام، طیور و آبزیان کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: با پرورش‌های فرا سرزمینی با توجه به شرایط کم آبی کشور موافق هستیم اما اعتقاد دارم تامین یک میلیون تن گوشت قرمز در کشور غیر ممکن نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201804102216785824.jpg تامین,یک,میلیون,تن,گوشت,قرمز,در,کشور,غیر,ممکن,نیست/,برگزارکنندگان,سرشماری,کشاورزی,متخصص,نیستند Icana

علی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست روز گذشته کمیته دام، طیور و آبزیان کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: جلسه اول این کمیته با انجمن کارخانه‌جات خوراک دام و طیور بود که معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، سازمان دامپزشکی، نماینده گمرک و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج جهاد کشاورزی به لحاظ موضوعاتی که در راستای وظیفه قانونی ما برای کنترل واردات و تولید مواد تراخیته مصوبه برنامه ششم توسعه داشته‌ایم در این نشست حضور داشتند.

رئیس کمیته دام، طیور و آبزیان کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ظاهرا مشکلاتی در ترخیص کالاها وجود داشت که توضیحاتی در این خصوص داده شد، گفت: در این جلسه مقرر شد به شکلی عمل شود که قانون و نظارت به خوبی عمل شود و همچنین سرعت عمل کافی نیز وجود داشته باشد که واردکنندگان معطل نشوند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اصل قانون بسیار شرایط خوبی دارد  و در خصوص محصولات تراخیته اطمینان خاطری را به مصرف کنندگان می‌دهد تا به صورت پراکنده و غیرقابل نظارت واردات محصولات تراخیته انجام نمی‌شود، اضافه کرد: زمانی ‌که کشور مبدا گواهی محموله‌های وارداتی را صادر کند و در مقصد نیز این محموله‌ها کنترل شوند خیال ما راحت تر است؛ فعلا برای مصرف دام و طیور که تقریبا تا مصرف انسانی یک واسطه هستند این موضوع را دنبال می‌کنیم.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بحث دوم تولیدکنندگان در خصوص نرخ ارزی که در قانون مصوب شده و نرخ اعلامی ارز دولت که این دو مبلغ تفاوت دارند بود، عنوان کرد: تولیدکنندگان نگران افزایش قیمت نهاده‌های دامی وارداتی بودند که موضوع مطرح شد.

افزایش قیمت‌ نهاده‌های دامی  منطقی نیست

وی با بیان اینکه به دلیل اینکه واردکنندگان با نرخ قبلی ارز 3هزار و800 تومان واردات داشته‌اند قاعدتا افزایش قیمت‌ها منطقی نیست، تصریح کرد: روز گذشته نیز وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد تغییر قیمت ارز مشمول نهاده‌هایی که تاکنون وارد شده‌اند نیست، تفاوت نرخ دلار 4 هزار و 200 تومانی تا  3 هزار 800 تومانی مصوب باید در مجلس شورای اسلامی تعیین تکلیف شود.

تنش در بازار گوشت قرمز مشاهده نشده است

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در جلسه دوم کمیته گزارشی از وزارت جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام در خصوص نحوه تولید گوشت قرمز در کشور و میزان واردات صورت گرفته ارائه شد، ادامه داد: اخباری داشتیم که در برخی از نقاط گوشت قرمز گران شده اما با توجه به توضیحاتی که ارائه شد می‌توان گفت تنش در بازار گوشت قرمز مشاهده نشده است.

ابراهیمی با بیان اینکه در سرشماری کشاورزی مشکل داریم و به اعتقاد من برگزارکنندگان این سرشماری متخصص نیستند، گفت: زمانیکه آمارهای دقیق در دسترس نداشته باشید در برنامه ریزی و برآوردهای تولیدی و یا تصمیم در خصوص واردات دچار مشکل می‌شویم.

رئیس کمیته دام، طیور و آبزیان کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه در خصوص گوشت قرمز اگر مقداری دقت و توجه کنیم با واردات علوفه یا حتی علوفه‌های خشوی زمینه تولید گوشت قرمز مورد نیاز کشور را داریم، خاطرنشان کرد: با پرورش‌های فرا سرزمینی با توجه به شرایط کم آبی کشور موافق هستیم اما اعتقاد دارم تامین یک میلیون تن گوشت قرمز در کشور غیر ممکن نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet