ولادت حضرت امام رضا (ع)
1397/01/28 18:22:46
سرویس اقتصادی
امروز در کمیسیون عمران مجلس انجام شد؛

بررسی راهکارهای تامین مالی متقاضیان خرید مسکن

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، جزییات نشست امروز این کمیسیون با حضور وزیر راه و شهرسازی را تشریح کرد.
بررسی راهکارهای تامین مالی متقاضیان خرید مسکن نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، جزییات نشست امروز این کمیسیون با حضور وزیر راه و شهرسازی را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201802109594963780.jpg بررسی,راهکارهای,تامین,مالی,متقاضیان,خرید,مسکن Icana

مجید کیان پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دستور کار امروز سه شنبه (28 فروردین ماه) کمیسیون عمران مجلس، گفت: در جلسه امروز این کمیسیون نشست مشترک اعضا با وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بررسی سیاست‌ها، اهداف، برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در سال جاری در حوزه مسکن مهم ترین دستور کار این جلسه بود، افزود: بررسی راهکارهای تامین مالی در راستای خانه دار کردن مردم در این جلسه انجام شد.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات وزیر راه و شهرسازی در خصوص تلاش برای کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن، افزود: طبق اظهارات وزیر راه تلاش برای پیدا کردن مکانیزمی در جهت کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن صندوق یکم از ٩.۵ درصد به ٨  و وام مسکن در بافت های فرسوده نیز از ٨ درصد به ۶ درصد در جریان است.

کیان پور ادامه داد: منابع بسیاری برای کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن اعم از برداشت از صندوق توسعه ملی، استفاده از منابع حاصل از بازگشت تسهیلات مسکن مهر و یا افزایش سرمایه بانک مسکن مطرح شده است.

وی با تاکید بر اینکه تمام تلاش ها مبتنی بر تبدیل بانک مسکن به بانکی توسعه‌ای است،  افزود: باید بانک مسکن بتواند رسالت خود را به درستی انجام دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: در این جلسه روش های تامین مالی برای خانه دار شدن مردم و همچنین راهکارهای تشویق آن ها برای حضور در بابت فرسوده بررسی شد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: طبق گزارش های ارایه شده از سوی وزیر راه و شهرسازی تاکنون استقبال خوبی از تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم صورت گرفته است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet