ایام محرم 1398
1397/01/29 10:56:30
سرویس حوزه ریاست
صبح امروز صورت گرفت؛

بازدید دکتر لاریجانی از تونل کوچی ویتنام

رییس مجلس شورای اسلامی، از تونل کوچی هوشی مین ویتنام بازدید کرد.
بازدید دکتر لاریجانی از تونل کوچی ویتنام رییس مجلس شورای اسلامی، از تونل کوچی هوشی مین ویتنام بازدید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702108764842191.jpg بازدید,دکتر,لاریجانی,از,تونل,کوچی,ویتنام Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اعزامی به ویتنام دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، امروز (چهارشنبه ٢٩ فروردین ماه) از بخش های مختلف تونل کوچی هوشی مین ویتنام بازدید کرد.
گفتنی است، تونل های کوچی محل چندین عملیات نظامی در طول جنگ ویتنام بوده است، این تونل یکی از پایگاهای مهم ویتنامی ها در جنگ با آمریکا بود و هیچ وقت توسط ارتش آمریکا به صورت کامل کشف نشد.   
تونل ها توسط سربازان ویت کانگ به عنوان پناهگاه و همچنین به عنوان ارتباط و تامین راه، بیمارستان، انبار مواد غذایی و اتاقهای استراحت، انبار اسلحه و مهمات و اتاق جلسه های سری ساخته شده و همچنین محل زندگی برای تعداد زیادی از مبارزان ویتنام شمالی بوده که با نیروی انسانی و ابتدایی ترین وسایل حفر شده است.
تونل کوچی به طول 121 کیلومتر به یک پارک حفاظت شده توسط دولت ویتنام تبدیل شده است که بیانگر یادبود زمان جنگ ویتنام بوده و به دو قسمت بن دین و بن یوک نامگذاری شده است.
شایان ذکر است محمد آشوری تازیانی، سهیلا جلودارزاده، محمد محمودی شاه نشین و نظر افضلی در این سفر رییس مجلس شورای اسلامی را همراهی می کنند./
پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet