هدر موبایل
1397/01/31 12:15:00
سرویس اقتصادی
رضایی:

مجلس ترمز رقابت های ناسالم میان ایرلاین ها را کشید/تعهد سازمان هواپیمایی به قانون مداری ایرلاین ها در فروش بلیت

رئیس کمیسیون کمیسیون عمران مجلس، از تعهد سازمان هواپیمایی در خصوص پایان بخشی به گران فروشی بلیت هواپیما خبر داد و گفت: بساط رقابت های ناسالم میان ایرلاین ها برچیده می شود.
مجلس ترمز رقابت های ناسالم میان ایرلاین ها را کشید/تعهد سازمان هواپیمایی به قانون مداری ایرلاین ها در فروش بلیت رئیس کمیسیون کمیسیون عمران مجلس، از تعهد سازمان هواپیمایی در خصوص پایان بخشی به گران فروشی بلیت هواپیما خبر داد و گفت: بساط رقابت های ناسالم میان ایرلاین ها برچیده می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201608103920245729.jpg مجلس,ترمز,رقابت,های,ناسالم,میان,ایرلاین,ها,را,کشید/تعهد,سازمان,هواپیمایی,به,قانون,مداری,ایرلاین,ها,در,فروش,بلیت Icana

محمدرضا رضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ورود کمیسیون عمران مجلس به موضوع ساماندهی آشفته بازار فروش بلیت هواپیما و برخی تخلفات ایرلاین ها در پروازهای چارتری، گفت: شناور کردن نرخ بلیت هواپیما برای رقابتی شدن فضای میان ایرلاین ها در راستای خدمات رسانی بهتر به مسافران بود اما این موضوع محقق نشد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه فضای رقابتی میان ایرلاین ها زمانی شکل می گیرد که تعداد تقاضا متناسب با میزان صندلی های هواپیما باشد، افزود: متاسفانه در حال حاضر با وجود کمبود صندلی و همچنین زمین گیر شدن 50 درصد هواپیماهای کشور شرکت های هواپیمایی رقابت ناسالمی را در جهت متضرر شدن مسافران به راه انداخته اند.

نرخ بلیت هواپیما در بسیاری از سفرها نامتعارف است

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با نامتعارف خواندن نرخ بلیت هواپیما در بسیاری از سفرها، تصریح کرد: باید سقفی برای نرخ بلیت هواپیما در نظر گرفته شود تا رقابت های ناسالم میان ایرلاین ها پایان یابد.

وی با بیان اینکه پیشنهاد خارج کردن نرخ بلیت هواپیما از حالت شناور نیز در دست بررسی است، گفت: البته اکنون کمیسیون عمران مجلس با ارایه فرصتی 6 ماهه به سازمان هواپیمایی خواهان رسیدگی به این وضعیت و پایان دادن به احجاف در حق مسافران شده اما اگر بعد از این زمان باز هم شرایط فعلی ادامه داشته باشد شناورسازی نرخ بلیت متوقف خواهد شد.

رتبه بندی هواپیماها مولفه ای برای تعیین نرخ بلیت ها

رضایی با تاکید بر اینکه رتبه بندی هواپیماها از حیث عمر آن و همچنین نحوه خدمات رسانی باید در تعیین نرخ پروازی موثر باشد، افزود: در حال حاضر دیده می شود که هواپیمایی که از هیچ امکاناتی برخوردار نیست با هواپیمای مدرن و جدید در حیث نرخ بلیت رقابت می کند که این تخلف است.

وی با بیان اینکه عدم تعادل میان عرضه و تقاضا به نابه سامانی بازار فروش بلیت هواپیما دامن زده است، تصریح کرد: ایرلاین ها باید بدانند دامن زدن به این گرانی ها به صلاح نبوده و با برخوردهای قهری مواجه خواهند شد.

شرکت های چارترکننده باید قیمت مشخصی برای سفرهای رفت و برگشتی لحاظ کنند

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به دیگر معضل پیش روی مسافران هوایی، گفت: پروازهای چارتری نیز مشکلات عدیده ای برای مردم ایجاد کرده اند از این رو شرکت های هواپیمایی چارتر کننده باید در خصوص سفرها رفت و برگشت را با قیمت مشخص برای مسافران تعهد کنند تا اعمال نرخ های نجومی در برگشت به مردم تحمیل نشود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: با توجه به جدیت کمیسیون عمران مجلس به طور حتم تحولی در صنعت هوایی کشور با توجه به رعایت حق و حقوق مسافران در آینده نزدیک رخ خواهد داد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet