هدر موبایل
1397/01/29 14:01:29
سرویس سیاسی
رحیمی جهان آبادی:

استقرار "ارتش عربی" در سوریه دکترین امنیتی آمریکا است/هدف ترامپ شبیه آرزو است تا واقعیت

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به اینکه استقرار "ارتش عربی" در شمال سوریه دکترین امنیتی آمریکا محسوب می شود، گفت: حضور نظامی در خاک سوریه امکان پذیر نیست و اشغال مستقیم تلقی می شود که از حیث قوانین بین المللی امری محکوم است.
استقرار "ارتش عربی" در سوریه دکترین امنیتی آمریکا است/هدف ترامپ شبیه آرزو است تا واقعیت عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به اینکه استقرار "ارتش عربی" در شمال سوریه دکترین امنیتی آمریکا محسوب می شود، گفت: حضور نظامی در خاک سوریه امکان پذیر نیست و اشغال مستقیم تلقی می شود که از حیث قوانین بین المللی امری محکوم است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109222943098.jpg استقرار,"ارتش,عربی",در,سوریه,دکترین,امنیتی,آمریکا,است/هدف,ترامپ,شبیه,آرزو,است,تا,واقعیت Icana

گروه سیاسی خبرگزاری خانه ملت، محمدجواد یافتیان؛ جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با تلاش دولت ترامپ برای استقرار "ارتش عربی" در شمال سوریه، گفت: باید اذعان کرد که اتحادیه عرب دارای همبستگی و اتحاد نیست که بخواهد ارتش عربی داشته باشد؛ به عبارتی عراق با کویت، قطر با عربستان، مصر با برخی کشورها ارتباط خوبی ندارند از این رو جهان عرب، دنیای متحدی نیست که  بخواهد چنین ارتشی داشته باشد.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایده استقرار "ارتش عربی" در شمال سوریه بیشتر شبیه آرزو است تا اقدام واقعی، اظهار کرد: همچنین نباید فراموش کرد تا زمانی که عربستان سایه سنگین اش را از بسیاری کشورهای عربی برندارد، عمدتا کشورهای عربی حاضر به همکاری مستقیم با آنها نیستند.

وی ادامه داد: در این راستا باید گفت که استقرار نیروهای نظامی سایر کشورها در سوریه دخالت در امور این کشور محسوب شده و در واقع با توجه به اینکه سوریه کشوری مستقل است تجاوز به خاک این کشور تلقی می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه حضور نظامی در خاک سوریه امکان پذیر نیست و اشغال مستقیم یک کشور تلقی می شود که از حیث قوانین بین المللی امری محکوم است، تصریح کرد: امنیت خاورمیانه، امنیتی شکننده است و تقریبا از جنگ جهانی دوم به بعد آمریکایی ها تلاش کردند دکترین های امنیتی مختلفی را دردستورکارشان قرار دهند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: اجرای دکترین امنیتی ژاندارم منطقه در زمان نیکسون، حضور نظامی مستقیم در منطقه مانند دهه 1980و در زمانی دیگر ایجاد پایگاه های نظامی و همچنین تقویت نیروهای نظامی حامیان و همپیمانانشان در منطقه از جمله دکترین های امنیتی ایالات متحده بوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet