هدر موبایل
1397/01/28 15:38:08
سرویس سیاسی
رحیمی:

تقویت مجدد داعش هدف ترامپ برای استقرار نظامیان عاریه‌ای در سوریه است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد تلاش ترامپ برای استقرار "ارتش عربی" در شمال سوریه در واقع ترکیب نظامیان عاریه ای است که این مهم عملا اقدامی همانند تشکیل گروه تروریستی داعش است.
تقویت مجدد داعش هدف ترامپ برای استقرار نظامیان عاریه‌ای در سوریه است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد تلاش ترامپ برای استقرار "ارتش عربی" در شمال سوریه در واقع ترکیب نظامیان عاریه ای است که این مهم عملا اقدامی همانند تشکیل گروه تروریستی داعش است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100250779755.jpg تقویت,مجدد,داعش,هدف,ترامپ,برای,استقرار,نظامیان,عاریه‌ای,در,سوریه,است Icana

گروه سیاسی خبرگزاری خانه ملت، محمدجواد یافتیان؛ علیرضا رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص تلاش دولت ترامپ برای  استقرار "ارتش عربی" در شمال سوریه، گفت: بازگشت به وضعیت آشفته قبل در سوریه، سناریوی جدید آمریکایی ها در منطقه است و متاسفانه اقدام موشکی که طی چند روز گذشته انجام دادند اوضاع را پیچیده تر کردند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: باید اذعان کرد اگر قرار باشد ایالات متحده آمریکا با عاریه گرفتن نیروهای نظامی از چند کشور عربی زمینه بروز جنگ های نامنظم در سوریه را فراهم کنند، قطعا وضعیت ائتلاف های منطقه ای تغییر خواهد و امنیت منطقه نیز خدشه دار خواهد شد.

وی ادامه داد: در این بین نیز نباید فراموش کرد آمریکایی ها خودشان بدون مجوز مراجع بین المللی و سرخود به سوریه تجاوز کردند از این رو نمی توانند ادعای اجرای طرح جایگزینی نیروی نظامی در سوریه را مطرح و اجرایی کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: ترکیب نظامیان عاریه ای یا شبه نظامیان چند کشور عملا حرکتی است که داعش انجام داد و به نوعی شاید آمریکایی ها قصد دارند از این طریق داعش را مجدد ساماندهی  و تقویت کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین باید اذعان کرد که حضور نظامیان آمریکایی در سوریه منوط به پرداخت هزینه از سوی عربستان است از این رو ارائه چنین طرحی احتمالا در بهانه ای برای دریافت دلارهای نفتی بیشتر از کشورهای عربی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet